Filip158
25.06.10,11:40
Zdravim Vas.

Hladal som na internete, aj sem na porade, ale nenasiel som vsetky informácie, ktore ma zaujimaju, tak by som sa chcel obratit na Vas :) .
Zatial sa len tak okrajovo snazim informovat, ale uvazoval by som nad zalozenim SBS . Pravnu formu som vybral s.r.o.. Viem, ze pri zalozeni potrebujem mat ja ako ( snad buduci ) prevadzkovatel(konatel) Preukaz sposobilosti typu P. Dalej nahlasit to na policii a cakat na certifikat alebo povolenie ked to tak mam nazvat.
1. otazka : Je nejaka sanca, ze mi toto povolenie nevydaju ? Avsak nemam zaznam v registri trestov ani nic podobne a po dalsie, v okoli sa nenachadza ziadna SBS-ka.
2. otazka : Na to povolenie, ktore mi vyda policia mozem vykonavat vsetky zname sluzby, ktore ponukaju SBS-ky, ako Ochrana majetku, osob, pult centralizovanej ochrany ?
3. otazka : Ako zamestnavat pracovnikov SBS ? Na trvaly pracovny pomer, aj ked napriklad by som mal prilezitostne akcie, napr. strazenie nejakeho baru alebo co ? dakujem..

Este mam par otazok, ale skor takych menej formalnych hlavne pre vlastnikov, prevadzkovatelov alebo samotnych zamestnancov SBS.
Je toto podnikanie ziskove ? :D jasne, ze nemam z tohto podnikania velke oci, ze budem do roka milionar :) len sa mi to zda ako celkom dobra myslienka, hlavne preto, ze v okoli fakt nieje ziadna SBS-ka..
miky64
25.06.10,11:06
preštuduj si zakon o prevádzkovaní súkromných bezpečnostných služieb a podobných činností 379/1997 a súvisiacu Vyhlášku MVSR č. 634/2005 Z.z. V týchto dokumentoch najdeš všetky odpovede na svoje otazky a získaš uplny obraz postupov pre založenie a prevadzkovanie sbs
Filip158
25.06.10,14:10
Neviem, mozno som to precital nejako rychlo alebo som sa nesustredil, ale nevidel som tam odpoved ani na otazku 1 a uz vobec nie na otazku 3. Ale aj tak vdaka za ochotu, dozvedel som sa par novych veci.