silviča
23.06.10,15:15
Dobry den,
potrebovala by som poradit, ak sme si nestihli uplatnit odpocet dph, napr. zamestnanec predlozil blocek z reg. pokl. s februarovym datumom v juni, a ide o nevyznamnu sumu, takze dodatocne dan. priznanie nechceme podavat, mozeme si tuto dph uplatnit ako danovy vydavok alebo musi ist do vydavkov nedanovych? dakujem
babi2
23.06.10,13:20
Dobry den,
potrebovala by som poradit, ak sme si nestihli uplatnit odpocet dph, napr. zamestnanec predlozil blocek z reg. pokl. s februarovym datumom v juni, a ide o nevyznamnu sumu, takze dodatocne dan. priznanie nechceme podavat, mozeme si tuto dph uplatnit ako danovy vydavok alebo musi ist do vydavkov nedanovych? dakujem
Výdavok to bude daňový a DPH si môžte uplatniť do konca r.2010;)
§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d)
silviča
23.06.10,13:24
s tymi uplatnenim ste si ista? na skoleni o dph boli panie z du, podla nich to je mozne pri fakturach od dodav. v nasled. zdanovacom obdobi, ale nie pri nakupe v hotovosti. dakujem.
Johanka
23.06.10,13:30
s tymi uplatnenim ste si ista? na skoleni o dph boli panie z du, podla nich to je mozne pri fakturach od dodav. v nasled. zdanovacom obdobi, ale nie pri nakupe v hotovosti. dakujem.
Toto sa školilo asi pred piatimi rokmi ;) a aj tak to nebola pravda.
Vidíš v citovanom ustanovení nejaké podobné obmedzenie ?
silviča
24.06.10,08:43
citaciu som si nevsimla :-) naozaj velmi pekne dakujem, velmi ste mi pomohli, velka vdaka. pekny den.
babi2
24.06.10,09:40
citaciu som si nevsimla :-) naozaj velmi pekne dakujem, velmi ste mi pomohli, velka vdaka. pekny den.
To fakt? veď tá odpoveď patrila Tebe:(