Babulica
28.06.10,08:38
Dobry den, potrebujem si urobit jasno. Od 1.3.2010 je zmena pri § 48 - Pracovný pomer na určitú dobu - predpokladam, ze je to myslene ak sa robi dodatok k pracovnej zmluve...plati to ale aj ak so zamestnancom ktory ma zmluvu na dobu urcitu do 30.6.2010 mu spravim novu zmluvu od 1.7.2010? Takto by som mu mohla kazdy rok spracovat zmluvu???

Dakujem :o
VERONIKA6
28.06.10,06:46
Dobry den, potrebujem si urobit jasno. Od 1.3.2010 je zmena pri § 48 - Pracovný pomer na určitú dobu - predpokladam, ze je to myslene ak sa robi dodatok k pracovnej zmluve...plati to ale aj ak so zamestnancom ktory ma zmluvu na dobu urcitu do 30.6.2010 mu spravim novu zmluvu od 1.7.2010? Takto by som mu mohla kazdy rok spracovat zmluvu???

Dakujem :o
Pozri § 48
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d vykonávania opatrovateľskej služby podľa osobitného predpisu,
e) vykonávania prác, pre ktoré sa vyžaduje vzdelanie umeleckého smeru,
f) vykonávania prác tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
g) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
(5) Dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve.
(6) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné aj bez dôvodu uvedeného v odseku 4, ak ide o zamestnanca, o ktorom to ustanovuje zákon alebo medzinárodná zmluva.
Babulica
28.06.10,06:53
Dakujem za odpoved :)