LuciinkAA
24.06.10,14:43
Ahojte, potrebovala by som poradit. Začala som chodit do fitnesscentra, ale som ešte len začiatočník a tak neviem, čo a ako. Neviem, čo presne by som mala cvičit, a ani na akých strojoch, čo. Chcem sa opýtat, či má niekto dáke skúsenosti, a poradil by mi....mockrát vdaka
zk24
24.06.10,12:55
Odporucam nesilit to vzdy na celu hodinu, aj ked si si trebars celu hodinu zaplatil a bude ti to luto...

Ak si uplny zaciatocnik, poziadaj tam nejakeho "asistenta", vzdy sa ich tam mota vela, o pomoc s nastavenim strojov. Vyhladavaj stroje na kardiocvicenie - to znamea na kondicku, posilnenie srdca, dychanie... nie zdvihanie ciniek... dobre je aj vytiahnut zinienku a cvicit aj na zinienke.. Pre zenu su vyborne stroje - beziaci pas, stepper, bicykel, "orbi-trek", veslovanie, fit lopta... a ine "stroje" kde cvicis vlastnou vahou, kde si nenakladas zataz - ako brusaky, cvicenie chrbta... Treba sa divat a divat. Pozeraj na skusenejsich ako sa stroje nastavuju, v ziadnom pripade sa nesnaz kopirovat ich aj v objeme na strojoch, v zatiaziach a poctoch opakovani...

Nezabudni na spravne oblecenie do fitness centra, spravnu obuv, na uterak a flasu vody.

Mozno by bolo dobre, keby sme vedeli ake stroje sa tam nachadzaju. Mozno mate obmedzeny vyber..

Do fitness centra ma vyznam chodit ak chodis tak 1-2 do tyzdna. Netreba to prehanat, treba mat variabilitu cvikov a nezameriavat sa na jednu vec, napriek tomu ze ta moze bavit iba jeden stroj.

Co konkretne by si chcela este vediet?
lujza.j
24.06.10,14:20
nenašla som v zadanej téme, či cvičenie má konkrétny zámer /redukcia hmotnosti, spevnenie, vyrysovanie, kondička a pod/, alebo len tak pre potešenie:);)
Laco-monter
24.06.10,14:33
nenašla som v zadanej téme, či cvičenie má konkrétny zámer /redukcia hmotnosti, spevnenie, vyrysovanie, kondička a pod/, alebo len tak pre potešenie:);)

..možno len dievča chce mať pocit , že je "in", a že je v "lepšej spoločnosti ".

Inak dobré na kondičku je záhradka, sušenie sena , ale aj korčule , bicyklovanie , plávanie , upratovanie.....

:)
LuciinkAA
24.06.10,16:59
Nie, nechcem byť "in"...do posilky som začala chodiť, aby som si trochu vyrysovala postavu...najmä brucho, boky, zadok, či nohy.
A aké tam majú stroje, no je tam stepper,bicykel,bežecký pás...a neviem ani názvy všetkych tých strojov....hlavne sa chcem zameriat na tieto partie, ale ked neviem na akých strojoch sa na aku čast tela cvičí.
mona091
24.06.10,17:12
fitko, to je zivotny styl, samotne cviky si nechaj poradit od trenera (v kazdom fitku tuto sluzbu poskytuju),
a neskor uz budes vediet sama co a ako
zk24
24.06.10,18:43
Nie, nechcem byť "in"...do posilky som začala chodiť, aby som si trochu vyrysovala postavu...najmä brucho, boky, zadok, či nohy.
A aké tam majú stroje, no je tam stepper,bicykel,bežecký pás...a neviem ani názvy všetkych tých strojov....hlavne sa chcem zameriat na tieto partie, ale ked neviem na akých strojoch sa na aku čast tela cvičí.

Na strojoch je vzdy /teda vacsinou/ nalepka s nakresom ako sa pouziva, kresba postavicky s farebnym zakresom ktore svaly tela sa tym strojom cvicia...

na noh a boky je super stepper, na kondicku a celkove formovanie tela je beh, na stehna bicykel... Hlavne nesmies robit s velkymi zavaziami, skor lahke a dlho, to je na rysovanie. ked budes davat velke zataze /bicykel, stepper/, budu ti svaly rast, a budes naberat na objeme svalov...

Inac ked zacnes na stroji cvicit, po 15 sekundach vies na aky sval je zamerany... :---
lujza.j
24.06.10,18:48
....hlavne si treba uvedomiť, že vyrysovanie a následné udržanie stavu uvedených patrii, je záležitosť, ktorá sa nezmení za mesiac a potom fitko je ako písala mona životný štýl, čiže idem cvičiť pretože chcem a nie že musím:) je to ako "ráno vstanem a umyjem si zuby" proste zaradené do života. a hlavne treba cvičiť tak aby ta to bavilo:)
zk24
24.06.10,18:49
To beriem ako samozrejmost ;)
lujza.j
24.06.10,18:55
ešte je možnosť, že ak by ta nebavilo cvičiť na kardio strojoch, alebo na špec. posilňovacích strojoch, sú fitká kde sa cvičí napr: body work, power joga, zumba, tae-bo/moje obľúbené/:D;) a iné....