freya14
26.06.10,12:47
zdravim Vas, potrebovala by som poradit, ake su povinnosti po zapise s.r.o. do OR, myslim tym kam registrovat, viem, ze DU, su aj zamestnanci takze mam samostnu s.r.o. prihlasit ako pravnicku osobu na zdravotne(t.j. vsetky zdravotne poistovne) a do SP? a nasledne prihlasit aj zamestnancov do soc.poist a zdrav.? v akom termine je to nutne spravit? prosim o radu, zacinam a nexcem na nieco zabudnut. A ako je to zo zalozenim rezervneho fondu? Dakujem predom za vsetky info!
JarkaL
26.06.10,10:56
Firmu treba zaregistrovať na DU.
Keďže má zamestnancov, treba ju zaregistrovať aj do SP a ZP (len do tých, v ktorých sú zamestnanci, nie do všetkých). Treba poprihlasovať aj zamesntnancov (do SP bolo treba vopred ešte pred 1. pracovným dňom). Urýchlene ich prihláste.
Rezervný fond - treba postupovať podľa spoločenskej zmluvy. U väčšiny firiem sa dopĺňa RF 5 % z prvého dosiahnutého zisku a v ďalších rokoch podobne, až kým sa nevytvorí do výšky 10 % ZI. Niektoré firmy ho tvoria už pri vzniku - naozaj treba vidieť SZ.
12janci12
26.06.10,12:06
Ja som začal spisovať čo treba urobiť pri zriadení predajne, nedokončil som to, ale tu je to pokiaľ som to urobil:
Zakladanie firmy


1 Výpis z registra trestov
2 Nájomná zmluva (súhlas vlastíka nehnuteľnoosti).
3 Živnostenský úrad
4 Obch. reg.
5 DÚ (pridelenie IČA A IČDPH)
6 Registrácia inšpekčnej knihy
7 Pridelenie kódu reg. pokl (DÚ)
8 Prihlásenie rádia
9 Prihlásenie SOZE
10 Poistenia majetku
11 Soc. poisťovňa
12 zdrav. poisťovňa
13 Daň z mot. vozidiel
14 Telefóny
15 elektrika
16 domena
17 Smeti
18 Interné smernice
19 Pošta - preukaz na preberanie pošty
20 Bezpečnosť práce - poučenie
21 Bezpečnosť práce - nterné smernice, oboznámenie s prac. postupmi.
22 BOZP zabezpečiť technika
23 Zdravotné prehliadky zamestnancov
24 Zoznam meradiel
25 ciachy meradiel
26 Karty bezp. rizík pre chémiu + cetrifikáty
27 Zabezpečenie zdravotnej služby
freya14
27.06.10,18:48
velmi pekne dakujem!