Angibabuska
26.06.10,22:10
Dobry!

Som zmenil trvale bydlisko a som to ohlasil na zivnostenskom urade, kde mi ohlasili zmenu aj na DU. Som dostal obalky od DU s novymi osvedceniami (kartami) a list v ktorom na konci pise, ze:

ZMENA MIESTA PODNIKANIA
Sucasne Vas upozornujeme, ze ste povinný na účel vyznačenia vykonaných zmien predložiť správcovi dane osvedčenie o registrácii do 15 dní od dorucenia tohto oznamenia.

Tejto vete velmi nerozumiem. Oni pisu, ze im mam odniest stare osvedcenie o registracii (karticku) alebo co? :)

Dakujem!
Ajuška
26.06.10,20:17
Dobry!

Som zmenil trvale bydlisko a som to ohlasil na zivnostenskom urade, kde mi ohlasili zmenu aj na DU. Som dostal obalky od DU s novymi osvedceniami (kartami) a list v ktorom na konci pise, ze:

ZMENA MIESTA PODNIKANIA
Sucasne Vas upozornujeme, ze ste povinný na účel vyznačenia vykonaných zmien predložiť správcovi dane osvedčenie o registrácii do 15 dní od dorucenia tohto oznamenia.

Tejto vete velmi nerozumiem. Oni pisu, ze im mam odniest stare osvedcenie o registracii (karticku) alebo co? :)

Dakujem!
...áno, pôvodné osvedčenia (kartičky) si povinný vrátiť...;)...
Angibabuska
26.06.10,20:45
Super dakujem :)
maturantka
02.07.10,14:53
Dobrý deň,

vediem jedn. účtovníctvo len 1 FO, pridávam sa k tejto téme otázkou.

Dańovník, platiteľ DPH má zmenu od 7.5.2010. Je štvrťročným platiteľom DPH. Formality si myslím podnikateľ splnil, ja by som prosila o radu, čo ako externá účtovníčka nesmiem zabudnúť?

Alebo stačí len urobiť daňové priznanie k DPH, v ktorom bude nové bydlisko,nová pečiatka a jednoducho ho podať na novom DÚ? Alebo aj niečo iné to ovplyvní.

Ďakujem veľmi pekne za ochotu a odpoveď.
maturantka
02.07.10,17:22
dovolím si posunúť
maturantka
02.07.10,19:13
dovolím si posunúť
Ajuška
02.07.10,19:26
Dobrý deň,

vediem jedn. účtovníctvo len 1 FO, pridávam sa k tejto téme otázkou.

Dańovník, platiteľ DPH má zmenu od 7.5.2010. Je štvrťročným platiteľom DPH. Formality si myslím podnikateľ splnil, ja by som prosila o radu, čo ako externá účtovníčka nesmiem zabudnúť?

Alebo stačí len urobiť daňové priznanie k DPH, v ktorom bude nové bydlisko,nová pečiatka a jednoducho ho podať na novom DÚ? Alebo aj niečo iné to ovplyvní.

Ďakujem veľmi pekne za ochotu a odpoveď.
...neviem v akom rozsahu máte dohodnutú spoluprácu... ;) ...či Ti stačí uspokojiť sa s výrokom, ktorý som zvýraznila... (a potom sa budete obaja chytať za hlavu)... ;) ...ku všetkému by mali byť písomné podklady, pretože tieto závažné zmeny sa všade oznamujú písomne... tak si to skús porovnať podľa náležitostí uvedených v http://www.porada.sk/t28103-zmena-sidla-spolocnosti.html ...;)...
maturantka
03.07.10,18:00
ďakujem pekne za správne usmernenie. Tie fa od dodávateľov musím teda pozorne sledovať, to by ma až tak nenapadlo. Ja chcem zodpovedne spraviť to Jú, som trochu v pomykove ostala, či netreba napríklad k dátumu zmeny urobiť uzávierku, inventúry a podobne?
Ajuška
03.07.10,18:05
ďakujem pekne za správne usmernenie. Tie fa od dodávateľov musím teda pozorne sledovať, to by ma až tak nenapadlo. Ja chcem zodpovedne spraviť to Jú, som trochu v pomykove ostala, či netreba napríklad k dátumu zmeny urobiť uzávierku, inventúry a podobne?
...nie je k tomu dôvod... fyzicky ste firmu presťahovali, ale je to stále tá istá účtovná jednotka...;)...