lenkav
27.10.05,10:41
Viem, že sa o ochrane osobných údajov popísalo na týchto stránkach už veľa. Ale predsa jedna konkrétna otázočka.

Naša firma na všetky služby spojené s našim fungovaním najala externé firmy. To znamená, že máme uzatvorenú zmluvu s firmou, ktorá nám zabezpečuje všetky služby (upratovanie, požiarnu bezpečnosť, bezpečnostného technika, strážnu službu) - samozrejme ona si na to opäť prenajíma neakých ľudí, či už na pracovnú zmluvu, alebo obdobne so živnostníkmi. Takisto má pod sebou aj bezpečnostného technika (živnostníka), ktorý nám má vykonávať práce v súvislosti s požiarnou ochranou a bezpečnosťou pri práci. Tento technik ma požiadal o zaslanie zoznamu našich zamestnancov, ich dátum narodenia, dátum nástupu, pracovné zaradenie, osvedčenia o školení. Chce to za účelom vytvorenia si vlastnej databázy. Môžem mu tieto osobné údaje poskytnúť? Ako mám postupovať? Mám si vyžiadať súhlas od každého jedného zamestnanca, aby som mu tieto info mohla poskytnúť, alebo stačí iba neaký papier medzi nami dvoma, príp. sa to má zakomponovať do zmluvy medzi našou firmou a firmou, ktorá má s nami kontrakt uzatvorený?
Prosím, je to súrne, preto ak máte s týmto neaké skúsenosti alebo znalosti, poraďte!!!
lenkav
27.10.05,10:31
Prosím, prosím, ... :mee:
Roman.S
27.10.05,10:42
... Tento technik ma požiadal o zaslanie zoznamu našich zamestnancov, ich dátum narodenia, dátum nástupu, pracovné zaradenie, osvedčenia o školení. Chce to za účelom vytvorenia si vlastnej databázy. Môžem mu tieto osobné údaje poskytnúť?
No ja by som mu to v žiadnom prípade nedával. Podľa mňa by si postupovala protizákonne, ak nemáš na to povolenie od zamestnancov - čo nemáš. Ak chce takýto zoznam na vypracovanie nejakej smernice, nech sa odvoláva na zoznam zamestnancov uvedený v prílohe a túto prílohu si vypracuješ ty sama.
Aro
03.11.05,08:21
Ahojte,

poverenou osobou musí byť zamestnanec firmy, alebo stači vyškolený človek, ktorý podpíše príslušný formulár?
Hlinkovx
03.11.05,08:50
podľa zákona 90/2005 paragraf 19 ods. 12:

zodpovednou osobou môže byť len FO /okrem štaturátov/, ktorá má spôsobilosť na právne úkony a spĺňa podmienky bezúhonnosti /výpis z registra trestov/

a bola vyškolená, resp. má vyhlásenie o tom...
čiže to môže byť aj človek mimo firmy
Katka29
03.11.05,08:57
Nemusí byť zamestnancom firmy.