BambiKN
25.06.10,20:16
Ahojte, poradí mi niekto či potrebujem živnosť na prácu na sprostredkovateľskú činnosť, ak mi bolo povedané, že budem musieť pre spoločnosť pracovať ako SZČO, pritom mi bolo povedané aj to, že nemusím mať živnosť, som z toho teraz úplne mimo, neviem čo si myslieť...:mee:
Melnick
25.06.10,18:48
Ahojte, poradí mi niekto či potrebujem živnosť na prácu na sprostredkovateľskú činnosť, ak mi bolo povedané, že budem musieť pre spoločnosť pracovať ako SZČO, pritom mi bolo povedané aj to, že nemusím mať živnosť, som z toho teraz úplne mimo, neviem čo si myslieť...:mee:

Fyzická osoba môže dosahovať príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti na základe sprostredkovateľskej zmluvy, mandátnej zmluvy, prípadne zmluvy o obchodnom zastúpení bez toho, aby na túto činnosť mala živnostenské oprávnenie.
Melnick
25.06.10,18:55
Citujem zo zákona o DzP

§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
.
.


(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)