BambiKN
25.06.10,20:02
Ahojte, chcela by som začať pracovať pre jednu spoločnosť popri zamestnaní na sprostredkovateľskú činnosť, no neviem úplne všetko čo to vlastne obnáša. Vraj budem musieť pracovať ako SZČO, to znamená že si musím otvoriť živnosť? Bolo mi povedané že nie, tak potom čo? Prosím, nevie mi niekto poradiť ako na to a prípadne aké odvody a dokumentácia ma čaká? Ďakujem vopred za pomoc.
jacekova
25.06.10,19:13
nezakladaj x tém na ten istný problem, ale počkaj, kým ti niekto odpovie.....
http://www.porada.sk/t142651-szco-popri-zamestnani.html
BambiKN
28.06.10,20:45
Prepáč, ale nevedela som či som sa dobre vyjadrila. A ako tak vidím, tak asi nie, lebo som sa ajtak nedozvedela čo ma čaká, ale nevadí, ajtak ďakujem tým čo mi aspoň niečo vysvetlili...
peter977
24.07.10,13:53
Prepáč, ale nevedela som či som sa dobre vyjadrila. A ako tak vidím, tak asi nie, lebo som sa ajtak nedozvedela čo ma čaká, ale nevadí, ajtak ďakujem tým čo mi aspoň niečo vysvetlili...

Ahoj napíš konkrétnu spoločnosť a čo má byť obsahom sprostredkovania.

Ak ide o finančné sprostredkovanie, tak živnosť nie je podmienkou!
Podmienkou je registrácia DIČ čísla na daňovom úrade, živnosť je čisto len dobrovoľná.
BambiKN
27.07.10,10:54
Ďakujem veľmi pekne, si zlatý. Vraj sa mám prihlásiť aj v zdravotnej poisťovni, ale veď uvidím čo mi tam povedia. Konečne mi už prišla aj podpísaná Zmluva o sprostredkovaní a aj Osvedčenie o zápise v NBS. Ešte raz ďakujem.