arizona
28.06.10,09:41
Prosím majiteľov bazénov, aby poradili na čo sa zamerať pri kúpe bazénu, čoho sa vyvarovať , čo sa im osvedčilo ,prípadne nejaké typy kde je dobrý výber,či osvedčené značky.

Pre bližšie objasnenie: mám na mysli nadzemný,záhradný,nafukovací tzv. rodinný bazén, v ktorom si trochu zapláva aj dospelý človek.;)
Nie zapúšťací do zeme, ale aby sa dal po sezóne zbaliť .:)
Ďakujem
hnedoočka
28.06.10,19:20
Prosím majiteľov bazénov, aby poradili na čo sa zamerať pri kúpe bazénu, čoho sa vyvarovať , čo sa im osvedčilo ,prípadne nejaké typy kde je dobrý výber,či osvedčené značky.

Pre bližšie objasnenie: mám na mysli nadzemný,záhradný,nafukovací tzv. rodinný bazén, v ktorom si trochu zapláva aj dospelý človek.;)
Nie zapúšťací do zeme, ale aby sa dal po sezóne zbaliť .:)
Ďakujem

ja som prešla postupne od najväčšieho po priemer asi dva metre. vmestí sa mi doň nafukovačka a to mi stačí. skúšala som rôzne dezinfekčné prostriedky, filtre a čo ja viem ešte, no i tak mi voda ozelenela a musela som ho prácne čistiť.:rolleyes:

nevraviac o tom, že v tom najväčšom sa mi voda nahriala raz za sezónu...ale solárny panel by to poriešil...tak je to na tebe.:)

nezabudni na zakrývaciu plachtu. u nás bol problém v tom , že vtedy, keď sme napúšťali bazén, tak ani počasie nevyšlo....viď aj teraz...už ho môžem čistiť a ešte som v ňom nebola....;)

no i tak ma to neodrádza....:)
Oliwa
28.06.10,20:38
Prosím majiteľov bazénov, aby poradili na čo sa zamerať pri kúpe bazénu, čoho sa vyvarovať , čo sa im osvedčilo ,prípadne nejaké typy kde je dobrý výber,či osvedčené značky.

Pre bližšie objasnenie: mám na mysli nadzemný,záhradný,nafukovací tzv. rodinný bazén, v ktorom si trochu zapláva aj dospelý človek.;)
Nie zapúšťací do zeme, ale aby sa dal po sezóne zbaliť .:)
Ďakujem
My máme taký nadzemný s priemerom 3,5 m už asi 4 rok. Nafúka sa len ten okraj. Každý rok, keď ho na konci sezóny /zelený/ čistíme a skladáme si hovoríme, že to bolo naposledy - ale o rok ho vždy vytiahneme. Akosi sa nám nedarí zlikvidovať ho skôr, ako to dno časom zozelenie. :D Okrem filtra a chlórových tabliet /s ktorými to teda vôbec nepreháňame/ sa nám myslím najviac osvedčilo Savo do bazénov. Je fakt, že treba vystihnúť počasie. Plachtu síce máme tiež, ale keďže má dierky /aby sa voda nezdusila/, keď naprší a potom ju chceš zložiť, dažďová voda aj tak skončí v bazéne. Ale ako investícia sa to vrátilo už dávno, deti tam mali všelijaké nafukovačky, fotelku, delfína, stonožku a iné príšery... a manžel tam raz zaspal na nafukovačke a vyzeral ako prasiatko - do ružova, či skôr do červena... :mad:
Zaplávať sa v ňom dospelému veľmi nedá, ale zažiť "tsunami" nie je problém. Ja som si raz tak blažene ležala na nafukovačke, ruky a nohy ponorené vo vode, oči zatvorené, a deti, ako sa bláznili, tak rozvírili vodu, že ma to nadnieslo a aj s nafukovačkou som vyletela z bazéna cez okraj a skôr, ako som sa stihla čudovať :eek:, čo robím v záhrade, sa začala z bazéna valiť na mňa voda - "pretrhla sa hrádza" a mali sme všetci čo robiť, aby sme tú potopu zastavili... ešteže sme si sami nevytopili pivnice - otvorené pivničné okná boli blízko bazéna...
Ale na druhej strane to veľmi prospelo kvetom naokolo a deti s mužom sa na tom doteraz bavia...:D:D:D

PS: Je to obyčajný tuctový, nejaký Aqua... kupovaný v Hypernove v akcii za nejakých možno 1500 Sk /vtedy/. Ako podložku dávame naspodok a okolo umelý "trávnatý koberec", aby sa niečím neprepichol, resp. nenanosí sa doň tráva z okolia.
ela77
01.07.10,06:47
My máme taký nadzemný s priemerom 3,5 m už asi 4 rok. Nafúka sa len ten okraj. Každý rok, keď ho na konci sezóny /zelený/ čistíme a skladáme si hovoríme, že to bolo naposledy - ale o rok ho vždy vytiahneme. Akosi sa nám nedarí zlikvidovať ho skôr, ako to dno časom zozelenie. :D Okrem filtra a chlórových tabliet /s ktorými to teda vôbec nepreháňame/ sa nám myslím najviac osvedčilo Savo do bazénov. Je fakt, že treba vystihnúť počasie. Plachtu síce máme tiež, ale keďže má dierky /aby sa voda nezdusila/, keď naprší a potom ju chceš zložiť, dažďová voda aj tak skončí v bazéne. Ale ako investícia sa to vrátilo už dávno, deti tam mali všelijaké nafukovačky, fotelku, delfína, stonožku a iné príšery... a manžel tam raz zaspal na nafukovačke a vyzeral ako prasiatko - do ružova, či skôr do červena... :mad:
Zaplávať sa v ňom dospelému veľmi nedá, ale zažiť "tsunami" nie je problém. Ja som si raz tak blažene ležala na nafukovačke, ruky a nohy ponorené vo vode, oči zatvorené, a deti, ako sa bláznili, tak rozvírili vodu, že ma to nadnieslo a aj s nafukovačkou som vyletela z bazéna cez okraj a skôr, ako som sa stihla čudovať :eek:, čo robím v záhrade, sa začala z bazéna valiť na mňa voda - "pretrhla sa hrádza" a mali sme všetci čo robiť, aby sme tú potopu zastavili... ešteže sme si sami nevytopili pivnice - otvorené pivničné okná boli blízko bazéna...
Ale na druhej strane to veľmi prospelo kvetom naokolo a deti s mužom sa na tom doteraz bavia...:D:D:D

PS: Je to obyčajný tuctový, nejaký Aqua... kupovaný v Hypernove v akcii za nejakých možno 1500 Sk /vtedy/. Ako podložku dávame naspodok a okolo umelý "trávnatý koberec", aby sa niečím neprepichol, resp. nenanosí sa doň tráva z okolia.

Ako používaš to Savo do bazénov, je tam asi aj návod, toto nechávam vždy na manžela, ale mám z toho hrúzu, či voda nie je prechlórovaná a pod(zatiaľ sme používali akési tablety) Ako dlho necháte tú istú vodu cez leto, alebo ju vymeníte ? Máme tiež ten istý bazén, tretí rok, vnúčence sa v ňom vyčľapkajú, len tej chémie sa bojím.
lavanda
01.07.10,09:26
Aj my máme podobný bazén s nafukovacou manžetou, priemer 366 cm, už štvrtý rok. Kúpili sme ho v B****xe. Výšku odporúčam nie 91cm, ale len 76, ak sedíš na dne, výška vody je tak akurát po bradu, inak by si musela čupieť. Prvé 2 roky sme pod bazénom na ochranu mali staré vyradené koberce a trávnik sa za ten čas úplne stratil . Takže vlani sme pod bazénom vybrali asi 10 cm hliny (asi 4,5 m x 4,5 m, aby aj okolo bazénu bol voľný priestor), položili na to čiernu netkanú textíliu, aby nevyrastala burina, na ňu sme dali tých chýbajúcich 10 cm bieleho piesku, celé je to orámované na úroveň zeme bielymi cementovými tehlami. K bazénu bol filter aj bublinková fólia, ale kúpili sme ešte jednu, takú čiernu, bazén každú noc prikrývame obidvomi fóliami, aby doň nenapadala špina a aby sa udržalo teplo. Cez deň vyberáme špinu sitom (mala som navyše doma jedno umelohmotné sitko na múku, tak skončilo v bazéne:D), občas zapneme filter a používame chlórové tabletky (treba si kúpiť plavák na tie tabletky, lebo nám tabletka vyžrala farbu zo dna bazéna, keď sme ju len tak tam hodili). Keď sa nazbiera na dne viac špiny a filter ju nevytiahne, rozvírime vodu (ponaháňame sa po obvode bazéna:)), vír zoskupí špinu v strede bazéna a potom tam do toho chuchvalca strčíme hadicu a princípom spojených nádob vodu vysajeme. Vlani sme ho prvý raz museli opravovať, niekde sme pri nafukovaní objavili trhlinku, ale je tam sada na lepenie, dalo sa to ľahko opraviť. Tento rok sme zistili, že to niekde presakuje, až po naplnení bazénu, môj muž povedal, že on veru vodu vylievať nebude, tak to opravil ozaj „úžasným“ spôsobom: podľa veľkosti dierky našiel skrutku, naložil na ňu okrúhlu kovovú podložku, okrúhlu gumenú tesniacu podložku, prestrčil to dez dieru, naložil gumenú podložku, kovovú podložku, matičku a pevne to zatiahol. Drží to už mesiac!!! Len dúfam, že to nepraskne, lebo mi to odplaví pol záhrady...
ela77
03.07.10,09:09
Robíme to isté aj s čistením tiež to vysávame a preháňame filtrom, len ako dlho môže aj pri chem. ošetrovaní tá voda vydržať bez výmeny? necháte jednu tú istú celé leto? Ja mám z toho práve obavy, viete deti si pri šantení aj semtam chlupnú tej vody.
Oliwa
03.07.10,19:21
Robíme to isté aj s čistením tiež to vysávame a preháňame filtrom, len ako dlho môže aj pri chem. ošetrovaní tá voda vydržať bez výmeny? necháte jednu tú istú celé leto? Ja mám z toho práve obavy, viete deti si pri šantení aj semtam chlupnú tej vody.
No myslím, že je to vždy čistejšie, ako si "chlupnúť" z vody na kúpalisku či v nejakom aquaparku, kde ani nechcem pomyslieť, kto a čo všetko do nej vypustil...
My napúšťame bazén raz za leto /cca je to tuším 7 kubíkov/, ale je fakt, že nikdy to nebolo celé dva mesiace /raz neboli deti doma, raz bolo upršané leto, raz sme robili v júli strechu, tak sme ho napustili až v auguste, aby nám tam nepadla nejaká škridla alebo robotník :D:D:D.../ Dnes sme ho slávnostne konečne napustili a zajtra "otvárame sezónu" :D:D:D - nech si ho detváky užijú, kým pôjdu v auguste do tábora a ešte musíme kúpiť nový filter a nové tablety do plaváku a novú
šnúrku na plachtu - zistila som, že tá stará sa už trhá, takže ešte musím vypočítať obvod kruhu, koľko jej potrebujem...:D:D:D /starú šnúru sme zatiaľ nevytiahli/.