Nataša
27.10.05,08:15
Vyplňam registračný list zamestnávateľa na SP a neviem kde by som našla info ohľadne OKEČ, druhu vlastníctva a právnej formy.
Jeniffer
27.10.05,07:22
Ja tieto údaje na registračnom liste neuvádzam,nie je z toho problém...:o))
Aňuška
27.10.05,07:29
Ja tieto údaje na registračnom liste neuvádzam,nie je z toho problém...:o))
Ako kde. Mne RL zamestnávateľa nechceli bez OKEČ prevziať.
Janca
27.10.05,07:30
OKEČ som si zistila tiež na ŠU, veď to vypisuješ aj v štatistických výkazoch, nie? No a čiselniky pravnej formy a druh vlastníctva mali na našej SP na registri.
Skus ešte pozrieť na www.socpoist.sk, či pri vypisovaní priamo to ich tlačiva reg. listu Ti neponúkne rolovaciu šípku na výber.
Nataša
27.10.05,07:48
Som z toho magor. Neviem nájsť správne OKEČ - predávajú polykarbonátové dosky, spracovávajú plasty. Skúsim to poslať aj bez toho.
Uvádza sa niečo i v kolonke IČZ, keď zatiaľ nebolo pridelené?
marmal
27.10.05,07:57
Som z toho magor. Neviem nájsť správne OKEČ - predávajú polykarbonátové dosky, spracovávajú plasty. Skúsim to poslať aj bez toho.
Uvádza sa niečo i v kolonke IČZ, keď zatiaľ nebolo pridelené?
Nie, to prideli socialna poistovna a potom to treba uvadzat na vsetky mesacne vykazy.
Heni
27.10.05,17:52
ten číselník je aj tu na Porade priložený v dokumentoch...
mne ten OKEČ napísali tiež na soc. poisťovni, niekedy, ak je to nejednoznačné, je lepšie nechať to na nich...
Paula
27.10.05,18:07
ten číselník je aj tu na Porade priložený v dokumentoch...
mne ten OKEČ napísali tiež na soc. poisťovni, niekedy, ak je to nejednoznačné, je lepšie nechať to na nich...OKEČ sme uvádzali pred časom na Výkaz poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze a pri chorobe z povolania. "OKEČ" sa preniesol potom aj do tlačiva Registračný list zamestnávateľa. Ako píše Heni, niekedy to nie je jednoznačné, resp. nevieme sa zaradiť do ponúkaných možností. Je tam možnosť použiť "ostatné" , resp. "iné".
lenkak
27.10.05,18:59
Ja som si zapísala OKEČ zo štatistiky a používam ho aj na ostatné formuláre kde to od mňa vyžadujú.
horstik
28.10.05,06:55
Informácie Ti povedia na Štatistickom úrade. Tel: 02/50236341-pravdepodobne Ťa prepoja. Priprav si Tvoje IČO a povedz, že potrebuješ zistiť OKEČ, ZIP, právnu formu a druh vlastníctva.
Nataša
28.10.05,08:03
OKEČ som si zistila tiež na ŠU, veď to vypisuješ aj v štatistických výkazoch, nie? No a čiselniky pravnej formy a druh vlastníctva mali na našej SP na registri.
Skus ešte pozrieť na www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk), či pri vypisovaní priamo to ich tlačiva reg. listu Ti neponúkne rolovaciu šípku na výber.,

Vypisujem nejaké štatistické výkazy? Ešte som sa s tým nestretla.
marmal
28.10.05,08:45
No ja myslim, ze je to Stvrtrocny vykaz o praci, tam je OKEC.
Palino
28.10.05,08:50
,

Vypisujem nejaké štatistické výkazy? Ešte som sa s tým nestretla.Vypisuješ len vtedy, keď Ťa Štatistický úrad vyzve a pošle Ti výkazy. Inak nemáš s tým nič spoločné.:)
luebchenko
28.10.05,10:12
Skús hľadať cez www.statistics.sk (http://www.statistics.sk)
Palino
28.10.05,10:15
Skús hľadať cez www.statistics.sk (http://www.statistics.sk)Čo hľadať?
AGRO
28.10.05,14:18
Ja som to zistila pred mesiacom na ŠU v Bratislave, povedala som naše IČO a o oni mi to tam povedali. Bolo to celkom jednoduché.
lenkak
28.10.05,15:42
Skús si OKEČ nájsť v prílohe.
Eva Farkasová
28.10.05,16:21
Vyplňam registračný list zamestnávateľa na SP a neviem kde by som našla info ohľadne OKEČ, druhu vlastníctva a právnej formy.
Ak sa nemýlim OKEČ je uvedené v dokumente o pridelení IČO, právne formy a druhy vlastníctva som vyčítala z vysvetliviek k štatistickým výkazom /ak sa nemýlim je to výkaz o práci/. Ak ste príspevková organizácia tak je to právna forma 331.
Marína
29.10.05,15:33
Prikladám:
1./ Právna forma organizácie
2./ OKEČ
3./ Kategórie a subkategórie
renča1
07.11.05,18:09
Dobrý večer všetkým.

Chcela by som Vás poprosiť ohľadom OKEČ , už som si zadala aj vyhľadávanie aj som bola na odporučených inter.stránkach ohľadom OKEČ, ale mne ide o toto:
SZČO chce zamestn.dohodára a vypisuje regist.list zamest. a na SP povedali , aby sme si OKEČ doplnili sami. Problém je v tom, že mi vlastne vykonávame montáž plast.okien, parapiet,AL dverí , demolač.práce, maliar.práce a nevieme ktoré z toho máme vybrať. Najviac sa zaoberáme montážou a demont.plast.okien a AL dverí, ale toto sme tam ani nenašli. Demolačné práce sme našli , ale s touto činnosťou sa moc nezaoberáme. Naozaj neviem čo tam uviesť nepomohli by ste mi, už som z toho zúfala hľadám a rozmýšlam nad výberom dve hodiny. Ďakujem.
ajobs
07.11.05,18:17
Dobrý večer všetkým.

Chcela by som Vás poprosiť ohľadom OKEČ , už som si zadala aj vyhľadávanie aj som bola na odporučených inter.stránkach ohľadom OKEČ, ale mne ide o toto:
SZČO chce zamestn.dohodára a vypisuje regist.list zamest. a na SP povedali , aby sme si OKEČ doplnili sami. Problém je v tom, že mi vlastne vykonávame montáž plast.okien, parapiet,AL dverí , demolač.práce, maliar.práce a nevieme ktoré z toho máme vybrať. Najviac sa zaoberáme montážou a demont.plast.okien a AL dverí, ale toto sme tam ani nenašli. Demolačné práce sme našli , ale s touto činnosťou sa moc nezaoberáme. Naozaj neviem čo tam uviesť nepomohli by ste mi, už som z toho zúfala hľadám a rozmýšlam nad výberom dve hodiny. Ďakujem.
Dáva sa tam číslo OKEČ podľa prevažujúceho predmetu činnosti, napr. skús zo subkategórie DH Výroba výrobkov z gumy a plastov ( 25.2 - 25.23, 25.24). Link na web je http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/st_odv_klas_okec/syst_cast.htm
Daska
07.11.05,18:38
Ja som tam v zivote OKEC nepisala, raz ho odo mna chceli na nejake tlacivo, ale to mi nasli v ich zozname cisiel, niky sa mi RL nevratil....
renča1
07.11.05,19:08
Dáva sa tam číslo OKEČ podľa prevažujúceho predmetu činnosti, napr. skús zo subkategórie DH Výroba výrobkov z gumy a plastov ( 25.2 - 25.23, 25.24). Link na web je http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/st_odv_klas_okec/syst_cast.htm


No, ale mi sme obchodná firma nie výrobná vadí to alebo nie. Ak nie tak, to uvedieme tak ako si napísal. Len mi prosím ťa ešte odpíš či to vadí alebo nie.
ajobs
07.11.05,19:13
No, ale mi sme obchodná firma nie výrobná vadí to alebo nie. Ak nie tak, to uvedieme tak ako si napísal. Len mi prosím ťa ešte odpíš či to vadí alebo nie.
Nevadí to, pretože OKEČ je o "činnostiach", nie o tom, či sú realizované v obchodnej alebo výrobnej firme. Iným slovom, je tam potrebné niečo napísať, a nie je až také dôležité, čo to bude.
Veď Red Bull nám dáva kríííídla.:D :D ;)
renča1
07.11.05,19:19
Si zlatý ďakujem. Pre mňa sú tieto veci novinkami.Škoda , že sa mi nedá vyjadriť šťastie formou smejkov nechcú mi vôbec naskakovať. Ešte raz ďakujem.
ajobs
07.11.05,19:23
A prečo ti nejdú smajlíky ???:eek: Máš zlé nastavenie prehliadača ?:confused:
renča1
08.11.05,04:47
a kde sa nastavuje prehliadač?
Nataša
08.11.05,05:32
Informácie Ti povedia na Štatistickom úrade. Tel: 02/50236341-pravdepodobne Ťa prepoja. Priprav si Tvoje IČO a povedz, že potrebuješ zistiť OKEČ, ZIP, právnu formu a druh vlastníctva.

Ďakujem za tel. číslo, veľmi mi to pomohlo. Bol tam ochotný chlapík, ktorý mi bez akýchkoľvek problémov nadiktoval všetky potrebné údaje.
ajobs
08.11.05,16:14
a kde sa nastavuje prehliadač?
Ak si dáš možnosť Odpovedať, otvorí sa ti okno, v ktorom je Správa, kde píšeš odpoveď. V jej hornej časti sú 2 riadky - v hornom riadku je symbol tzv. Generic Smilies, keď si to otvoríš, nájdeš tam potrebné smailíky, ktoré vložiš do textu kliknutím na ne. Takže si to vyskúšaj.:)
renča1
08.11.05,17:45
Ak si dáš možnosť Odpovedať, otvorí sa ti okno, v ktorom je Správa, kde píšeš odpoveď. V jej hornej časti sú 2 riadky - v hornom riadku je symbol tzv. Generic Smilies, keď si to otvoríš, nájdeš tam potrebné smailíky, ktoré vložiš do textu kliknutím na ne. Takže si to vyskúšaj.:)

dala som si možnosť odpovedať s citáciou nemám tam to čo píšeš, mám tam nasledovné:

obdlž.okienkov tam sa vyberajú Arial, Arial Black atď...
hned vedľa neho je obdlž. / Size/ čiže veľkosť to si viem preložiť. a potom je tretí obdlžník v ktorom je napísané Color-farba
--------------------------------------------------------------------------
Pod týmto mám hrubé B I a podčiar.U , no a ostat.nastavenie
--------------------------------------------------------------------------
pod tým je ešte o Guided Mode o Enhanced Mode - to neviem čo znamená
--------------------------------------------------------------------------
smejkov mám na pravom rohu - pekne sa na mňa usmievajú , ale hned nad nimi mám hore napísané CLOSE CURRENT TAG v kocke je červený krížík
a tiež pod tým druhý nápis CLOSE ALL TAGS tiež v kocke je červený krížík.

Ked si chcem označiť text farbou nabehne mi color . Porad prosím ak budeš vedieť. Ďakujem
adam
08.11.05,17:54
Hore vedľa podčiarknutého A máš bieleho smajlíka, na toho klikni a už si len vyber toho správneho, ahoj.......mimotemy
renča1
08.11.05,18:00
Hore vedľa podčiarknutého A máš bieleho smajlíka, na toho klikni a už si len vyber toho správneho, ahoj.......:)


:D aha už som prišla na to , ale toho bieleho tam nemám. Prišla som na to ináč čosi som pošťukala. Tak toto sú pre vás za ochotu mi pomôcť aj ked išlo len o smejkov tak vám nejakých posielam: :rolleyes: :) :) :) :) :o :o :o ;) ;) :D :D :D :D :D :D
Daska
08.11.05,18:01
dala som si možnosť odpovedať s citáciou nemám tam to čo píšeš, mám tam nasledovné:

obdlž.okienkov tam sa vyberajú Arial, Arial Black atď...
hned vedľa neho je obdlž. / Size/ čiže veľkosť to si viem preložiť. a potom je tretí obdlžník v ktorom je napísané Color-farba
--------------------------------------------------------------------------
Pod týmto mám hrubé B I a podčiar.U , no a ostat.nastavenie
--------------------------------------------------------------------------
pod tým je ešte o Guided Mode o Enhanced Mode - to neviem čo znamená
--------------------------------------------------------------------------
smejkov mám na pravom rohu - pekne sa na mňa usmievajú , ale hned nad nimi mám hore napísané CLOSE CURRENT TAG v kocke je červený krížík
a tiež pod tým druhý nápis CLOSE ALL TAGS tiež v kocke je červený krížík.

Ked si chcem označiť text farbou nabehne mi color . Porad prosím ak budeš vedieť. Ďakujem
Vedla toho Color-farba su smileovi, potom cut, copy, paste, undo a redo

;):D:(:o:confused::):mad:zlezaradil:pmimotemy:roll eyes::cool::eek::mee:
renča1
08.11.05,18:03
tak sa nehnevaj ja viem, že je to mimo témy mal si tam dať zlezaradil . Už som skončila :D
Daska
08.11.05,18:03
ale ste ma predbehli :D:D:D
ajobs
08.11.05,18:05
Neviem aký používaš prehliadač, ale mala by si mať minimálne Internet Explorer 5.5, lepšie je IE 6.0. Skús v paneli Nástroje nastaviť Možnosti Internetu, potom
Upresniť/Multimédiá/ a musíš zakliknúť nasledujúce štvorčeky:
Inteligentný rozklad obrázkov
Povoliť automatickú zmenu veľkosti obrázkov
Povoliť panel nástrojov Obrázok
Zobrazovať obrázky

Keď to zaklikneš, dáš v okne Možnosti internetu možnosť Použiť, a skús reštartovať PC.

Ak to nepôjde, skús poslať SS Richardovi, on je v tom úplne doma, určite ti poradí. Veľa šťastia v nastavovaní.;)
adam
08.11.05,18:06
tak sa nehnevaj ja viem, že je to mimo témy mal si tam dať zlezaradil . Už som skončila :D Vôbec mi to nevadí, ale ten sa tam najviac hodil, som rada, že Ti to už ide i keď neviem ako to, že tam toho "bieleho" nemáš.......:D
ajobs
08.11.05,18:08
Než som dopísal svoju siahodlhú odpoveď, predbehol ma kopec ľudí:D :D :D
renča1
08.11.05,18:13
Ved hádam nabudúce :rolleyes: aj tebe ,ale hlavne tebe posielam krásneho smejka :)
Daska
08.11.05,18:14
tak sa nehnevaj ja viem, že je to mimo témy mal si tam dať zlezaradil . Už som skončila :D
To si komu pisala?? Ja som len skusala tych smailov, pekne vsetkych zaradom...:):):):)
adam
08.11.05,18:17
To si komu pisala?? Ja som len skusala tych smailov, pekne vsetkych zaradom...:):):):) To písala mne.....;)
nikulik
09.11.05,04:41
Len by som chcela podotknúť, že ja od januára vypisujem štatistické výkazy, či už mesačný alebo štvrťročný a vôbec nevypisujem OKEČ, a aj keď mi volali zo ŠÚ keď som mala niečo nesprávne, tak mi este ani raz nepovedali, že mi chýba OKEČ, tak potom neviem ako to u nich funguje.

Pekny den prajem
liba2
11.11.05,21:46
Štatistický úrad je správcom registra identifikačných údajov firiem a nemal by byť pre nich problém podľa IČO doplniť si aj OKEČ (tento údaj si ŠÚ zapisuje do registra spolu s IČO pri vzniku firmy). Nevidím preto dôvod na to, aby tento údaj vyplňovali firmy na akomkoľvek tlačive pre Štatistický úrad. Ak je vyplnené IČO, musí byť pre ŠÚ jasné aj OKEČ.Prepáč, ale dovolím si oponovať, a to z dôvodu, že mnohé firmy majú viacero činností zapísaných v OR, mnohé činnosti sú vzájomne odlišné a firmy ich aj v rôznom čase rôzne realizujú. Preto ŠÚ občas preveruje prevažujúcu činnosti firmy, aby sa pri zmene činnosti upresnil aj OKEČ (vlastná skúsenosť).
lenkak
12.11.05,08:50
Ja som tiež nevedela OKEČ. Poslala som na štatistiku tlačivo bez OKEČ. Zavolali mi a pekne mi nadfiktovali OKEČ, ktoré mám používať. A aby som ho vždy zapisovala na štatistcké tlačivá.