Jeniffer
27.10.05,08:39
Prosím o radu ,ako je to s nemocenským zamestnancovi v ochrannej lehote...PN som odoslala na soc.poisťovňu avšak mám znova zaradiť zamestnanca do stavu pokiaľ je PN??,,,veď mu nevyplácam ani nemocenské ani neodvádzam poistné..ďakujem
Tweety
27.10.05,06:43
Ak už ukončil PP, tak je to finito.
Jeniffer
27.10.05,09:31
Ďakujem za pomoc :)
Tweety
27.10.05,09:35
Rado sa stalo, aj druhykrát.
SilviaS
27.10.05,10:19
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!:)
Ak zamestnanec donesie od lekára potvrdenie na celodenné ošetrenie tak ako
mu to mám rátať a koľko najviac je možných cez mesiac doniesť týchto potvdení????????
Ďakujem Silvia:)
Tweety
27.10.05,10:32
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!:)
Ak zamestnanec donesie od lekára potvrdenie na celodenné ošetrenie tak ako
mu to mám rátať a koľko najviac je možných cez mesiac doniesť týchto potvdení????????
Ďakujem Silvia:)Patrí mu za tento deň náhrada vo výške jeho priemernej mzdy. Je možné doniesť podľa ZP takých 7 potvrdení .
;);)
Jeniffer
27.10.05,10:35
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!:)
Ak zamestnanec donesie od lekára potvrdenie na celodenné ošetrenie tak ako
mu to mám rátať a koľko najviac je možných cez mesiac doniesť týchto potvdení????????
Ďakujem Silvia:)
Súhlasím s MajaM..
potvrdení môže byť 7 dní v roku,a môžu byť tieto dní aj 7 za sebou...
SilviaS
27.10.05,10:35
Ďakujem ti veľmi pekne za odpoved.Prajem príjemný den Silvia:)
Jeniffer
27.10.05,10:37
aj tebe..ahoj
Tweety
27.10.05,11:37
;) Iba doplním, že o tom sme už písali niekedy tento týždeň.;)
ľudka
27.10.05,11:51
Súhlasím s MajaM..
potvrdení môže byť 7 dní v roku,a môžu byť tieto dní aj 7 za sebou...
Vrátim sa k tým 7 dňom, môžu byť aj za sebou, ale nie od toho istého lekára a tým istým dieťaťom, ak sú to už 2 dni po sebe je to ošetrovanie. To isté platí pri § z dôvodu vlasnej návštevy lekára, ak sú to 2 dni po sebe od toho istého lekára je to už PN.
Aspoň ja to tak posudzujem, dúfam, že sa nemýlim. Ja 2 § po sebe od toho istého lekára neakceptujem.
Tweety
27.10.05,12:19
Aj minulý týždeň a aj minulý mesiac. Nič to, aspoň si to zopakujeme :D :) ;)Opakovanie je matka múdrosti. V tom niečo predsa bude.;) :rolleyes: