luckkka
26.06.10,19:03
dobry den,

chcela by som poradit, teraz v juny som dokoncila prvy stupen vysokej skoly cize mam bc, a idem studovat aj dalej. Studujem externe cize som zamestnana, chcem sa opytat ci sa zmenila moja platova trieda a ci mozem poziadat o zvysenie platu. alebo mozem az ked dokoncim skolu a budem mat dokonceny aj druhy stupe vysokej skoly. Pracujem tri roky v tej iste firme zacinala som ako asistent uctovnika a teraz mam komplet celu uctovnu aj mzdovu agendu na starosti, cize si myslim ze mam dost velu zodpovednost a mam dva krat tolko prace ako ked som nastupila,ako som nastupila tak som nemala ziadne zvysenie platu aj ked mi to bolo slubene. mam v plane napisat ziadost o zvysenie ci je mozne tam uviest aj to ze som dokoncila prvy stupen. budem vdacna za kazdu radu.
dakujem
wagner
26.06.10,19:32
dobry den,

chcela by som poradit, teraz v juny som dokoncila prvy stupen vysokej skoly cize mam bc, a idem studovat aj dalej. Studujem externe cize som zamestnana, chcem sa opytat ci sa zmenila moja platova trieda a ci mozem poziadat o zvysenie platu. alebo mozem az ked dokoncim skolu a budem mat dokonceny aj druhy stupe vysokej skoly. Pracujem tri roky v tej iste firme zacinala som ako asistent uctovnika a teraz mam komplet celu uctovnu aj mzdovu agendu na starosti, cize si myslim ze mam dost velu zodpovednost a mam dva krat tolko prace ako ked som nastupila,ako som nastupila tak som nemala ziadne zvysenie platu aj ked mi to bolo slubene. mam v plane napisat ziadost o zvysenie ci je mozne tam uviest aj to ze som dokoncila prvy stupen. budem vdacna za kazdu radu.
dakujem

Usudzujem, že pracuješ v súkromnej firme. Firma Ti môže plat zvýšiť kedykoľvek, aj keď nebudeš študovať na VŠ. Pokiaľ na Tvoje pracovné miesto je potrebná VŠ, tak po skončení druhého stupňa máš nárok na zvýšenie platu. Pokiaľ tam nie je potrebná VŠ, tak ani plat Ti nemusia zvýšiť. Samozrejme že môžeš požiadať o zvýšenie platu kedykoľvek, aj každý deň. Zvýšenie vzdelania tam uviesť môžeš, ale opakujem, to nie je dôvod na zvýšenie platu pokiaľ od Teba nikto nežiadal vysokoškolské vzdelanie.
monika74
27.06.10,10:44
Doplnila by som wagner. Jedna vec je, či to zamestnávateľ požaduje, druhá vec je či je zvýšenie platu resp. mzdy na základe dosiahnutia vyššieho vzdelania uvedené aj v nejakom mzdovom predpise alebo odmeňovacom poriadku firmy. Pokiaľ to je uvedené v nejakom vnútornom predpise alebo dokonca to môže byť uvedené aj podnikovej kolektívnej zmluve, je potom nárok na zvýšenie platu. Pokiaľ vám zamestnávateľ len ústne prísľúbil zvýšenie platu, je otázne ako si to budete nárokovať.