osamakosa
26.06.10,18:10
co poviete na novinky "5 rocnice"?
dalsie prikazy a nariadenia,ziadna pomoc,ziadne ulavy

koho sa to tyka urcite vie na co narazam.
mudro znejuca veta,ktora je titulkom odosielanych doporucenych listov
"informacie o hodnoteni sustavneho vzdelavania ..."
...pocas 5 rocneho cyklu ste povinne nazbierat 100 kreditov
- 50 za prax,ak mate odrobene aspon 4 roky z piatich ...
- dalsie dostavate za prednasky,skusky,skolenia....

ziadna vdaka za nasu pracu
ziadne odmeny
ziadne papierove ulavy

len pridavat a pridavat a kydat a kydat...cim vyssie sa cele tato samozvolena unia stvera,tym viac na nas "serie"
duves
26.06.10,16:51
Inak toto tiež začalo s prichodom modrakov. Niekto sa nevie uživiť, tak vymysla hluposti sestram, čo robia za 400€, tak ich este aj takto sekiruju a vyberaju poplatky.
brinzulka
08.07.10,09:09
mne prislo, ze sa mam preskolit-lebo som na materskej s druhym dietatom a nesplnam-kedze mam dve deti za sebou- 48mesiacov praxe pocas 5rokov...moja prax 5a pol roka je zabudnuta...asi budem musiet pohladat opatrovatelku a okrem studia na VS, budem chodit pocas materskej aj na doskolovacie akcie :(
Kvietocek
08.07.10,09:11
Je to obycajna buzeracia a nezmyselna institucia. A navyse na ich stranku sa neda ani prihlasit. V liste poslali meno a heslo ale kdeze, uz 5 den sa tam marne pokusam dostat.
martuli
06.10.10,16:32
Súhlasim s buzeráciou. Do komory som vstúpila ešte v roku 2002 a teraz som zistila, že doterajšie štúdium a rovnako aj semináre mi jednoducho neplatia. Kolegyňa, ktorá ešte nemá ani všetky papiere v Komore - teda ani registračné číslo (ja ho už mám od roku 2004) dostala už aj papiere s prístupovým heslom, aj keď ešte neaktivovaným. Tak fajn. Ďalšia moja pripomienka - mamičky na materskej majú znížený príspevok, ja pracujem na skrátený úväzok tj. max. 10 hod. týždenne + polovičný dôchodok, tak z čoho mám platiť ich poplatky? Dosť sa naplatím za zdravotnú starostlivosť o seba samu! Bohužiaľ na ďalšie vzdelávanie mi financie nezostávajú a zamestnávateľ (štátny) sa vyjadril, že on pre svoje podmienky nepotrebuje vzdelané sestry!
duves
06.10.10,16:49
Nedavno to komentovali v TV, v spravach. Napokon sa tam vyjadrovala aj ta fifinka z tej komory, že to je určene predpismy EU. Zakontroval pravnik, lebo podla pravnych predpisov SR, ak zamestnavatel trva na školeniach, tak ich ma zaistiť zamestnávatel a cez pracovnu dobu. Je to všetko ofajč, čo robí komora.