Dada
27.10.05,09:17
Zamestnanec nastúpil do zamestnania 3.10.2005, je v skúšobnej dobe, prijatý na dobu určitú. Dňa 17.10.2005 nenastúpil do práce s tým, že telefonicky odkázal, že ide pracovať inde. Šéf mu od tejto doby píše neplatené voľno s tým, že zamestnanec príde a podpíše rozviazanie pracovného pomeru. Lenže prešli už 2 týždne a on stále nechodí, tak sa šéf rozhodol, že mu bude písať neospravedlnenú absenciu. Ako postupovať, keď chceme s ním rozviazať pracovný pomer a nemáme jeho písomnú žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru? Musí to od neho byť? Alebo stačí, že zamestnávateľ mu pošle list, v ktorom mu oznámi, že vtedy a vtedy došlo k rozviazaniu pracovného pomeru?
Jeniffer
27.10.05,07:26
ahoj..pozri si ZP §72 tam maš presne špecifikované rozviazanie prac.pomeru v skúšobnej dobe...ja by som mu iba poslala oznámenie + dohoda o rozviazaní prac.pomeru s doručenkou a tým je to vybavené.Tým ,že mu píšeš neospravedlnenú absenciu ,nezabudni prerušiť nemocenské poistenie.
elenka
27.10.05,07:30
Je to jeden z "ľahkovážnych" zamestnancov, ale tým, že on si neprišiel seriózne vybaviť skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, a dávate mu absenciu, si robíte problém iba vy. Ja by som mu skončila pracovný pomer zo strany zametnávateľa, zaslala mu to listom a koniec.
Dada
27.10.05,07:35
Takže môžeme s ním rozviazať pracovný pomer k 31.10., nebudeme písať absenciu, ale neplatené voľno. Zašleme list v ktorom mu oznámime skončenie prac. pomeru a tým je to vybavené?
Luba2
27.10.05,07:36
Čo najskôr mu pošlite oznámenie, že končíte s ním pracovný pomer v skúšobnej dobe, už tým neplateným voľnom ste si možno narobili problémy. Žiadnu dohodu o skončení pracovného pomeru mu tam neprikladaj, tu sa nejedná o dohodu, ale o skončenie v skúšobnej dobe a to môžeš urobiť jednostranne Ty ako zamestnávateľ. Len tam daj aktuálny dátum - nie ten spred dvoch týždňov, aby si nemala ešte väčšie problémy so sociálkou.
Tweety
27.10.05,07:37
Takže môžeme s ním rozviazať pracovný pomer k 31.10., nebudeme písať absenciu, ale neplatené voľno. Zašleme list v ktorom mu oznámime skončenie prac. pomeru a tým je to vybavené?Odvolávam súhlas, zas cituj a ono fuk súhlas.
Neplatené voľno nie!!!. Budete musieť platiť odvody. Jednoducho ukončiť PP v skúšobnej dobe a finito.;) :eek:
Dada
27.10.05,07:40
Lenže už je na sociálke nahlásené prerušenie z dôvodu neplateného voľna.
VERONIKA6
27.10.05,07:43
Aj tak ukonči v skúšobnej dobe a nezabudni teda na tú sociálku napísať nový RL kde
dáš koniec neplateného voľna a ešte jeden, kde dáš aj skončenie pracovného pomeru.
Dada
27.10.05,07:45
OK, takže dnes posielame list, že 31.10. s ním končíme prac. pomer v skúšobnej dobe a odhlásime ho.
Dada
27.10.05,07:54
A môžeme odniesť odhlášky na sociálku už dnes, aj keď končí 31.10.? Samozrejme, že dátumy ukončenia budú 31.10.
Luba2
27.10.05,08:01
Oniesť môžeš, ale ak sa náhodou niečo zmení, nezabudni to nahlásiť a zmeniť.