roman29
27.06.10,13:21
caute,

mam nove okuliare s antireflexnou vrstvou.
uz v papieroch ku nim bolo velkymi pismenami pisane, ze cistit vzdy namokro, takou a takou handrickou lebo moze dojst k poskodeniu ... spytal som sa aj pani v tej optike, odporucila pripravok, kupil som.

na moje nemile prekvapenie, uz po nejakom 3. cisteni ked som si ich lepsie pozrel, pod istym uhlom vidim ze su paradne na niektorych miestach doskrabane. Ako keby niekto mikrosmirglom po nich presiel. Hoci ich aj prelestim, stale na tych istych miestach su tie "cmuhy".

dokonca ich ani nie vzdy vidim, som sa aj potesil ze to bolo len znecistene. Ale nie. Ked najdem ten spravny uhol dopadu svetla tak to tam vidim na rovnakych miestach.

cistil som to tym pripravkom, na nom bolo pisane ze dolestit papierovym obruskom.

takto pri nasadeni to nevidim, neprekaza mi to.
Ale zrejme to nie je ok. Nenapadlo ma v predajni pri preberani si z kazdeho uhla pozerat ci su na 100% ok.

- to je naozaj ta antireflexna vrstva taka hyper citliva ??
mal som predtym okuliare 8 rokov, bez tej vrstvy, a ci to bolo ciste tricko, kus toaletaku, som ich vylestil a bolo vsetko ok. (bez akychkolvek pripravkov)

- da sa uz raz poskrabane skla nejako u odbornika dolestit ? ci znova nejako aplikovat tu vrstvu ? alebo uz len komplet nove skla ?

no priznam keby som to vedel ze si na ne budem musiet davat taky pozor tak ich nechcem ani zadarmo ....
roman29
27.06.10,13:40
no asi si odpoviem scasti sam, skoda ze som predtym nepogooglil:

http://www.ehow.com/list_6069693_disadvantages-anti_reflex-coating-spectacles.html

"Hard to Clean
Many eyeglass wearers find that lenses treated with anti-reflex coatings are harder to keep clean than those that have not been treated. The anti-reflex coating seems to attract dust and grime, which requires more frequent cleaning. It's also important to use the right cleaning materials on spectacles that have been treated with anti-reflex coating. Specially designed eyeglass cleaning pads work best, and tissues or cloths could damage the anti-reflex coating and scratch the glasses"

tak aspon pre ostatnych varovanie, ze take okuliare nemusia byt vzdy najlepsia volba.
som zvedavy co mi na to povedia a ze ci sa daju dolestit, prip. ci vymenia.