zuza8
28.06.10,07:34
Prosím, Vás chcela by som sa spýtať máme malý (pre niekoho dosť veľký:confused:) problém a ide o nehnuteľnosť. Kamarát mi dlží dosť veľký obnos peňazí a dohodli sme sa že mi prepíše jeho nehnuteľnosť (chatu - na ktorú si požičal), ale dlží ešte menší podiel jeho bratovi. Chceli by sme spísať nejakú zmluvu aby tam bolo že každý máme podiel na tej chate (ale ja chcem aby tá chata bola prepísaná na mňa už tomu neverím dosť dlho ma ťahal za nos - on stým súhlasil). Prosím Vás akú zmluvu by sme mali spísať ak chceme napr. ja mám podiel 35000€ jeho brat 7000 € a zostatok by bol jeho. Ale normálne by chata bola písaná na mňa a to kúpno-predajná zmluva. Ale neviem si poradiť stou verziou traja na jednej zmluve. Prosííím poradíte mi?:mee::eek:
Mária27
28.06.10,07:33
Najprv si ujasni, či chceš celú nehnuteľnosť, alebo len podiel.

Ak sa prevádzajú podiely, opíše sa nehnuteľnosť a vlastník, potom sa napíše 1. nadobúdateľ - nadobúda spoluvlastnícky podiel napr. 1/10; 2. nadobúdateľ (doterajší vlastník) nadobúda podiel 4/10; a 3. nadobúdateľ - nadobúda podiel 5/10.

Keďže to kupuješ za dlh, môžete napísať, že cena nehnuteľnosti je vyplatená pri podpise zmluvy, alebo že je započítaný splatný dlh prevoditeľa s kúpnou sumou nadobúdateľa k dátumu podpisu zmluvy.