zuzana
28.06.10,10:08
Ako spraviť zamestnancovi mzdu, ak od 1.6.2010 do 18.6.2010 bol u nás zamestnaný na dohodu o vyk.práce a 21.6.2010 bol s ním uzatvorený riadny pracovný pomer.Môžem mu spraviť dve výplaty-teda jedna bude odmena za dohodu a druhá bude mzda za prácu z prac.pomeru?lebo bol evid.na UP a potrebujú výšku odmeny za daný mesiac.Ak mu to dám na jednu pásku aj dohodu aj prac.pomer, a zdaním jednou predd.daňou bude to mať vyššiu mzdu a neviem či je to aj možné, keďže dohoda končila 18.6. a PP začínal 21.6.2010?Robím v programe MRP ako to tam nahodiť-myslím tie prac.pomery?
J+K
28.06.10,08:20
Jeden zamestnanec by mal mať za jeden mesiac aj jednu výplatnú pásku. Takže určite odmenu za dohodu a aj mzdu za riadny pracovný pomer vyplatiť spoločne, daň odviezť zo súčtu. Poistné za zamestnanca sa odvedie len zo mzdy za pracovný pomer, iba zamestnávateľ zaplatí úrazové poistenie zo súčtu .

Neporadím ako to nahodiť priamo vo Vašom programe, ale určite sa tu niekto ešte ozve :)
veronikasad
28.06.10,08:22
Jeden zamestnanec by mal mať za jeden mesiac aj jednu výplatnú pásku. Takže určite odmenu za dohodu a aj mzdu za riadny pracovný pomer vyplatiť spoločne, daň odviezť zo súčtu. Poistné za zamestnanca sa odvedie len zo mzdy za pracovný pomer, iba zamestnávateľ zaplatí úrazové poistenie zo súčtu .

Neporadím ako to nahodiť priamo vo Vašom programe, ale určite sa tu niekto ešte ozve :)
nesúhlasím, SP požaduje v prílohe mesačného výkazu samostatne odvody za dohodára a samostatne za zamestnanca. Daň sa platí z celkového súčtu mzdy a dohody.

V OLYMPe sa to dá nastaviť, s MRP nerobím.
Ingrid G.
28.06.10,12:47
V SOFTIPe to takisto ide - zamestnanec má v mesiaci nahrané dva pracovno-právne vzťahy z toho jeden pracovný pomer a jednu dohodu.

Odvody sa robia v každom pracovno-právnom vzťahu samostatne (na dohodu len odvod na úrazové a garančné poistenie zamestnávateľa).
Vo výkaze pre SP má zamestnanec v jednom riadku príjem z PP + odvody a v druhom riadku odmenu za dohodu a odvod zam-teľa.

Daň sa počíta v pracovnom pomere zo súčtu základu dane z PP a z dohody.
jaja99
28.06.10,12:52
V MRP máš nahodeného zamestnanca v ZOZNAME ZAMESTNACOV.

Zamestnacovi môžeš pridať aj viac pracovných pomerov.

V zozname zamestnancov sa postav na daného zamestnanca a stlač pravé tlačítko myši - PRIDAJ PRACOVNÝ POMER.

V nastaveniach PP daj odpočítateľnú položku na daňovníka MZDOVÉ ÚDAJE _VÝPOČET len jeden raz a zafajkni zdaniť vždy preddavkovou daňou (len v mesiaci súbehu dohody a PP)
zuzana
29.06.10,19:59
Ahoj, ano pridala som mu okrem dohody aj PP ako druhý PP, mám ho tam vlastne 2x-teda mu vypočítam riadne raz dohodu a raz mzdu z PP, bude mať dve pásky, ale ako mi potom napočíta tú preddavkovú daň, alebo mu mám pri zadávaní dohody vypočítať preddavkovú daň aj keď bude mať na dohodu iba napr.120€?
jaja99
01.07.10,11:33
Áno presne tak, dohodu zdaníš preddavkovou daňou, aj keď je príjem nižší, lebo podpísané vyhlásenie sa vzťahuje na všetky príjmy (ak nemá podpísané - limit príjmu sa skúma za celý príjem.). Preto treba zadať možnosť - zdaniť vždy preddavkovou daňou (pri súbehu ak je príjem spolu vyšší ako limit alebo ak je podpísané vyhlásenie a odpočítateľná položka je zafajknutá pri druhom prac. pomere.)
Áno, bude mať 2 pásky.
ANNA98
01.09.11,06:58
Ja mám tiež taký problém na súbeh pracovných pomerov v MRP.V iných programoch urobím 2 výplatné pásky ale zadávam súbeh PP a potom mi to hodí do jednej pásky. Tu je to problematické aj kvôli výkazu do SP lebo HPP a napr. DOPČ musí byť 2 x. Aj ja musím zavolať kvôli tomu do MRP.