michalos
23.06.10,17:44
Ahoj, chcel by som sa opytat takuto vec:

Zalozil som si s.r.o. jednoosobovu - konatel som ja....

Chcem sa opytat ci treba nejaky papier (zmluvu) medzi mnou ako osobou a mojou s.r.o.ckou, ked vykonavam funkciu konatela - nie som zamestnanec s.r.o.cky

a este sa chcem opytat, ze ked budem ako konatel dostavat odmenu zo zisku na konci roka ci to tiez treba osetrit nejakym papierom (zapisom z valneho zrhomazdenia) alebo nieco podobne...

trosku lamerske otazky ja viem, ale nejak som sa toto nikde nedopatral odpovedi...

dakujem pekne
BLINDSIDE
25.06.10,12:31
Tu sa väčšinou poskytujú také rady, ktoré sa dajú vyhľadať v hoc akom vyhladávači. Ale takéto potrebné znalosti ti nenapíše nikto. Všetci sa tvária aký sú dobrosrdečný a ochotný poradiť, ale iba v takých otázkach, ktoré oni považujú za bezpredmetné.
KEJKA
25.06.10,13:25
Ahoj, chcel by som sa opytat takuto vec:

Zalozil som si s.r.o. jednoosobovu - konatel som ja....

Chcem sa opytat ci treba nejaky papier (zmluvu) medzi mnou ako osobou a mojou s.r.o.ckou, ked vykonavam funkciu konatela - nie som zamestnanec s.r.o.cky nemusíš mať zmluvu

a este sa chcem opytat, ze ked budem ako konatel dostavat odmenu zo zisku na konci roka ci to tiez treba osetrit nejakym papierom (zapisom z valneho zrhomazdenia) alebo nieco podobne...
odmenu zo zisku? ako konateľ? Kedže si súčasne spoločník, tak si to nekomplikuj. Po skončení roka, po spracovaní DPPO, RUZ napíšeš Rozhodnutie jediného spoločníka /vzory najdeš v dokumentoch/, v ktorom rozhodneš o tvorbe RF a zvyšok si vyplatíš ako podiel na zisku spoločníka.
Áno papier musí byť, lebo RUZ ukladáš do Zb.listín a tam dávaš aj vyhlásenie konateľa o schválení RUZ.

trosku lamerske otazky ja viem, ale nejak som sa toto nikde nedopatral odpovedi... nuž dopátral by si sa, keby si použil vyhľadávač.

dakujem pekne
v texte............
KEJKA
25.06.10,13:25
Tu sa väčšinou poskytujú také rady, ktoré sa dajú vyhľadať v hoc akom vyhladávači. Ale takéto potrebné znalosti ti nenapíše nikto. Všetci sa tvária aký sú dobrosrdečný a ochotný poradiť, ale iba v takých otázkach, ktoré oni považujú za bezpredmetné.
????????????????????????????????????????????
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
ondrejvla
25.06.10,14:30
Tu sa väčšinou poskytujú také rady, ktoré sa dajú vyhľadať v hoc akom vyhladávači. Ale takéto potrebné znalosti ti nenapíše nikto. Všetci sa tvária aký sú dobrosrdečný a ochotný poradiť, ale iba v takých otázkach, ktoré oni považujú za bezpredmetné.

Vieš, keby tu neboli ľudia, ktorí sú ochotní radiť, keby neboli dobrosrdeční a iba sa tak tvárili, nechodilo by tu toľko ľudí pre rady. Mám pocit, že kopeš okolo seba aj v iných témach, len aby si dokázal silu, ale voľakde u teba vymizla kultúra, a to ako gramatická, tak aj ľudská.
astensova
25.06.10,14:48
Tu sa väčšinou poskytujú také rady, ktoré sa dajú vyhľadať v hoc akom vyhladávači. Ale takéto potrebné znalosti ti nenapíše nikto. Všetci sa tvária aký sú dobrosrdečný a ochotný poradiť, ale iba v takých otázkach, ktoré oni považujú za bezpredmetné.
Prepáč, ale toto bolo nekorektné voči poraďákom. každá dobrá informácia niečo stojí a porada je na nezaplatenie perfektná. :confused::confused::confused:
BLINDSIDE
27.06.10,05:42
Vieš, keby tu neboli ľudia, ktorí sú ochotní radiť, keby neboli dobrosrdeční a iba sa tak tvárili, nechodilo by tu toľko ľudí pre rady. Mám pocit, že kopeš okolo seba aj v iných témach, len aby si dokázal silu, ale voľakde u teba vymizla kultúra, a to ako gramatická, tak aj ľudská.
Ale, nuž keď sa tváriš ako stelesnená dobrota, tak mi ju pomôž prinavrátiť
VieraPopluharova
27.06.10,06:48
Prikladam zapisnicu z jednoosobovej s.r.o. a este jeden zapis z VZ o rozdelení zisku len si to uprav podla seba:

Z á p i s
o rozhodnutí jediného spoločníka spoločnosti ........................... zo dňa ..........
───────────────────────────────────────────── ───── ────────────────




XY ako jediný spoločník spoločnosti ........ s.r.o. .............. rozhodol o spôsobe zúčtovania vykázaného hospodárskeho výsledku za rok ........ nasledovne:

1. Vykázaná účtovná strata vo výške .............. Sk sa vysporiada nasledovne:
- Časť straty vo výške .............. Sk sa uhradí z rezervného fondu.
- Zostatok straty vo výške .................. sa prevedie na účet strát minulých rokov a vysporiada sa z neskorších ziskov spoločnosti.


V .............. dňa .................


....................................
podpis spoločníka
VieraPopluharova
27.06.10,06:50
Ale, nuž keď sa tváriš ako stelesnená dobrota, tak mi ju pomôž prinavrátiť

Nefer voci vsetkym poradakom :mad::mad::mad:
Deiky
27.06.10,07:56
Tu sa väčšinou poskytujú také rady, ktoré sa dajú vyhľadať v hoc akom vyhladávači. Ale takéto potrebné znalosti ti nenapíše nikto. Všetci sa tvária aký sú dobrosrdečný a ochotný poradiť, ale iba v takých otázkach, ktoré oni považujú za bezpredmetné.

Trosku my unikol zmysel preco si to tu napisal, pretoze to nema ziadnu pridanu hodnotu pre zakladatela temy. Ak ti porada nepomohla mozno nieje orientovana tvojim potrebam...

Co cakas ze ti tu kazdy zace pysat svoje know-how ?To ti neprezradi nik ani na inom fóre. Ide o rady a pomoc v uctovnictve a pri podnikaní vseobecneho charakteru. a taktiez aj v mnohých inych oboroch,.
BLINDSIDE
27.06.10,13:14
Co cakas ze ti tu kazdy zace pysat svoje know-how?Človeče mám strach. Žiadal som tu niekedy o také niečo ?
Indeed
20.08.11,02:23
Tu sa väčšinou poskytujú také rady, ktoré sa dajú vyhľadať v hoc akom vyhladávači. Ale takéto potrebné znalosti ti nenapíše nikto. Všetci sa tvária aký sú dobrosrdečný a ochotný poradiť, ale iba v takých otázkach, ktoré oni považujú za bezpredmetné.


oživujem túto tému.:o
KEJKA
20.08.11,06:00
prečo?, mala byť dááávno uzavretá. Hlasujem