Inga6
24.06.10,14:53
Ahojte,

pisala som uz ohladne mojho problemu v inej rubrike, ale predsa skusim aj tuna.

Kupujeme do tankovacej nadrze kazdy mesiac PHM - diesel, ktory potom tankujeme do mechanizmov (VsZV, manipulatory a pod.). PHM nakupime na 112 a potom ju mesacne podla spotreby jednotlivych mechanizmov davame do spotreby.
Sklad PHM (prijem a vydaj ako aj spotrebu) evidujeme v MRP (sklad.hospod.). Mesacne si vytlacime zostavu zo skladu MRP a tu nastava moj problem.
Zostava obsahuje stlpce prijem a vydaj PHM, to je OK. Ale obsahuje stlpec VYDAJ a PREDAJ, obe financne hodnoty, ktore su vypocitane spotreba v litroch x cena. Ale ta jednotkova cena nie je rovnaka pre VYDAJ a PREDAJ a dokonca nie je rovna ani priemernej cene, ktoru MRP pre dany mesiac vyrata. Tym padom mi na vystupnej zostave skladu PHM rovno MRP rata zisk alebo stratu (rozdiel medzi slpcom vydaj a predaj).
Spotrebu v litroch pre jednotlive mechanizmy mi MRP prerata a naceni v EUR, ale tiez vobec neviem, z akej priemernej ceny.
Moja otazka je, ci mam uctovat do spotreby taku cenu za dany mesiac pre jednotlive mechanizmy, ako mi MRP vygeneruje v stlpci VYDAJ (toto by mi dalo logiku) a ci mam uctovat aj ten vykazany zisk/stranu za kazdy mesiac a ak ano, ako?????

Dakujem velmi pekne za rady, pretoze mam z toho hlavu v smutku:(.
Inga6
25.06.10,08:17
Prosim, nemate s tymto mojim problem skusenosti a tym padom riesenie pre mna?
Dakujem :)
lenkak
25.06.10,11:07
spotreba by mala byť výdaj
predaj je už zo spomínaným ziskom.