mirenka15
25.06.10,20:19
ahojtee nemohli bi ste mi z niecim pomoct??...potrebovala bi som dobru vesticu na lasku ..chcela bi som si ziskat lasku jedneho muza a neviem ako na to cislo mi posielajte na tel 09102344442 dakujem
Rozalka
25.06.10,18:23
Koľko máš rokov?
Zita5
25.06.10,18:28
Ja som sa práve rozhodla, že končím s účtovníctvom a idem si vybaviť živnosť na veštenie z kariet .Potom sa ohlásim:) Predsa sedieť nad kartami je jednoduchšie, ako nad zákonmi .mimotemy
Kazu
25.06.10,18:46
ahojtee nemohli bi ste mi z niecim pomoct??...potrebovala bi som dobru vesticu na lasku ..chcela bi som si ziskat lasku jedneho muza a neviem ako na to cislo mi posielajte na tel 09102344442 dakujem

Mohla by si napríklad začať gramatikou:---
jozka56
25.06.10,18:51
...mirenka15 si robis srandu, chybne si napisala tel.cislo:D:D
Zita5
25.06.10,18:53
Jožka , čo si chcela telefonovať ?:)
jozka56
25.06.10,19:01
Zitka veru som nechcela telefonovať, ale akosi veľa číslic tam má:D:D
danushka
25.06.10,19:05
Ja som sa práve rozhodla, že končím s účtovníctvom a idem si vybaviť živnosť na veštenie z kariet .Potom sa ohlásim:) Predsa sedieť nad kartami je jednoduchšie, ako nad zákonmi .mimotemy

Zituška, konečne zaspím spokojne, vzdávam sa Ti už teraz.
Počisti schránku ss, aby tam bolo miesta pre nás všetkých, na tarotové karty sa Ti poskladáme a aj témičku ,,cenník vešteckých prác" založíme, v igelitkách Ti naložíme svoje otlaky na zadočkoch, práce bude dosť, neboj :D.
Zita5
25.06.10,19:18
Zituška, konečne zaspím spokojne, vzdávam sa Ti už teraz.
Počisti schránku ss, aby tam bolo miesta pre nás všetkých, na tarotové karty sa Ti poskladáme a aj témičku ,,cenník vešteckých prác" založíme, v igelitkách Ti naložíme svoje otlaky na zadočkoch, práce bude dosť, neboj :D.

Akože dobrý nápad :D.
Dnes ma inšpiroval tento príspevok http://www.porada.sk/1439101-post2.html .
Nebol by hneď život krajší , bez starostí .....pekne nad kartami sedieť , sem tam nejaká gula ?:D:)

P.S. Ospravedlňujem sa zadávateľke otázky , ale priznám sa bez mučenia , že zrovna v tej chvíli kedy prišiel jej príspevok na Poradu , som písala cez skype , že ma už prestáva baviť študovanie zákonov a idem si spraviť živnosť na veštenie z kariet .Takže to bola taká zhoda náhod, že som hneď zareagovala na túto tému .:rolleyes:
pepsikova
25.06.10,20:03
Akože dobrý nápad :D.
Dnes ma inšpiroval tento príspevok http://www.porada.sk/1439101-post2.html .
Nebol by hneď život krajší , bez starostí .....pekne nad kartami sedieť , sem tam nejaká gula ?:D:)

P.S. Ospravedlňujem sa zadávateľke otázky , ale priznám sa bez mučenia , že zrovna v tej chvíli kedy prišiel jej príspevok na Poradu , som písala cez skype , že ma už prestáva baviť študovanie zákonov a idem si spraviť živnosť na veštenie z kariet .Takže to bola taká zhoda náhod, že som hneď zareagovala na túto tému .:rolleyes:..


..ale mojuš!..taká múdra žena a taký nerozumný nápad..vraj živnosť!.....hádam by si nechcela za to, že sľubuješ ľuďom šťastie ešte aj štátu dane platiť!!!!....
Zita5
26.06.10,06:45
..


..ale mojuš!..taká múdra žena a taký nerozumný nápad..vraj živnosť!.....hádam by si nechcela za to, že sľubuješ ľuďom šťastie ešte aj štátu dane platiť!!!!....

jááj mojuš neboj ......................niečo by som vyhútala :D;)
Kazu
26.06.10,08:19
jááj mojuš neboj ......................niečo by som vyhútala :D;)


Ani nemusíš veľmi hútať o tých fiktívnych bločkoch tu už debatu ktosi načal :D:D:D
marjankaj
26.06.10,08:33
Akože dobrý nápad :D.
Dnes ma inšpiroval tento príspevok http://www.porada.sk/1439101-post2.html .
Nebol by hneď život krajší , bez starostí .....pekne nad kartami sedieť , sem tam nejaká gula ?:D:)

P.S. Ospravedlňujem sa zadávateľke otázky , ale priznám sa bez mučenia , že zrovna v tej chvíli kedy prišiel jej príspevok na Poradu , som písala cez skype , že ma už prestáva baviť študovanie zákonov a idem si spraviť živnosť na veštenie z kariet .Takže to bola taká zhoda náhod, že som hneď zareagovala na túto tému .:rolleyes:

Myslím, že na to nepotrebuješ živnosť. Podľa živnostenského zákona to asi živnosť nie je.

§3
(3) Živnosťou nie je ani činnosť, ktorá svojou povahou spĺňa znaky živnosti podľa § 2, ale je v rozpore s dobrými mravmi.

Neviem, čo presne znamená pojem "dobré mravy", ale "od.bávanie" ľudí tam podľa mňa nepatrí. Takže žiadna živnosť(teda ani odvody), iba treba priznať príjmy a zdaniť. Ani netreba registračnú pokladňu. A ak nevykážeš priveľa príjmov ani nemusíš podávať daňové priznanie.:---:D
marjankaj
26.06.10,09:32
1. 6 400 Zavolám 6400 ľuďom (z telefónneho zoznamu), ako skončí zápas Federer:Nadal. 3200 ľuďom poviem že vyhrá Federer a 3200 ľuďom že vyhrá Nadal
2. 3 200 Z tých ktorým som dobre poradil, si zase rozdelím na polovicu a podobne natipujem ďalší zápas.
3. 1 600 A takto postupujem ďalej.
4. 800
5. 400
6. 200
7. 100 Nakoniec v siedmom kroku zostane 100 ľudí, ktorým som poradil správne 7 krát za sebou. To nemôže byť náhoda. Na týchto ľudí by som odkázal vo svojej reklame. Možno by to zapôsobilo.

Na tenis som to dal preto lebo sú iba dva možné výsledky, pri futbale by to bolo trochu inak.:---:D:cool:
Rozalka
26.06.10,10:46
Myslím, že na to nepotrebuješ živnosť. Podľa živnostenského zákona to asi živnosť nie je.




Asi to živnosť je, usudzujem podľa toho, že nádejná kupujúca otcovho vinohradu má v živnosti:


Predmety podnikania

Veštenie z gule, kariet a kávy zábavnou formou

Vyhotovovanie horoskopov podľa numerologických a astrologických údajov


Akurát nechápem, že si nevyveštila, že jej nesadnem na lep ...
Zita5
26.06.10,10:49
Myslím, že na to nepotrebuješ živnosť. Podľa živnostenského zákona to asi živnosť nie je.


Neviem, čo presne znamená pojem "dobré mravy", ale "od.bávanie" ľudí tam podľa mňa nepatrí. Takže žiadna živnosť(teda ani odvody), iba treba priznať príjmy a zdaniť. Ani netreba registračnú pokladňu. A ak nevykážeš priveľa príjmov ani nemusíš podávať daňové priznanie.:---:D

Podľa Tvojho príspevku to vyziééééra na celkom pokojný život :--- Ale vo voľných živnostiach je pred činnosti veštenie z kariet :D
marjankaj
26.06.10,10:50
Asi to živnosť je, usudzujem podľa toho, že nádejná kupujúca otcovho vinohradu má v živnosti:


Predmety podnikania

Veštenie z gule, kariet a kávy zábavnou formou

Vyhotovovanie horoskopov podľa numerologických a astrologických údajov


Akurát nechápem, že si nevyveštila, že jej nesadnem na lep ...

Možno dáva "záruky". Potom to vyzerá viac seriózne. Ak nahradí prípadné škody.:---
marjankaj
26.06.10,10:55
Podľa Tvojho príspevku to vyziééééra na celkom pokojný život :--- Ale vo voľných živnostiach je pred činnosti veštenie z kariet :D

To bude platiť pre tých, ktorí sú o tom presvedčení, že vedia veštiť.
Ale pre tých, ktorí za tým vidia iba "bubáky" je to jasný podvod, a to sa prieči dobrým mravom. Len ten pojem "dobré mravy" mi nie je celkom jasný.:---
Rovnako som dnes hľadal pojem "primeraný zisk". Tiež bez nejakého výsledku.
Hlavne že sa na takéto pojmy odvolávajú zákony:eek:
Kazu
26.06.10,12:52
Asi to živnosť je, usudzujem podľa toho, že nádejná kupujúca otcovho vinohradu má v živnosti:


Predmety podnikania

Veštenie z gule, kariet a kávy zábavnou formou

Vyhotovovanie horoskopov podľa numerologických a astrologických údajov


Akurát nechápem, že si nevyveštila, že jej nesadnem na lep ...

Možno bol zle nastavený kávomlynček a soc nemal správnu zrnitosť. Nie je sa čo čudovať, že ju to pomýlilo:D
Kazu
26.06.10,12:54
To bude platiť pre tých, ktorí sú o tom presvedčení, že vedia veštiť.
Ale pre tých, ktorí za tým vidia iba "bubáky" je to jasný podvod, a to sa prieči dobrým mravom. Len ten pojem "dobré mravy" mi nie je celkom jasný.:---
Rovnako som dnes hľadal pojem "primeraný zisk". Tiež bez nejakého výsledku.
Hlavne že sa na takéto pojmy odvolávajú zákony:eek:

Keď odžubú oni teba to je primeraný zisk, ak ty ich, to je proti dobrým mravom.:D
marjankaj
26.06.10,13:02
Keď odžubú oni teba to je primeraný zisk, ak ty ich, to je proti dobrým mravom.:D

No vidíš aké je to jednoduché;) Ty by si mohla písať zákony. Malo by to logiku.:cool: