Aankaa
25.06.10,11:28
Kupujem si od distribútora tovar - kozmetiku, ktorú potom predávam cez e-shop. Ako stála odberateľka dostávam výrobky naviac ako darčeky, a ako súčasť akciových balíkov - zadarmo. Zo začiatku som ich nechávala, porozdávala, no ale je ich dosť a chcem ich predať ....
Ako urobiť vlastne príjem a výdaj cez sklad, keď tie výrobky sú mi dané v rámci balíka naviac?
Vďaka.
veronikasad
25.06.10,09:31
Kupujem si od distribútora tovar - kozmetiku, ktorú potom predávam cez e-shop. Ako stála odberateľka dostávam výrobky naviac ako darčeky, a ako súčasť akciových balíkov - zadarmo. Zo začiatku som ich nechávala, porozdávala, no ale je ich dosť a chcem ich predať ....
Ako urobiť vlastne príjem a výdaj cez sklad, keď tie výrobky sú mi dané v rámci balíka naviac?
Vďaka.
nahráš si ich do príjmu s nulovou hodnotou. Ale potom celá predajná cena bude predmetom dane
Aankaa
25.06.10,10:18
Jedná sa o ten istý tovar, ktorý už na sklade mám - a pri predaji mám aj na tento výrobok určité náklady. Konkrétne poštovné, trebárs aj na dobierku....
Mám totiž výhody pre zákazníkov, že pri nákupe od 30 EUR neplatia poštovné a pod.
Veď na konci zúčtov. obdobia predsa nemôžem rozlišovať, ktorý kus som mala zadarmo a ktorý som kúpila.
martinetto
25.06.10,13:53
Tak presne, nahraj si prijem za cenu 0,0 (niektore programy nepovolia nahrat s cenou 0, ja som dal ekonomke prikazom ze sa to nahrava s cenou 0,000001 € a tak to ide). Na konci obdobia tvoj prijem z tychto tovarov bude napr. 500 €, vydaje - nakup tovaru 0 €, dopravne 100 €, a teda celkovy zisk je 400 €. V ramci uctovnictva (no mimo podnikatelskeho rozumu) tovar mozes predavat pod cenu a takymito produktmi ktore mas zdarma tak nimi budes dotovat tie produkty negenerujuce zisk - ale toto je taky asi nerealny pripad. Hoc sa priznavam ze raz sme to vo firme spravili kedze som povedal cenu no a ta bola nizsia ako nas nakup, ale slovo robi chlapa... :-D
Aankaa
25.06.10,14:08
...takto si to nahadzujem s cenou 0,0001 ale predávam za tú istú cenu ako ostatné. Hádam to nevyhodím, keď to môžem predať :)
No a čo z toho na konci vyjde, dúfam že DÚ vezme, veď to vlastne dávam do príjmu, tak by nemali kefrať...:rolleyes:
martinetto
27.06.10,14:19
Vobec, ved v podstate viacej zaplatis na DzP. A to pridavanie v nejakej hodnote - skus ci ti tvoj skladovy program dovoli pridat tovar v hodnote 0,0 €, lebo moje skusenosti s tromi programami su take ze ani jeden nepovolil pridat tovar v cenu 0,0