zuzuliksk
25.06.10,13:47
Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o pomoc. Zamestnanec je vraj od minuleho strvrtka, t.j. 17.6. na PN. PN-ku vsak zamestnavatelovi nedorucil, a je to viac ako tyzden. Ako mam postupovat? Mozem mu dat Absenciu a vyhodit ho?
dakujem
Tweety
25.06.10,11:49
Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o pomoc. Zamestnanec je vraj od minuleho strvrtka, t.j. 17.6. na PN. PN-ku vsak zamestnavatelovi nedorucil, a je to viac ako tyzden. Ako mam postupovat? Mozem mu dat Absenciu a vyhodit ho?
dakujem
No, ak je PN, tak je pred výpoveďiou chránený, jedine, že by bol ešte v Skúšobnej dobe, to by ste s ním mohli skončiť PP aj počas nej. A mu nie je prečo dať, pretože ak je PN, tak nemôže mať absenciu, skúste sa s ním spojiť a upozorniť ho na jeho povinnosti.
JAJA11
25.06.10,11:51
Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o pomoc. Zamestnanec je vraj od minuleho strvrtka, t.j. 17.6. na PN. PN-ku vsak zamestnavatelovi nedorucil, a je to viac ako tyzden. Ako mam postupovat? Mozem mu dat Absenciu a vyhodit ho?
dakujem

Povinnosťou zamestnanca je oznámiť zamestnávateľovi dôvod neprítomnosti v zamestnaní. Pokiaľ tak nespravil, je možné dať mu aj absenciu. Ale ja osobne by som si predtým zistila dôvod, prečo to neoznámil. Možno poslal oznámenie a niekde sa stratilo a pod. Až potom by som konala :o
JAJA11
25.06.10,11:55
No, ak je PN, tak je pred výpoveďiou chránený, jedine, že by bol ešte v Skúšobnej dobe, to by ste s ním mohli skončiť PP aj počas nej. A mu nie je prečo dať, pretože ak je PN, tak nemôže mať absenciu, skúste sa s ním spojiť a upozorniť ho na jeho povinnosti.

Lenže ak zamestnávateľ nevie o dôvode neprítomnosti zamestnanca, môže dať aj absenciu počas PN. Čo v takom prípade? Zamestnávateľ neporušil zákon, nakoľko zamestnanec mu neoznámil, že je PN. Ak mu to zamestnanec oznámi dodatočne, musí absenciu zrušiť? :o
zuzuliksk
25.06.10,11:56
boli sme ho s kolegynou skontrolovat aj doma, bol tam. Vraj PN poslal po kamaratovi, a ten ju este nepriniesol. Hneva ma to pretoze uz som ho upozornila najmenej 3x. v poslednej dobe zacal pracu velmi flakat. Neverim ze tu PN ma, ved by mi ju snad dorucil. nie?
Tweety
25.06.10,11:58
Lenže ak zamestnávateľ nevie o dôvode neprítomnosti zamestnanca, môže dať aj absenciu počas PN. Čo v takom prípade? Zamestnávateľ neporušil zákon, nakoľko zamestnanec mu neoznámil, že je PN. Ak mu to zamestnanec oznámi dodatočne, musí absenciu zrušiť? :o
Ale on vie, ak mu dá A, bude musieť všetko stornovať, najjednoduchší spôsob je obrátiť sa na neho ako je to s PN. Čo keď je napr. v nemocnici.....
Tweety
25.06.10,11:59
boli sme ho s kolegynou skontrolovat aj doma, bol tam. Vraj PN poslal po kamaratovi, a ten ju este nepriniesol. Hneva ma to pretoze uz som ho upozornila najmenej 3x. v poslednej dobe zacal pracu velmi flakat. Neverim ze tu PN ma, ved by mi ju snad dorucil. nie?
Skúste sa obrátiť na jeho ošetrujúceho lekára.
JAJA11
25.06.10,11:59
boli sme ho s kolegynou skontrolovat aj doma, bol tam. Vraj PN poslal po kamaratovi, a ten ju este nepriniesol. Hneva ma to pretoze uz som ho upozornila najmenej 3x. v poslednej dobe zacal pracu velmi flakat. Neverim ze tu PN ma, ved by mi ju snad dorucil. nie?

No aj kamarát mohol zabudnúť :o
Ak by ste mu dali absenciu a potom by dodal PN-ku tak by ste mali robotu navyše, museli by ste to všetko opraviť. Toho kamaráta ste sa už pýtali, prečo tú PN neodovzdal? :o
zuzuliksk
25.06.10,12:03
hej hej. suhlasim so vsetkymi radami. Len som uz zufala, mam pocit ze on tu PN nema. Co by sa napriklad stalo keby ho zrazilo auto? Nemam dovolenku, ani PN ani nic???
Stina
25.06.10,12:08
Súhlasím s Tweety, skús zistiť u lekára, či mu DPN vystavil a ak áno k akému dátumu. Lekár Ti o zdravotnom stave nie je povinný poskytnúť informácie, ale o vystavení PN info podať môže.
rodina1
25.06.10,12:10
hej hej. suhlasim so vsetkymi radami. Len som uz zufala, mam pocit ze on tu PN nema. Co by sa napriklad stalo keby ho zrazilo auto? Nemam dovolenku, ani PN ani nic???
Aj lekár posiela jednu časť PN na sociálnu poisťovňu. Aj tam sa dá zistiť, či je zamestnanec PN.
katka50
25.06.10,12:10
hej hej. suhlasim so vsetkymi radami. Len som uz zufala, mam pocit ze on tu PN nema. Co by sa napriklad stalo keby ho zrazilo auto? Nemam dovolenku, ani PN ani nic???
A kto Ti nahlásil, že je PN ?
zuzuliksk
25.06.10,12:54
volala s nim jeho sefka, boli sme aj za nim doma a rozpravali sme s nim!!! vraj dal tu PN kamaratovi, nech ju k nam prinesie. A DPN stale nemam
Tweety
25.06.10,12:59
volala s nim jeho sefka, boli sme aj za nim doma a rozpravali sme s nim!!! vraj dal tu PN kamaratovi, nech ju k nam prinesie. A DPN stale nemam
A pýtal sa kamaráta či ju odovzdal? Asi neodovdal, keď ju nemáte.
zuzuliksk
25.06.10,13:03
vraj kamarat je niekde v Rakusku, a nevie kedy sa vrati. Apropo 1. cast zostava zamestnancovi, takze aspon tu zelenu cast by mal mat. Nie? Ale mozno to dal vsetko kamaratovi (posledna veta je ironicky.
Tweety
25.06.10,13:04
vraj kamarat je niekde v Rakusku, a nevie kedy sa vrati. Apropo 1. cast zostava zamestnancovi, takze aspon tu zelenu cast by mal mat. Nie? Ale mozno to dal vsetko kamaratovi (posledna veta je ironicky.
Neostáva vám nič iné, len kontaktovať lekára, ktorý ju (ne)vypísal. Ak Pn nie je, potom až Absenciu s oznámením na porušenie PD.
zuzuliksk
25.06.10,13:29
dakujem za odpovede a prajem pekny vikend