vemala
26.06.10,09:22
Dobry den mam jednu otazocku.Mam narok na dovolenku 17,5 dna no zamestnavatel nam dal vsetkym vypoved k 30.6. lebo vraj ideme robit na dohodu.Chcem sa len opytat ze ked si vezmem dovolenku kolko mi zamestnavatel zaplati,a ked si dovolenku celu necham preplatit.Co sa mi viac oplati alebo to vinde na rovnako.
Dakujem vam za radu
veronikasad
26.06.10,07:25
Dobry den mam jednu otazocku.Mam narok na dovolenku 17,5 dna no zamestnavatel nam dal vsetkym vypoved k 30.6. lebo vraj ideme robit na dohodu.Chcem sa len opytat ze ked si vezmem dovolenku kolko mi zamestnavatel zaplati,a ked si dovolenku celu necham preplatit.Co sa mi viac oplati alebo to vinde na rovnako.
Dakujem vam za radu
doplň prosím odkedy trvá tvoj prac.pomer a ročný nárok na dovolenku. Máš aj nejakú starú dovolenku z roku 2009 ?
Zoltán Kovács
26.06.10,07:42
Ja len doplním veronikasad o aspekty práce na dohodu:
1. Ak nebudete mať inde riadný pracovný pomer, tak nebudete mať ani zdravotné ani sociálne poistenie.
2. Ak dohoda bude jediným pracovno-právnym pomerom, tak vzniká povinnosť registrovať sa v ZP za samoplatiteľa. Táto povinnosť odpadá, ak budete registrovaný na úrade práce.
3. Uvedený počet dni dovolenky 17,5 je asi ročný výmer, že? V tom prípade tento nárok sa kráti, nakoľko k 30.06 zaniká pracovný pomer. Ak sa nevyčerpá dovolenka, tak zamestnávateľ je povinný zostatok preplatiť v rámci poslednej výplaty.
vemala
26.06.10,09:04
Moj pracovny pomer trva od 3.7.2009
veronikasad
26.06.10,09:08
Moj pracovny pomer trva od 3.7.2009
ročný nárok na dovolenku ( 4 alebo 5 kal. týždňov)? Kolko dní dovolenky si čerpala v roku 2009?
vemala
26.06.10,14:33
nemala som ziadnu dovolenku
Lubaba
26.06.10,19:15
pracovný pomer máš od 3.7.2009, nečerpala si žiadnu dovolenku, nejak mi nesedí tých 17,5 dňa ako ste k tomu prišli?
jacekova
27.06.10,04:52
pracovný pomer máš od 3.7.2009, nečerpala si žiadnu dovolenku, nejak mi nesedí tých 17,5 dňa ako ste k tomu prišli?


presne tak, keď si nemala z minulého roku žiadnu prenesenú dovolenku, tak nemôžeš mať 17,5dňa nárok....
terezamaria
27.06.10,06:35
Dobry den mam jednu otazocku.Mam narok na dovolenku 17,5 dna no zamestnavatel nam dal vsetkym vypoved k 30.6. lebo vraj ideme robit na dohodu.Chcem sa len opytat ze ked si vezmem dovolenku kolko mi zamestnavatel zaplati,a ked si dovolenku celu necham preplatit.Co sa mi viac oplati alebo to vinde na rovnako.
Dakujem vam za radu

" Vraj ideme robiť na dohodu " ale znamená, že Vám zamestnávateľ dá nadbytočnosť podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP. Môže Vám dať, pokiaľ budete Vy súhlasiť aj Dohodu § 60, s výpovedným dôvodom § 63, ods.1, písm.b/ ZP.
To znamená dvojmesačné odstupné.

Čo sa týka dovolenky, Tvoj minimálny nárok je 20 dní/ rok. Takže keby si končila 30.6., celoročný nárok by sa krátil na polovicu, teda 10 dní. K tomu si pripočítaj dni, ktoré Ti zostali z minulého roku a budeš mať vyčíslený celkový nárok na dovolenku.
vemala
27.06.10,10:50
Na vyplatnej paske mam napisane ze mam narok na 17,5 dna dovolenky.Ja si uz hladam novu pracu lebo nemam zaujem o pracu na dohodu ale na plny uvezok.Sef chce na nas usetrit tak si zmyslel zamestnat nas na dohodu,tato praca fakt nestoji za to.Robime aj nocne,je to tu v noci dost nebezpecne a este aj to malo co nam platil nam chce znizit.Som z toho vazne smutna.Preco vsetci podnikatelia musia setrit na svojich zamestnancoch.Nieje lepsie mat v podniku spokojnych zamestnancov.Chcela som si v lete vziat dovolenku,bohuzial.A v novom zamestnani zase musim nieco odrobit aby som si mohla konecne oddychnut :-(
terezamaria
27.06.10,14:20
Na vyplatnej paske mam napisane ze mam narok na 17,5 dna dovolenky.Ja si uz hladam novu pracu lebo nemam zaujem o pracu na dohodu ale na plny uvezok.Sef chce na nas usetrit tak si zmyslel zamestnat nas na dohodu,tato praca fakt nestoji za to.Robime aj nocne,je to tu v noci dost nebezpecne a este aj to malo co nam platil nam chce znizit.Som z toho vazne smutna.Preco vsetci podnikatelia musia setrit na svojich zamestnancoch.Nieje lepsie mat v podniku spokojnych zamestnancov.Chcela som si v lete vziat dovolenku,bohuzial.A v novom zamestnani zase musim nieco odrobit aby som si mohla konecne oddychnut :-(

Nevyčerpaná dovolenka Ti bude preplatená pri skončení pracovného pomeru.
Teraz si daj hlavne pozor, aby si nepodpísala čistú dohodu o skončení pracovného pomeru, ale aby tam bol výpovedný dôvod organizačné zmeny - nadbytočnosť, aby si dostala 2 - mesačné odstupné.

Musela si si už čerpať dovolenku, lebo na výplatnej páske máš uvedený počet dní celoročného nároku.A ten máš minimálne 20 dní.Dovolenka sa Ti bude krátiť, pokiaľ skončíš 30.6.2010 o 10 dní.
veronikasad
27.06.10,14:30
Terezka, v tom nároku na páske je zrejme nevyčerpaná dovolenka za rok 2009+ alikv.časť za rok 2010.