stewo
28.06.10,10:46
Caute, mam problem s vypoctom cla za dovoz tovaru z Činy. Viete mi niekto pls. poradit?? resp ako postupovat pri vypocte?? Cena za dany tovar je 1.985 Eur , cena za dopravu je 147 Eur.Dopravu riesi dodavatel Door to Door , no hradim ju ja v jednej fakturke.Viete mi poradit ako to vypocitat? Dakujem
Excise Duty
28.06.10,12:08
Problém je v tom, že si neuviedol, či budeš dovážať makový lekvár alebo bambusový toaletný papier alebo neviem čo. Lebo ak neuvedieš názov tovaru alebo číselný kód kombinovanej nomenklatúry konkrétneho tovaru, tak výšku cla nevypočíta nikto na svete.
stewo
28.06.10,12:30
Jasne zabudol som to uviest :-) , tento tovar budu USB kluce , ale planujem aj autodoplnky ako volanty, sedacky a pod.
Kvaka
29.06.10,08:43
Caute, mam problem s vypoctom cla za dovoz tovaru z Činy. Viete mi niekto pls. poradit?? resp ako postupovat pri vypocte?? Cena za dany tovar je 1.985 Eur , cena za dopravu je 147 Eur.Dopravu riesi dodavatel Door to Door , no hradim ju ja v jednej fakturke.Viete mi poradit ako to vypocitat? Dakujem
Pozri napr. výpočet v téme http://www.porada.sk/794486-post2.html
Výšku cla nájdeš podľa druhu dovážaného tovaru v Colnom sadzobníku na rok 2010 na stránke colnej správy.
USB kľúče môžu byť v colnom sadzobníku na rok 2010 uvedené ako polovodičové médiá, pevné energeticky nezávislé pamäťové zariadenia, bez záznamu, KN 85235110? alebo si ešte pozri, či tie USB kľúče nepatria do inej položky KN colného sadzobníka, nie som tovaroznalec, možu byť napr. pod KN 847170 ako pamäťové jednotky? Najlepšie je opýtať sa na colnom úrade. Obidva uvedené prípady sú bez cla.

Precleniu podliehajú aj náklady na dopravu, a to tá časť nákladov, ktorá prislúcha úseku od miesta odoslania v tretej krajine po miesto vstupu na colné územie EÚ, čiže po vonkajšiu hranicu EÚ. Náklady za tento úsek prepravy sú súčasťou colnej hodnoty uvádzanej v odseku 47 druhý stĺpec JCD.
Pri dovoze tovaru z tretích krajín sa náklady na dopravu vyčísľujú za tri rôzne úseky dopravy
1. na účely určenia colnej hodnoty,
2. na určenie základu pre vymeranie DPH,
3. pre štatistické účely.

Prvý úsek úsek zahŕňa náklady na dopravu od miesta odoslania v tretej krajine po miesto, kde tovar vstupuje na colné územie Spoločenstva.
Druhý úsek zahŕňa náklady na dopravu od miesta vstupu do EÚ až po miesto určenia v SR.
Tretí úsek zahŕňa náklady na dopravu od miesta odoslania v tretej krajine po miesto vstupu na SR.
Ak sú známe len celkové náklady na celú zásielku, uvádzajú sa prepočítané podľa vzdialenosti.
stewo
29.06.10,09:13
Dakujem ,idem to hladat
Kvaka
29.06.10,10:09
Dakujem ,idem to hladat
Ešte si pozri, ako sú naozaj tie USB kľúče zatriedené, či nepatria do inej položky KN colného sadzobníka, nie som tovaroznalec. Najlepšie je opýtať sa na colnom úrade. Napríklad pod KN 847170 sú uvedené pamäťové jednotky. V zmysle tohto som upravila môj príspevok vyššie.