wagner
27.06.10,21:42
Na emailovú poštu používam Mozilu. Doposiaľ nebol žiadny problém, ale od včera sa mi nedajú odosielať emaily. Stále pýta nejaké heslo a potom sa ukáže tabuľka, ktorá ma upozorňuje, že nemám nastavený server SMTP. Poraďte mi prosím, čo a kde mám nastaviť.
Vlado40
27.06.10,20:27
Server prichádzajúcej aj odosielajúcej pošty SMTP by mal byť rovnaký ,ak sa nemýlim tak si to skontroluj ,ale ja používam Office Outlook možno tam je niečo podobné.Skús dať aktualizovať Mozilu.
jojom
28.06.10,05:28
A kde máš vytvorené konto? google, zoznam, iný? Aký?
mpca
28.06.10,05:28
čisto teoreticky SMTP server by mal byť nastavený na server poskytovateľa internetu...
TomasHC
28.06.10,06:34
Vacsinou to byva takto:

prijmanie posty - pop3.nazovservra.sk / imap.nazovservra.sk
odosielanie posty: smtp.nazovservra.sk

Pre Thunderbird:

http://tutorialref.com/images/015-thunderbird-smtp-server-settings.jpg
salvosko
28.06.10,06:54
Predpokladam ze zmenili nastavenie SMTP servra a teraz mu treba zadat heslo. Je to na 99% rovnake heslo ako na prijimanie posty len ho treba nastavit.
wagner
28.06.10,15:30
Predpokladam ze zmenili nastavenie SMTP servra a teraz mu treba zadat heslo. Je to na 99% rovnake heslo ako na prijimanie posty len ho treba nastavit.

Ďakujem všetkým za informácie, musím sa s tým trochu pohrať. Hoci ja som nič nemenila, zrazu je problém. Budem informovať. Inak mám to cez gmail.
salvosko
29.06.10,12:23
Skontroluj si či máš zapnute SSL, po update TB sa to zvykne resetnut.
jojom
29.06.10,12:52
Nastavenie gmail:
Názov konta: Ľubovoľný
Email adresa: Tvoja emailová adresa
Zobr. meno: Ľubovoľné
Typ mail servera: POP3
Prichodzí mail server: pop.gmail.com
Odchodzí mail server: smtp.gmail.com
Užívateľ: Celá emailová adresa
Heslo: Tvoje heslo na Gmail
Pokročilé nastavenia:
Zabezp pop3 login: bez fajky
SMTP overovanie: fajka
SMTP meno: Celá emailová adresa
SMTP heslo: Tvoje heslo na Gmail
POP3 port: nič (vo vstavanom klientovi 995)
SMTP port: 465
Použiť SSL pre POP3: fajka
Použiť SSL pre SMTP: fajka
Stevo5
29.06.10,13:45
Súhlasím s jojom, ešte doplním že SMTP port (na gmaili) môže byť 465 aj 587.
Deiky
30.06.10,07:20
Server prichádzajúcej aj odosielajúcej pošty SMTP by mal byť rovnaký ,ak sa nemýlim tak si to skontroluj ,ale ja používam Office Outlook možno tam je niečo podobné.Skús dať aktualizovať Mozilu.

Nemusia byt rovnak. Niektore sluzby vyzaduju zadat pre odosielanie posty server providera internetu v pripade ak chete odosielat spravy z klienta...

Dalším probemompreco nejde odosielat spravy môze byt blokovanie DNS webmailo vasim providerom - mam oskusane na vlastnej kozi staci ich kontaktovat a spytat sa ci neblokuju ich server..