martin511
27.06.10,17:55
Dobry den.
Prosim o radu: Mam neuhradenu fakturu za tovar priblizne spred styroch rokov. Presnejsie 28.6.2006 datum dodania tovaru splatnost 05.07.2006 - ako to bude v tomto pripade s premlcacou dobou? Plati od dodania alebo od splatnosti? Nevadi, ze som pocas toho 4rocneho obdobia nieco aj uhradil?
Ak by veritel dal urobit pravny ukon este v piatok t.j. 25.6.2010, platilo by este premlcanie? Nevadi, ze by som ziadnu postu neprebral?
Ak sa zmluvne strany dohodli, ze v pripade neuhradenia faktury je predavajuci opravneny uctovat kupujucemu zmluvnu pokutu vo vyske 0,3 percenta avsak minimalne 3,32 eur plus DPH za kazdy den omeskania uhrady -je mozne, aby si urgovali z dlznej sumy 3300 eur sumu 19 600 eur za dobu 4 rokov?
Ako by postupoval sud v pripade, ze som nezamestnany a bezmajetny?

DAKUJEM VELMI PEKNE:)
KEJKA
27.06.10,16:03
premlčacia doba je od dátumu splatnosti. Veriteľ sa doteraz neozval?
Súd tak skoro konať nebude, ak doteraz nekonal. Na akúkoľvek výzvu odo dňa splatnosti môžeš písomne uplatniť námietku premlčania - súd konanie zastaví.
martin511
27.06.10,16:17
premlčacia doba je od dátumu splatnosti. Veriteľ sa doteraz neozval?
Súd tak skoro konať nebude, ak doteraz nekonal. Na akúkoľvek výzvu odo dňa splatnosti môžeš písomne uplatniť námietku premlčania - súd konanie zastaví.

S veritelom sa nedalo dohodnut, pretoze pozadoval vysoke splatky, ktore som nebol schopny platit. Ostalo to stat a pred mesiacom mi veritel navrhol zmluvu o pozicke vo vyske 19 600 eur. Tato suma sa sklada z istiny, zmluvnej pokuty a urokov z omeskania. A tu by bola moznost platit v mesacnych splatkach.
Bojim sa podpisat takyto zavazok, lebo v tom pripade by sa zabudlo na realnu dlznu sumu 3300 EUR.