emula1
24.06.10,09:03
Ahojte,

chcem sa spytat ako je to, ked vystavujeme my fakturu za sluzby a nejaky tovar do Ciech pre neplatcu DPH. Je to normalna FO.
Mame ju vystavit s DPH, alebo bez. Keby bola protistrana platca, je mi jasne, ze bez DPH a oni si to samozdania. Ale ako je to ked protistrana nie je platca DPH? Predpokladam, ze vystavime s DPH?
betka
04.07.10,19:53
Nekoro, ale áno so slovenskou DPH, vo väčšine prípadov.

Ale nakoniec tu máme ustanovenie par. 16, nakoľko nevieme, či náhodou nejde napr. o dodanie služby v súvislosti s nehnuteľnosťou, kde je potrebná Vašej fy registrácia v ČR.....

Treba sa nájsť v par. 15,16 z o DPH. Nie je služba ako služba. Z o DPH je veľmi (apoň pre mňa), náročný, a jeden z najťažších
jeso
04.07.10,20:09
ano , ako napísala Betka je dôležité akú službu budete fakturovať,
ale ak to bude služba , ktorá sa dá zaradiť do § 15 /sprostredkovateľské služby, preprava tovaru, doplnkové služby pri preprave (nakladanie, vykladanie tovaru), ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, nájom hnuteľného majetku s výnimkou krátkodobého nájmu dopravných prostriedkov, reklamné, poradenské, inžinierske,
technické právne, účtovné, audítorské prekladateľské a tlmočnícke služby, nájom zamestnancov, telekomunikačné služby, služby televízneho a rozhlasového vysielania, služby dodávané elektronicky /
aj v CZ by mala od 1.1.2010 platiť povinnosť podať žiadosť o registráciu / niečo podobné ako u nás §7a / pred prijatím takejto služby, odberateľ by po registrácii mal pridelené IČ DPH v CZ a potom by ste uvedenú službu fakturovali bez DPh a on by ju samozdanil
emula1
06.07.10,06:28
faktura je za konzultacne sluzby v oblasti zdravej vyzivy a s tym spojeny predaj nejakych produktov. odberatel je FO v podstate clovek z ulice,ako som sa dozvedela, ktory sa dozvedel ake je to super a dobehol z ciech na konzultaciu a nieco si popritom kupil. ide v podstate o malu sumu, fa mu vystavili hned automaticky s DPH, len ja ked som to teraz isla zauctovat, som sa zamyslala, ci je to vystavene spravne s DPH
jeso
06.07.10,20:35
faktura je za konzultacne sluzby v oblasti zdravej vyzivy a s tym spojeny predaj nejakych produktov. odberatel je FO v podstate clovek z ulice,ako som sa dozvedela, ktory sa dozvedel ake je to super a dobehol z ciech na konzultaciu a nieco si popritom kupil. ide v podstate o malu sumu, fa mu vystavili hned automaticky s DPH, len ja ked som to teraz isla zauctovat, som sa zamyslala, ci je to vystavene spravne s DPH

ale v tomto prípade je postup správny - fa má byť s DPh , nakoľko odberateľ je - ty sama hovoríš "človek z ulice" - občan -čiže je to nezdaniteľná osoba a tej sa vystavuje faktúra s DPH
emula1
07.07.10,07:25
dakujem