zk24
25.06.10,21:20
Ahojte,

sro je nahlasena na DU pre DzP PO. Dodatocne sa ide prihlásit na dan zo zavislej cinnosti (zamestnanala zamestnancov). Staci vyplnit z prihlasky iba prve dve strany (po cestne prehlasenie) alebo musim vyplnit celu aj so vsetkymi prilohami? Kedze tie prilohy su vlastne tie iste ako ked sa podavala reigstracia k DzP PO.

Dakujem.
jacekova
25.06.10,19:27
Zuzka, stačí zájsť na DÚ osobne a oni ti na tom tlačive zaškrtnú ďalšie políčko (platca dane zo závislej činnosti). keďže už je registrovaný, netreba ďalšie tlačivo.

a keď prestane zamestnávať pracovníkov, treba sa odhlásiť (stačí poslať list, že kedy už nezamestnáva nikoho).

ak začne znova zamestnávať, už nie je potrebná osobná návšteva, ale zas len poslať list vo Worde, odkedy začal zamestnávať...
veronikasad
25.06.10,19:32
Ahojte,

sro je nahlasena na DU pre DzP PO. Dodatocne sa ide prihlásit na dan zo zavislej cinnosti (zamestnanala zamestnancov). Staci vyplnit z prihlasky iba prve dve strany (po cestne prehlasenie) alebo musim vyplnit celu aj so vsetkymi prilohami? Kedze tie prilohy su vlastne tie iste ako ked sa podavala reigstracia k DzP PO.

Dakujem.
na našom DU maju na oznamovaciu povinnosť - doplnenie registrácie dane zo závislej činnosti samostatné tlačivo
zk24
25.06.10,19:34
Jacekova:

To je super ulahcenie...

Mam ale potom nejake potvrdenie ze som sa registrovala? Ja mam najradsej zo vsetkeho kopie a vsetko tlacim dvojmo :D

A oni vedia to prve tlacivo vyhladat len tak na pockanie? To v tom maju taky prehlad?
veronikasad
25.06.10,19:37
Jacekova:

To je super ulahcenie...

Mam ale potom nejake potvrdenie ze som sa registrovala? Ja mam najradsej zo vsetkeho kopie a vsetko tlacim dvojmo :D

A oni vedia to prve tlacivo vyhladat len tak na pockanie? To v tom maju taky prehlad?
Zuzka, každý daňovník má u správcu dane založený spis. Sú v ňom všetky daňové priznania, prehlady, hlásenia, žiadosti.

Ak doplnenie registrácie nebudeš niesť osobne, treba ho poslať doporučene poštou.
zk24
25.06.10,19:38
Ja som vzdy iba niesla, nikdy som ich nevidela nic vytahovat :D Tak to ze v tom maju poriadok je este horsie akoby v tom mali bordel :D
veronikasad
25.06.10,19:41
Zrejme si odovzdávala doklady len na podatelni a nebola si napr. opravovať nejaký výkaz alebo DP priamo u správcu dane.
Ale doklady zasielané poštou sa sem-tam strácajú a potom aj keď máš podací lístok sa DU snaží presvedčiť, že prišla prázdna obálka.

Preto, pokial mám cestu okolo DU, radšej si dám potvrdiť kopiu na podatelni.
Melnick
25.06.10,19:42
Zuzka buď rada,že "nevytiahli" na Teba daňovú kontrolu. :D:D:D
veronikasad
25.06.10,19:44
Majka, nestraš. Tá moja už skončila - bez nálezu ...
zk24
25.06.10,19:45
Nie nie este som nikdy nic neopravovala.... Ked som si nebola ista, tak som vyplnovala priamo s poradkynou... Kam to potom hodila to neviem. som myslela ze to smari niekam do suflika a ze to tam bude zabudnute :D :D :D

Melnick: Preboha nestras... :D Ja som teraz prebrala viacerych klientov a snazim sa to dat do poriadku, napriklad zamestnavaju zamestnancov od marca, ale nie su ani prihlaseni na zavislu cinnost... preto si teraz vsetko vyskusam, ako sa opravuju a doplnaju vykazy ... :confused:
veronikasad
25.06.10,19:47
Od marca ? A prehlad za I. štvrťrok neposlali tiež ? Inak by ich boli už dávno vyzvali na doplnenie registrácie.
zk24
25.06.10,19:48
Nie, neposlali... nic... ja som si zacala chysta podklady na najblizsi prehlad, triedim veci a vidim ze .... ze vlastne nevidim....nic :( hroza
veronikasad
25.06.10,19:51
Tak priprav pána majitela, že dostane pozdrav v podobe pokuty
zk24
25.06.10,19:56
hm... a myslim ze nebude jedina.... :confused:
Melnick
25.06.10,20:22
Veronika , Zuzka veď vás musím uprostred roka trocha vystrašiť :eek: bu :eek: bu :eek: bu , aby ste neupadli do letargie. :D:D:D
jacekova
26.06.10,05:54
Jacekova:

To je super ulahcenie...

Mam ale potom nejake potvrdenie ze som sa registrovala? Ja mam najradsej zo vsetkeho kopie a vsetko tlacim dvojmo :D

A oni vedia to prve tlacivo vyhladat len tak na pockanie? To v tom maju taky prehlad?


Zuzi (včera som už išla spať tak reagujem až teraz):
treba zájsť na register, nie na podateľňu. zamestnankyňa má pridelené PO dľa názvu (nájdeš tú svoju). ona má v kancli všetky zložky týchto PO. Keď prídeš, vyberie tú tvoju, zaškrtne pred tebou políčko platca zo závislej činnosti a nepotrebuješ z toho kopiu, lebo vidíš, že to tak krížikuje.

a v tých ostatných prípadoch ako som písala vyššie si urobíš aj kopiu a dáš si ju potvrdiť na podateľni