Ericsoft
25.06.10,08:39
Ahojte, v súčasnosti som živnostník, a plánujem rozbehnúť jeden obchod s partnerom z ČR. On navrhol vytvorenie s.r.o.

Čítal som niečo o jej založení, neviem však či ju môžem mať popri svojej živnosti, a či ju môžem mať s osobou z inej krajiny. Môžete mi v stručnosti napísať aj podmienky založenia, lebo našiel som ešte staré v SVK..


Ďakujem
KEJKA
25.06.10,10:52
založenie sro po novom.......použi vyhľadávač.
Môžeš sro popri živnosti.
Ericsoft
25.06.10,11:46
No čítal som tú tému, ale len sčasti, je tam totiž vyše 80 strán, a téma sa ťahá od roku 2007 :)

Chcelo by to novú aktuálnu tému, alebo potom aspoň číslo strany kde je info o založení sro po novom.. thx.
KEJKA
25.06.10,12:20
ved to máš zoradené podľa dátumu, tak si nalistuj príspevky od r. 2009 a pekne si to prelúskaj. Jednoducho treba hľadať, venovať tomu čas.
ondrejvla
25.06.10,14:38
Ahojte, v súčasnosti som živnostník, a plánujem rozbehnúť jeden obchod s partnerom z ČR. On navrhol vytvorenie s.r.o.

Čítal som niečo o jej založení, neviem však či ju môžem mať popri svojej živnosti, áno, môžeš ju mať popri živnosti
a či ju môžem mať s osobou z inej krajiny. áno, môžeš ju mať aj s osobou z inej krajiny, treba urobiť zápisnicu u notára, a na základe notárskej zápisnice sa rozhodnete, koľko má ktorý spoločník percent vkladov a teda zahraničná spoluúčasť.
Môžete mi v stručnosti napísať aj podmienky založenia, lebo našiel som ešte staré v SVK.. Všetky podmienky sú platné aj v €


Ďakujem

Odpoveď v texte.