RaivSeven
24.06.10,15:59
Zdravím poraďákov.. Vie niekto poradiť kde sa dajú zohnať finančné prostriedky na začiatok podnikania? So známym chceme začať podnikať no keďže sme bez podnikateľskej minulosti v banke sa s nami nechceli ani rozprávať. Na úrade práce tiež nie sme vedený pretože máme zamestnanie a takým ľuďom (ktorí sa snažia) tento štát dotáciu na podnikanie neposkytuje. Naše podnikanie má celkom slušnú perspektívu akurát, že vlastné zdroje nemáme. ide o cca 6 000 €. Vie niekto poradiť nejaký rozumný spôsob získania financií?? ďakujem
VieraPopluharova
24.06.10,14:30
Skus sa obratit na SLOVENSKÁ ZÁRUČNÁ A ROZVOJOVÁ BANKA
prikladam i link www.szrb.sk za urcitych podmienok poskytuju mikrouver alebo potom ostava uz len si zobrat uver ako sukromna osoba a potom ak sa Vam podnikanie bude darit si tuto pozicku splatit naspät.
RaivSeven
24.06.10,15:53
dikes, myslím, že szrb vyrieši môj problém =)
BLINDSIDE
25.06.10,12:27
Nevyrieši to teda tvoj problém ani z ďaleka. Ak si prečítaš všetky ich podmienky dočítaš sa, že niektoré majú horšie ako v banke. Ale prečo úver ved čo môže byť horšie ako sa zadlžiť hned na začiatok ? Tak daj tomu čas chod si zarobiť peniaze do inej krajiny tie neprejedz ale reinvestuj do svojich plánovaných aktivít. máš to čisté riešenie síce zdlhavejšie ale budú tvoje a čo ti tieto prostriedky vytvoria bude tvoj majetok nie nejakého finančného domu.
mr-alien
28.06.10,15:52
zober si bezucelovy uver na seba, bez problemov dostanes. Ja tiez pracujem a bral som uver na seba ktory som nasledne vlozil do podnikania. Banka bola ustretova (SLSP) uver som mal vybaveny, schvaleny a pripisany na ucet za 4 dni. Jedina nevyhoda su vysoke uroky ktore zaplatis ake uver nesplatis predcasne. Je to drahe ale ked to naozaj chces a rychlo, nemas moc na vyber.

Ak ste 2ja tak zoberte si uver kazdy zvlast, ked si vyratal ze potrebujes cca 6 tisic tak rataj ze to bude tak 10. Mozes mi verit ze ta caka dost "vedlajsich" nakladov. Inak kazdy si mysli ze jeho podnikanie je perspektivne inak by do toho nedaval prachy :)