Micifuzik
24.06.10,13:08
Ahojte, ja by som sa chcela poradiť ohľadom účtovania úveru v obci.
Obec dostala na rekonštrukciu kultúrneho domu prostriedky z EU. nakoľko nemá vlastné prostriedky, obec si vzala úver. čiže prebieha rekonštrukcia, máme prvú faktúru od dodávateľa, ktorú posielame na Poľnohospodárksu platobnú agentúru a tí majú 90 dní na jej refundáciu.
Ide mi o účtovanie úveru, ktorý obec nemá fyzicky pripísaný na účet. s dodávateľskou faktúrou sme išli do banky a banka uhradila sumu dodávateľovi. a teraz si tie peniaze žiadame od PPA.
Môže mi niekto prosím poradiť od A-Z ako je to s účtovaním takéhoto úveru?
A ešte aby som nezabudla 75% uhradí Europsky fond, 25% uhradí štát a čo sa týka DPH : 14% uhradí štát a 5% je nákadom obce.
ďakujem
anicka111
13.07.10,08:09
Mám presne rovnaký problém. Nikto nevie poradiť?
Radinka
18.01.11,10:29
Ahojte, ja by som sa chcela poradiť ohľadom účtovania úveru v obci.
Obec dostala na rekonštrukciu kultúrneho domu prostriedky z EU. nakoľko nemá vlastné prostriedky, obec si vzala úver. čiže prebieha rekonštrukcia, máme prvú faktúru od dodávateľa, ktorú posielame na Poľnohospodárksu platobnú agentúru a tí majú 90 dní na jej refundáciu.
Ide mi o účtovanie úveru, ktorý obec nemá fyzicky pripísaný na účet. s dodávateľskou faktúrou sme išli do banky a banka uhradila sumu dodávateľovi. a teraz si tie peniaze žiadame od PPA.
Môže mi niekto prosím poradiť od A-Z ako je to s účtovaním takéhoto úveru?
A ešte aby som nezabudla 75% uhradí Europsky fond, 25% uhradí štát a čo sa týka DPH : 14% uhradí štát a 5% je nákadom obce.
ďakujem

Pripájam sa aj ja!!!

ja som účtovala takto /sumy si vymýšľam/:
faktúru od dodávateľa 042/321 10.000,-
úhrada DPH z vlastných 321/221 1.900,-
úhrada z úveru/tak isto ako píšeš - faktúra bola hradená rovno z úveru/ 321/461 81.100,-

a teraz neviem, ako mám predpísať v roku 2010 pohľadávku voči PPA, lebo prostriedky z PPA nám prídu až v roku 2011
a či mám predpísať aj DPH, ktorú budeme žiadať refundovať.