wegamizi
27.06.10,14:43
Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, alebo ma aspon naviest spravnym smerom? Vlastnim pozemok o vymere 1 ha v priemyselnej zone, ktory ma dost vysoku spodnu vodu. Rozmyslala som, ako by sa dala, zo zdanlivo nepriaznivej situacie, vyuzit voda na pozemku na podnikatelske ucely? Vylucila som chovny rybnik, tu by to nebolo vhodne. Co by som mohla s touto vodou este podniknut, aby som urobila ako sa povie " z núdze cnosť "
Deiky
27.06.10,18:58
Ak je to v priemyselnej zone osobne by som skôr uvazoval ako sa vody zbavit.
Vsetko je podmienené lokalitou. Je len tvoj pozemok pod urovnou alebo cele okolie? navazanie hliny je financne narocne odvodnenie sa da uskutocnit len vzhladom k okolitemu terenu ak je to mozne...
Moznost vybudovania studne no ak je spodnej vody vela voda nemusi byt pytná...
Je pozemok stavebný? je zastavaný alebo prázdny ?
Laco-monter
27.06.10,19:27
Počkať tak 10 rokov, keď do toho času nepríde vojna,

tak určite príde hospodársky boom , a vtedy so ziskom PREDAŤ !
wegamizi
28.06.10,07:39
Ak je to v priemyselnej zone osobne by som skôr uvazoval ako sa vody zbavit.
Vsetko je podmienené lokalitou. Je len tvoj pozemok pod urovnou alebo cele okolie? navazanie hliny je financne narocne odvodnenie sa da uskutocnit len vzhladom k okolitemu terenu ak je to mozne...
Moznost vybudovania studne no ak je spodnej vody vela voda nemusi byt pytná...
Je pozemok stavebný? je zastavaný alebo prázdny ?
Pozemok je stavebny, prazdny a mam platne UR. Nie je pod urovnou, je to taka lokalita, v blizkosti je potok. Chcem ho odvodnovat, ale rozmyslala som aj tak, ze ci by sa ta pritomnost vody dala vyuzit pre podnikatelske ucely. Napr. som citala vyrobou energie spodnymi vodami, alebo nieco podobne.
wegamizi
28.06.10,07:41
Počkať tak 10 rokov, keď do toho času nepríde vojna,

tak určite príde hospodársky boom , a vtedy so ziskom PREDAŤ !
Mas pravdu, aj to je riesenie. Rozmyslam vsak nad nejakou aktivitou.
Laco-monter
28.06.10,11:19
Mas pravdu, aj to je riesenie. Rozmyslam vsak nad nejakou aktivitou.

Tak začni na pozemku, niečo AKTÍVNE stavať !

Skladové, alebo výrobné priestory + kancelárie.
wegamizi
28.06.10,11:34
Tak začni na pozemku, niečo AKTÍVNE stavať !

Skladové, alebo výrobné priestory + kancelárie.
Nie je problem, az na to, ze je tam ta voda. Mozem to odvodnit a stavat, na tom robim. Chcela som len vediet, ze ci ta voda, ktoru mam na pozemku, by mohla byt pre mna aj prinosom, nielen komplikaciou. Takze asi tak.
Flinstone
28.06.10,14:03
ak chceš postaviť sklady napr. na ovocie, kde potrebuješ mierne chladiť, tak by sa možno dala využiť...
http://www.farmari.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=77:tradicna-ochrana-potravin&catid=43:historia&Itemid=60
odstavec:Miestnosti na lazoch s pretekajúcou vodou
wegamizi
28.06.10,16:32
ak chceš postaviť sklady napr. na ovocie, kde potrebuješ mierne chladiť, tak by sa možno dala využiť...
http://www.farmari.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=77:tradicna-ochrana-potravin&catid=43:historia&Itemid=60
odstavec:Miestnosti na lazoch s pretekajúcou vodou
Ta fotografia je ako z mojho pozemku, akurat bez tej drevenicky;). Super typ, vyborny napad, vyzera to dost perspektivne.
Laco-monter
28.06.10,19:21
Nie je problem, az na to, ze je tam ta voda. Mozem to odvodnit a stavat, na tom robim. Chcela som len vediet, ze ci ta voda, ktoru mam na pozemku, by mohla byt pre mna aj prinosom, nielen komplikaciou. Takze asi tak.

Spodnú vodu VOBEC nemusíš riešiť,

ak nechceš kopať do hlbky.

Stavalo sa aj na pozemkoch s vysokou hladinou spodnej vody,navozil sa makadam , zabetonovalo sa , NO PROBLEM !
pavol54
29.06.10,18:41
ak chceš postaviť sklady napr. na ovocie, kde potrebuješ mierne chladiť, tak by sa možno dala využiť...
http://www.farmari.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=77:tradicna-ochrana-potravin&catid=43:historia&Itemid=60
odstavec:Miestnosti na lazoch s pretekajúcou vodou
Vysoká spodná voda je spravidla stojatá voda, tá vie teplo pekne naakumulovať,
Spodná voda však má inú podstatnú vlastnosť a tou je že po kapilárach stúpa alebo klesá, podľa výšky okolitej vody sú to predsa spojené nádoby.
Postav stavbu základy nechaj kopať vtedy keď je hladina najnižšia t j pod spodnou čiarou základov, ak ti ani v lete voda neklesne pod túto čiaru tak je to močiar a sprav tam rybník.
Ice dive
29.06.10,19:16
čo takto akvárium so sladkovodnými rybami a živočíchmi... to na Slovensku ešte nie je... bola by to zmena oproti akvaparkom... len problém vidím v tom, že je to dosť nákladné na vybudovanie a návratnosť je veľmi veľmi dlhodobá...
patrixo
29.06.10,19:16
Pozemok je stavebny, prazdny a mam platne UR. Nie je pod urovnou, je to taka lokalita, v blizkosti je potok. Chcem ho odvodnovat, ale rozmyslala som aj tak, ze ci by sa ta pritomnost vody dala vyuzit pre podnikatelske ucely. Napr. som citala vyrobou energie spodnymi vodami, alebo nieco podobne.

myslis vyrabat teplo tepelnymi cerpadlami? tak to by bol drahy spas... jak si na zaciatku pisala, ze je to v priemyselnej zone tak nudza o teplo tam nebude, skor naopak.. teplo tam bude odpadom...
Tvoj preblem sa da vyuzit tak, ze by sa vykopala jama, spravila by sa vodna nadrz a voda by sa pouzivala na chladenie. ci uz adiabaticke alebo by sa pridruzilo strojove chladenie v dalsom cykle.. cize da sa to vyuzit tak, keby sa tam postavi fabrika, ktora potrebuje nieco chladit cize od mraziarni cez potravinarsky, chemicky, farmaceuticky papierensky atd atd priemysel...... takto to zrealizovali aj v Slovliku, Envirale, Elektraren Bohunice, Malzenice to idu takto robit a mnoho dalsich fabrik, kde nie je priamo velky vodny tok
wegamizi
30.06.10,10:27
Vysoká spodná voda je spravidla stojatá voda, tá vie teplo pekne naakumulovať,
Spodná voda však má inú podstatnú vlastnosť a tou je že po kapilárach stúpa alebo klesá, podľa výšky okolitej vody sú to predsa spojené nádoby.
Postav stavbu základy nechaj kopať vtedy keď je hladina najnižšia t j pod spodnou čiarou základov, ak ti ani v lete voda neklesne pod túto čiaru tak je to močiar a sprav tam rybník.
Je to fajn, co si napisal, ale je to priemyselna zona, takze kamiony, kamiony, kamiony.....Ziadna pohoda.
wegamizi
30.06.10,10:32
myslis vyrabat teplo tepelnymi cerpadlami? tak to by bol drahy spas... jak si na zaciatku pisala, ze je to v priemyselnej zone tak nudza o teplo tam nebude, skor naopak.. teplo tam bude odpadom...
Tvoj preblem sa da vyuzit tak, ze by sa vykopala jama, spravila by sa vodna nadrz a voda by sa pouzivala na chladenie. ci uz adiabaticke alebo by sa pridruzilo strojove chladenie v dalsom cykle.. cize da sa to vyuzit tak, keby sa tam postavi fabrika, ktora potrebuje nieco chladit cize od mraziarni cez potravinarsky, chemicky, farmaceuticky papierensky atd atd priemysel...... takto to zrealizovali aj v Slovliku, Envirale, Elektraren Bohunice, Malzenice to idu takto robit a mnoho dalsich fabrik, kde nie je priamo velky vodny tok
Tak tento napad nie je na zahodenie, dakujem, zvazime moznosti na pripadnu realizaciu.