RKA
23.06.10,15:37
Dobry den, v prvom rade sa ospravedlňujem za prípadne nesprávne zaradenie témy, ale nikam sa mi nehodila:(
Momentálne žijem v UK(od novembra 2009), od 12. juna nepracujem, no nakoľko v júli idem na dovolenku na dva týždne, nové zamestnanie si zatiaľ nechcem hľadať. Začínať pohovor s tým, že hneď potrebujem dovolenku, nie je podľa môjho názoru vhodné. Minimálne 6 týždňov teda ostanem bez práce. Na toto obdobie som sa chcela prihlásiť do slovenskej zdravotnej poisťovne, vyplnila som prihlasku, ktoru moja mamka zaniesla do pobocky a tam jej pani povedala, ze kratkodobe zdravotne poistenie u nas nie je mozne.
Co teda mam robit? Nemam inej moznosti, iba byt poistena v UK? Vie mi niekto skuseny poradit, ako je to s poistenim v UK? Co v tom pripade, keby som sa po letnej dovolenke uz sem nevratila, ale by som ostala na Slovensku?
Dakujem za kazdu cennu radu
danatali
23.06.10,14:01
Netvrdim to na 100 percent,ale zdravotne poistenie v UK trva az pokial nedojde k odhlaseniu u lekara, tym padom k vymazu z NHS a vrateniu EZP. Nemylte si National insurance so zdravotnym poistenim NHS. Lenze v U.K. ak ste nahlasena v Job centre,nesmiete opustit krajinu,stracate tym naroky na podporu a s tym suvisiace socialne vyhody. Doporucujem cestovne poistenie.
RKA
23.06.10,14:14
U lekara som ani nebola nahlasena(riesim vsetko na poslednu chvilu,moja blba povaha, a pomoc lekara som tu zatial nepotrebovala). Ked nad tym uvazujem, vychadza mi, ze som ani doteraz nebola nikde zdravotne poistena, spravne?
V Job centre som sa tiez nenahlasovala, ani by som nechcela.