libelka
28.06.10,09:54
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako dlho môže trvať zmena poistenia v poisťovnii. Pýtali sme najskôr z ročného na mesačné platenie a potom sme požiadali o zníženie poistenia. Ale z nejakého čudného dôvodu sa to ťahá už 5 mesiacov a za každý musíme doplácať 35€. Myslíme si, že chyba je v poisťováčke. Asi má províziu ma každý mesiac a zbytočne to predlžuje. Poraďte mi prosím.Ďakujem.
kaupke
28.06.10,08:34
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako dlho môže trvať zmena poistenia v poisťovnii. Pýtali sme najskôr z ročného na mesačné platenie a potom sme požiadali o zníženie poistenia. Ale z nejakého čudného dôvodu sa to ťahá už 5 mesiacov a za každý musíme doplácať 35€. Myslíme si, že chyba je v poisťováčke. Asi má províziu ma každý mesiac a zbytočne to predlžuje. Poraďte mi prosím.Ďakujem.
Zmena v ING pre - zákazníkov /poistencov trvá dlho- dlho -dlho , moja dcéra sa pokúša už 2 rok zmeniť osobu - ktorá v prípade nešťastia má nárok na vyplatenie poistenia. Ani po doporučených dopisoch ING neurobila NIČ !!! Poisťováčka jej nedvíha telefón , a na SMS neodpovedá . Včuleky - babo raĎ ....
Chobot
28.06.10,10:00
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako dlho môže trvať zmena poistenia v poisťovnii. Pýtali sme najskôr z ročného na mesačné platenie a potom sme požiadali o zníženie poistenia. Ale z nejakého čudného dôvodu sa to ťahá už 5 mesiacov a za každý musíme doplácať 35€. Myslíme si, že chyba je v poisťováčke. Asi má províziu ma každý mesiac a zbytočne to predlžuje. Poraďte mi prosím.Ďakujem.

Zmeniť z ročného platenia na mesačné je bežná vec. Ale zníženie platenia poistného - to záleží od poisťovne a typu poistky, či to poisťovňa vôbec umožní. Je možné, že také niečo ani nie je možné, alebo že tých 35 EUR je minimálne mesačné poistné, pod ktoré už nie je možné ísť (ale to asi nie, na našom trhu je spravidla minimálne poistné cca 500 SKK = 16 EUR).

Pozri najprv Všeobecné poistné podmienky, ako je to so znížením poistného. Je tiež možné, že zníženie poistného je možné vykonať len k výročiu poistenia. Napíš, kedy máš výročie poistenia.
Klimentová Viera
28.06.10,11:53
Som tiež poistená v ING - poisťovni. Zatiaľ som menila zmluvné podmienky 2x a bez problémov. Zmeniť ich však môžem len k termínu výročia. Bez problémov som zmenila formu platenia z mesačného na ročné a opačne. Mám svoju "patrónku" a tá sa so mnou vždy pred výročím spojí a dohodneme si stretnutie. Na stretnutí dohodneme zmeny, alebo pokračovanie bez zmien. Dozviem sa o stave môjho poistenia.
libelka
28.06.10,19:11
Zmenu sme podali v deń výročia a to na mesačnú platbu. Tým sme dosiahli, aby sme na ´dalšie výročie (o 1-2 mesiace) mohli požiadať o zníženie. Najskôr sme museli doplatiť 2 mesiace kým nám dali mesačné platby. To chápem. Ale, že to zníženie trvá už 3 mesiace, tak to sa mi zdá trochu dlho. Ja chcem len vedieť či nemajú nejak určené zákonom, ako dlho " môžu ľudí ťahať za nos". Sme po povodniach, musíme opravovať a teraz´keď by sa nám zišiel každý cent, poisťovňa od nás stále pýta peniaze. Je nám z toho až do plaču.
Katy a R
28.06.10,19:41
neviem, ako ste to riešili... ale naozaj sa takéto zmeny vo všeobecnosti robia k výročiu zmluvy (výročie je vždy k dátumu vzniku poistenia - raz za rok;)). Samozrejme, treba pozrieť do zmluvných podmienok - tam je to presne definované pre konkrétnu zmluvu.

Každá poisťovňa má info linku http://www.ing.sk/sk/kontakt/
.. prípadne skús mailom .. klient@ing.sk (klient@ing.sk)
Mne sa dotaz mailom osvedčil vždy viac ako telefónovanie, aj keď akurát s ING skúsenosť nemám.
Poisťovne a banky v súvislosti so záplavami sľubovali, že vyjdu klientom v ústrety .....:confused:
držím palce:)
Chobot
30.06.10,12:11
Zmenu sme podali v deń výročia a to na mesačnú platbu. Tým sme dosiahli, aby sme na ´dalšie výročie (o 1-2 mesiace) mohli požiadať o zníženie. Najskôr sme museli doplatiť 2 mesiace kým nám dali mesačné platby. To chápem. Ale, že to zníženie trvá už 3 mesiace, tak to sa mi zdá trochu dlho. Ja chcem len vedieť či nemajú nejak určené zákonom, ako dlho " môžu ľudí ťahať za nos". Sme po povodniach, musíme opravovať a teraz´keď by sa nám zišiel každý cent, poisťovňa od nás stále pýta peniaze. Je nám z toho až do plaču.

Ako už Katy napísala, výročie nemôže byť o 1-2 mesiace. Výročie je 1x za rok, vždy k dátumu uzatvorenia poistky.

Takže zmenu sumy poistného ti vykonajú ku dňu uzatvorenia poistky.
mikli
05.07.10,18:31
Zmenu sme podali v deń výročia a to na mesačnú platbu. Tým sme dosiahli, aby sme na ´dalšie výročie (o 1-2 mesiace) mohli požiadať o zníženie. Najskôr sme museli doplatiť 2 mesiace kým nám dali mesačné platby. To chápem. Ale, že to zníženie trvá už 3 mesiace, tak to sa mi zdá trochu dlho. Ja chcem len vedieť či nemajú nejak určené zákonom, ako dlho " môžu ľudí ťahať za nos". Sme po povodniach, musíme opravovať a teraz´keď by sa nám zišiel každý cent, poisťovňa od nás stále pýta peniaze. Je nám z toho až do plaču.

Ahoj,
pokúsim sa vyjadriť k tomuto príspevku. Prvá zmena z ročnej platby na mesačnú je OK, zmeny sa prevažne robia k dátumu splatnosti. Tým je pre Vás teraz každý mesiac. Na zmenách v poistení záleží na tom, ako dlho trvá poistenie - kedy bolo uzatvorené. Väčšina zmien sa robí na splatnosť, len pár z nich sa robí na výročie PZ. Ak máš záujem, zašli mi mailom telefonický kontakt na seba a prejdem s tebou konkrétnu tvoju zmluvu. Ešte jedna je otázka, kto ti robil zmluvu? pokiaľ ju robil obchoďák z maklérskej spoločnosti, už tam asi dávno nie je. Pokiaľ ti ju robil poradca z ING, ak už aj skončil, máš prideleného nového. Ostatné veci už konkrétne, nie vo fóre. Pracujem v ING 5 rokov ako vedúca obchodnej skupiny, tak sa kľudne obráť.
mikli
05.07.10,18:35
Zmena v ING pre - zákazníkov /poistencov trvá dlho- dlho -dlho , moja dcéra sa pokúša už 2 rok zmeniť osobu - ktorá v prípade nešťastia má nárok na vyplatenie poistenia. Ani po doporučených dopisoch ING neurobila NIČ !!! Poisťováčka jej nedvíha telefón , a na SMS neodpovedá . Včuleky - babo raĎ ....

Vyjadrím sa aj k tomuto príspevku. Zmena oprvánenej osoby sa robí okamžite po doručení, takže iba niekde zlyhala komunikácia. Moje skúsenosti hovoria, že je akceptovateľná akákoľvek písomná zmena od klienta. Taktiež v prípade záujmu telefonicky alebo súkromná pošta.
symba
06.07.10,15:41
Robím 13 rokov pre ING ale s takým niečím som sa nestretla,, asi to bude robené cez maklérov :-)