lucisa
28.06.10,12:35
Dobrý deň, jeden z našich riaditeľov dosť silno zapácha, je to cítiť aj v zime, ale teraz v lete, je to na nevydržanie, ak s ním máte sedieť v jednej kancelárii. Ako docieliť, aby používal deodorant a znížil tak svoj zápach na znesiteľný? Ako ho na to upozorniť? Ďakujem.
bobino38
28.06.10,10:42
...začnite v jeho prítomnosti nosiť plynové masky alebo ochranné rúška, snáď pochopí:-))
lucisa
28.06.10,10:45
...začnite v jeho prítomnosti nosiť plynové masky alebo ochranné rúška, snáď pochopí:-))
Takéto riešenie nás tiež napadlo :D:D:D:D:D
bobino38
28.06.10,10:48
...v jeho prítomnosti skúste čo najviac konverzovať na tému deodorant, a skuste sa ho nenápadne spýtať aký má nazor na ne on:-))
promont maja
28.06.10,10:51
... asi by som často vetrala a možno by sa dovtípil ... či? Hoci, ak ide o staršieho pána ... tak by som to asi nechala tak ... však nik nevie ako dopadnem ja sama = možno budem mať drevenú nohu atď... .

... ak má sviatok, čo mu tak darujete? Skúste mu vynachváliť nejaký spray ... , no možno aj šetrí ... a nemá ani na mydlo ... veru neviem ... aj keď ide o manažéra.

... my máme v robotke jedného večne pohvizdujúceho starého pána na dôchodku ... a zo začiatku mi to hrozne liezlo na nervy ... vyriešilo sa to tak, že som sa posťažovala svojej kolegyni a tá "dobrá" duša mu to vyzvonila hneď na druhý deň ... popočúvala som si potom asi hodinové reči o nejakom jeho bývalom kolegovi. ktorého to jeho pohvizdovanie vadilo ... a keďže som nereagovala ( v duchu nadávajúc na kolegyňu) tak to nechal tak ... a išli sme ďalej ... aj keď si pohvizduje naďalej ... už mi to tak nevadí a vypínam vtedy zvuk ... . Po čase si myslím, že si zaslúži nejaké to tolerovanie ... pretože ani ja nie som dokonalá a určite mám svoje muchy, ktoré iným vadia a sú ticho ... . Horšie je to s kolegyňou ... už sa jej nikdy s ničím nezverím ... .
lucisa
28.06.10,11:10
Už sme uvažovali aj nad alternatívou s kúpou deodorantu, idem mrknúť, kedy má najbližší sviatok... :)
Kazu
28.06.10,17:53
Radšej mu kúpte mydlo, nechcite zažiť ten smrad, keď sa zápach nasprejuje:D To už mu radšej kúpte neutralizátor pachov v spreji.
Ja som tiež zažila nenormálne zapáchajúceho pána a nakoniec sa z toho vykľula rakovina obličiek.
durisovad
28.06.10,18:06
Nebolo by mozne, aby sa s nim porozpraval niekto, kto ma k nemu blizsi vztah a pripadne ho nasmeroval k doktorovi, ako poznamenala KAZU?
melbak
28.06.10,19:22
...nepostrehla som ako je pan manažer stary, mozno by pomohla aj
zmena stravy, starši muži dost konzumuju cesnak, no a ten zapach sa neda odstranit ani sprayom, ani mydlom
KEJKA
28.06.10,19:44
je to silno individuálne, bola som na niekoľkotýždňovej zahraničnej dovolenke-expedícii, v skupine bol starší pán, ktorý sa hádam nikdy neosprchoval, ku koncu to bolo hrozné. Zo začiatku sme to naznačovali, pred ním vyprávali o hygiene, potení sa, aj individuálne čo šikovnejšia dokázala zaviesť rozhovor na tému hygieny, vyjadril sa zakaždým, že on sa nepotí. /Je známe, že človek sám seba "necíti"/. Ponúkali sme mu, nech nám dá svoje prádlo, že mu ho vyperieme zároveň s inými - podľa farebnosti, na práčovňu sme sa skladali, on to mohol mať zadarmo - odmietol, že netreba........
Nikto už pri ňom nechcel sedieť.............
nič nepomohlo, starý pán si svoj telový pach ustrážil až do lietadla na spiatočnú cestu.
To len tak na okraj - ak odolá ten váš taktným poznámkam - potom už len hodiť priamu reč. Chcem vidieť toho odvážlivca..............
comodo
28.06.10,19:48
a co tak konverzacia , nie s nim ,ale s kolegom , ale aby to pocul.
Ty kolegovi - pocuj , ako casto si menis ponozky ?
on- noo obcas
Ty - ty humusak , a ja rozmyslam ze obcas cosi zacitim
on -no ok zajtra pridem v druhych. Aj sa osprchujem , uz kvoli Tebe.......

a.t.d.
Kvaka
28.06.10,19:55
Dobrý deň, jeden z našich riaditeľov dosť silno zapácha, je to cítiť aj v zime, ale teraz v lete, je to na nevydržanie, ak s ním máte sedieť v jednej kancelárii. Ako docieliť, aby používal deodorant a znížil tak svoj zápach na znesiteľný? Ako ho na to upozorniť? Ďakujem.
A čo tak nahovoriť iného riaditeľa, nech sa ho rovno opýta, možno je aj chorý a nemôže za to, niektorí ľudia sa tak veľmi potia, až musia ísť na chirurgický zákrok, ktorý potenie odstráni. Tam nepomôže ani antiperspirant.
lucisa
29.06.10,10:44
Radšej mu kúpte mydlo, nechcite zažiť ten smrad, keď sa zápach nasprejuje:D To už mu radšej kúpte neutralizátor pachov v spreji.
Ja som tiež zažila nenormálne zapáchajúceho pána a nakoniec sa z toho vykľula rakovina obličiek.
Tak tento pán má niečo cez 40 a ani nemá problém s nadváhou... Jeho manželka chodí nahodená ako pravá dáma, a nejde mi do hlavy, že to ona necíti a niečo mu nepovie. :(
lucisa
29.06.10,10:45
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, určite sa ozvem, ako sme to vyrešili:)
danushka
29.06.10,10:56
lucisa, počítaj aj v tu http://www.porada.sk/t111775-ako-odstranit-zapach-potu-na-obleceni.html?highlight=syndr%F3m+rybacieho+z%E1pa chu
...Ak má dotyčný pán syndróm rybacieho zápachu, ani maximálna hygiena nepomáha, len zmierňuje príznaky, ako aj úprava stravy.

Možno by pomohlo požiadať vrchnosť o povýšenie kolegu a dať mu samostatnú kanceláriu...AKOŽE...
To sú veľmi citlivé veci a ťažko sa s tým žije jednej aj druhej strane.
Ale ak máte tušáka, že je riňoš, tak sa nenechajte trýzniť.
arizona
29.06.10,13:25
Tiež sme mali dávnejšie "jednu takú" v práci.
Ľudia, čo s ňou celý deň museli pracovať už boli zúfalí, nevedeli si rady.
Nepomáhalo nič. Nenápadné debaty o umývaní, deodorantoch , čoraz nápadnejšie vetranie , skrátka nič. Trvalo to asi dva roky.
Nakoniec niečo pomohlo. Bolo to kruté, ale bola to posledná možnosť :rolleyes:
Napísali jej anonymný lístok , kde jej podrobne napísali "čo a ako"
....pomohlo ;):)