wegamizi
28.06.10,19:15
Pekny den,
mam doporucene si namontovat a pouzivat CISS jednotku. Bol by niekto ochotny mne, ako laikovi to vysvetlit, co to je? Dakujem za trpezlivost:)
Vlado40
28.06.10,17:26
wegamizi
28.06.10,17:35
Rozumiem tomu dobre, ze zasobniky s farbou su mimo tlaciarne?
Vlado40
28.06.10,17:37
Áno.Väčšie náplne sú lacnejšie a preto je aj lacnejšie tlač.
tibor.
28.06.10,18:02
ciss je najvhodnejsie pre epsony - kedze maju ich piezo hlavy "nekonecnu" zivotnost. ja pouzivam ciss s tym ze pri zarovnavani hlavy je vidiet ze vsetky trysky idu a to som minul za 4 roky asi 1,5 litra atramentu...
atrament kupujem najlacnejsi z rozdiel medzi testovacou fotografiou vytlacenou originalom a lacnym atramentom je minimalny.
dakedy som si kupil 2 ciss systemy kedze samotny atrament bol este drahy, ale ten casom zlacnel...
ak ma niekto zauejem mam komplet ciss so samoresetovatelnymi naplnami pre tlaciarne radu Epson stylus photo R200 / R220 / R300 / 340 / RX500 / RX640 - s tym ze mam aj jednu tlaciaren na ktorej bude asi len sw vada.. - mala zatuhnuty atrament a po rozobrani a zlozeni netlaci - cistenie trysiek ide..
komplet 600ml atramentu sa da zohnat asi za 18eur (s postovnym)
s jednym setom som vytlacil asi 1000cb stran a asi 200 fotiek
rickman
28.06.10,18:15
mimotemy Fíha, tak o tomto čítam prvý raz :).
andrea-17
05.08.10,11:07
ahoj, ak pasuje do rx 500, tak by som ta poprosila o spravu za kolko by si ju predal, diky.
Doval
07.08.10,11:12
Mám tlaciaren EPSON STYLUS PHOTO R-220 asi 3.roky v nej systém CISS. Maximálna spokojnosť.
Teraz ale mám problém už dlhú dobu s bledomodrou farbou,
nedá sa vyčistiť . Všetky ostatné farby fungujú bez najmenších problémov, len bledomodrá nie - ROBÍ PRUHY. Systém je odvzdušnený dokonale, v tom problém neni, jedine v tlačiarni - žeby hlava??? Ale neviem prečo má problém len bledomodrá farba.
Ak by to bolo v hlave mali by problém všetky farby, alebo sa mýlim?
Čo by ste mi poradili a odporučili, prípadne čo by ma stála oprava takejto závady?
Ďakujem.
Tel.: 0907-148852
tibor.
07.08.10,12:33
neviem asi velmi poradit s tou farbou, ale ja obcas dam len vycistit hlavy - hlavne po dlhsom stati - hoci aj preventivne a vsetko je ok.
To cistenie pomohlo vyzdy.
bledomodra sa u mina najrychlejsie.

este ma nadalo ze mozu byt zanesene podusky - na zaciatku a konci drahy.
Flinstone
07.08.10,13:24
Mám tlaciaren EPSON STYLUS PHOTO R-220 asi 3.roky v nej systém CISS. Maximálna spokojnosť.
Teraz ale mám problém už dlhú dobu s bledomodrou farbou,
nedá sa vyčistiť . Všetky ostatné farby fungujú bez najmenších problémov, len bledomodrá nie - ROBÍ PRUHY. Systém je odvzdušnený dokonale, v tom problém neni, jedine v tlačiarni - žeby hlava??? Ale neviem prečo má problém len bledomodrá farba.
Ak by to bolo v hlave mali by problém všetky farby, alebo sa mýlim?
Čo by ste mi poradili a odporučili, prípadne čo by ma stála oprava takejto závady?
Ďakujem.
Tel.: 0907-148852
skus zobrať hlavu niekam do optiky, kde majú ultrazvukovú čističku... ak tá nepomôže, tak už len novú hlavu
tibor.
08.08.10,05:28
s tym rozoberanim by som to neriskoval... ja som to urobil s tym ze to len precistim (kupil som staru tlaciaren ked som mal ciss navyse) a po zlozeni nevytlacila uz nic... cistenie hlav fungovalo - atrament minala velmi rychlo, ale netlacila nic. asi je to treba este nejako "softverovo nastartovat"
Doval
10.08.10,18:12
Ale ako zoberem hlavu z tlaciarne Epson R-220, ked síce dostat sa k nej dostanem aj ju drzím v ruke, ale je pripojená bielymi plochými káblikmi k tlaciarni a neviem ju vytiahnut. Mám kábliky vytiahnut-vytrhnút, alebo mám este nieco rozmontovat a potom ich vytiahnut? Bojím sa ze ich odtrhnem. Ultrazvuk mám doma aj ja, dal by som tam okenu a vycistil to, ale stojím na tejto veci - odpojenie hlavy od tlaciarne.
Flinstone
10.08.10,19:29
Ale ako zoberem hlavu z tlaciarne Epson R-220, ked síce dostat sa k nej dostanem aj ju drzím v ruke, ale je pripojená bielymi plochými káblikmi k tlaciarni a neviem ju vytiahnut. Mám kábliky vytiahnut-vytrhnút, alebo mám este nieco rozmontovat a potom ich vytiahnut? Bojím sa ze ich odtrhnem. Ultrazvuk mám doma aj ja, dal by som tam okenu a vycistil to, ale stojím na tejto veci - odpojenie hlavy od tlaciarne.
kabliky su v zastrckach... musi to ist nenasilne... akykolvek nasilny krok znamena znackovy servis, alebo smetisko
tibor.
11.08.10,18:44
ako dopadlo to odpajanie hlavy???
inak s tym odpajanim nebol ziadny problem - maximalne tak s jednou skrytou skrutko, ale ked si uz pri kabloch tak si ho nasiel...
a kable su tam len ploche foliove - staci ich vytiahnut z konektroa
rozbehla sa tlaciaren, alebo to treba siesit este softverovo?
mozno by to pomohlo aj mne a skusil by som znova tu tlaciaren co uz par mesiacov mam odlozenu s tym ze je jednoducho neopravitelna..
Doval
13.08.10,19:40
ako dopadlo to odpajanie hlavy???
inak s tym odpajanim nebol ziadny problem - maximalne tak s jednou skrytou skrutko, ale ked si uz pri kabloch tak si ho nasiel...
a kable su tam len ploche foliove - staci ich vytiahnut z konektroa
rozbehla sa tlaciaren, alebo to treba siesit este softverovo?
mozno by to pomohlo aj mne a skusil by som znova tu tlaciaren co uz par mesiacov mam odlozenu s tym ze je jednoducho neopravitelna..
Kábliky som nevytiahol bojím sa aby som to neodtrhol, v servise mi povedali ze sa to nedá na Epsne 220 vytiahnut, ale na ich odporucenie som precistil hlavu, prefúkol teplou vodou, pomohlo to vsak le velmi málo,
chcelo by to chemikáliu, alkohol, alobo okenu? V servise trvdili Izopropanol. Neviem cím by sa tie upchaté kanáliky vycistili, ale tlaciaren sa po precistení vodov rozbehla bez problémov. Nic som nemusel softwarovo riesit. Mozno ak by som tie kábliky vytiahol, ale neodporúcali to - vraj sa to nedá. Sú strasne tenucké. Takze moja chyba pretrváva, keby mi niekto ukázal, ako káble vytiahnut a neporusit. Inak neodporucili mi ani cistenie Ultrazvukom.
tibor.
19.08.10,13:46
naozaj to nie je velky problem rozobrat, a zlozit tiez nie - staci si dat pozor aby sa pri zasuvani kable nezalomili - ja na to ta modra paska.
ja by som poradil tiez izopropanol - je to ciste a neagresivne. staci to nechat par hodin odstat v nom.
Doval
16.09.10,12:01
No to si mi poradil s tými káblikmi Tibor. Vytiahol som ich v pohode, hlavu vyčistil aj izopropanolom aj ultrazvukom, musí byť riadne prefúkaná, ale čo z toho keď vyskúšať to nemôžem. Či to pomohlo.
Kábliky sa mi naspäť nepodarilo zatlačiť. Modré prúžky odpadli, vôbec tam nedržali, musel som ich nalepiť, ešte aj tak sa to krútilo, nejako som to tam natlačil, ale tlačiareň vykazovala chybu. rozbehla sa ošahala a potom vyhodila červené kontrolky. Musel som to naspäť rozobrať a zistil som že kábliky sú poškodené, niektoré jemné kontakty zoškriabané.
Je to totálne *****ský systém s tými ultratenkými koncovkami na káblikoch.
Preste majú to ošahané aby to šlo vždy do servisu za 150.eur
Takže som asi v pi.......
Doval
16.09.10,12:06
Skoda keby mi mal nikto kto vie po tom vycistení len kabliky zasunút mozno pre neho minútová robota. Tak uz by som vedel výsledok ako sa podarilo precistit tú hlavu a ci to funguje aj bez resetu. Takto som asi skocil. Kábliky sú krátke a ani ruky som tam nemohol vopchat.
Doval
Doval
22.09.10,15:27
Tak tlačiareň mi vrátili z neznačkového servisu kábliky zapojili, hlava vycistená, ale ked ju zapojili - nedokázali z nej dostať
kvapku atramentu.
Doniesol som ju domov, naplnil hlavy odvzdušnil CISS a fakt nič.
Atrament míňa, ťahá aj pri čistení hláv tak ako vždy, ale nevytlačí na
papier kvpôčku atramentu.
Vetracie otvory, aj všetko mám tak ako vždy.
Som z toho na prášky.....
Presne ako u teba. Hlava netlačí - atrament míňa.
Musí sa asi eate nieco urobit. Ale co. Ani v neznackovom servise u nás to nevedeli.
Nezdá sa mi to - dva úplne rovnaké problémy.
Tlačiareň neukazuje pritom žiaden problém.
Nemôžem vôbec takto tú moju hlavu vyskúšať, či to vyčistenie pomohlo, alebo
je zlá. Zatial si na to neprisiel?
Doval
22.09.10,15:28
naozaj to nie je velky problem rozobrat, a zlozit tiez nie - staci si dat pozor aby sa pri zasuvani kable nezalomili - ja na to ta modra paska.
ja by som poradil tiez izopropanol - je to ciste a neagresivne. staci to nechat par hodin odstat v nom.
Tak tlačiareň mi vrátili z neznačkového servisu kábliky zapojili, hlava vycistená, ale ked ju zapojili - nedokázali z nej dostať
kvapku atramentu.
Doniesol som ju domov, naplnil hlavy odvzdušnil CISS a fakt nič.
Atrament míňa, ťahá aj pri čistení hláv tak ako vždy, ale nevytlačí na
papier kvpôčku atramentu.
Vetracie otvory, aj všetko mám tak ako vždy.
Som z toho na prášky.....
Presne ako u teba. Hlava netlačí - atrament míňa.
Musí sa asi eate nieco urobit. Ale co. Ani v neznackovom servise u nás to nevedeli.
Nezdá sa mi to - dva úplne rovnaké problémy.
Tlačiareň neukazuje pritom žiaden problém.
Nemôžem vôbec takto tú moju hlavu vyskúšať, či to vyčistenie pomohlo, alebo
je zlá. Zatial si na to neprisiel?
tibor.
23.09.10,14:37
ja som momentalne opravu tlaciarne vzdal, ale mozno by tu jedna moznost bola ako to opravit...
treba na to servisny program.
da sa zdarma stiahnut "SSC Service Utility" - ten ma dost nastaveni, ale ozivit tlaciaren asi nedokaze.
mohlo by pomoct toto (http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/33707/_.html) - na R200 a R210
alebo mozno toto (http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/33709/_.html) - na R220 a 230 (to mi ale neslo spustit)
na tejto (http://soft-manufaktura.ru/manual/epson/Epson_R200-210_Service_Manual.pdf) stranke je servisny manual - je tam napisane co treba urobit po rozobrani a zlozeni hlavy.
ked sa to podari daj vediet.. - pripadne aj ake je to realne namahave, alebo skrateny navod...
tibor.
23.09.10,15:09
doplnenie po googleni som ti to nasiel:
program na R220 funguje (ten druhy nenacita udaje z EPROM), ale:

je treba pred spustenim SW nastavit datum na: 12 Jan 2006


ak to nepojde je treba spustit:
REG DELETE HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/EPSON/PTSG /f
(alebo manualne to vymazat v registroch)
a este vymazat priecinok : C:\Adjustment Program\

odporucam pred hocijakym zasahom urobit v polozke mainternance "EEPROM data backup"
Doval
23.09.10,17:30
doplnenie po googleni som ti to nasiel:
program na R220 funguje (ten druhy nenacita udaje z EPROM), ale:

je treba pred spustenim SW nastavit datum na: 12 Jan 2006


ak to nepojde je treba spustit:
REG DELETE HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/EPSON/PTSG /f
(alebo manualne to vymazat v registroch)
a este vymazat priecinok : C:\Adjustment Program\

odporucam pred hocijakym zasahom urobit v polozke mainternance "EEPROM data backup"
Ja ten program - SSC Service Utility - mám, uz dávnejaie ho pouzívam na cistenie hlavy, teda ked este fungovala.
Ale nepomáha ani to.
tibor.
24.09.10,13:52
Pre istotu este raz:
SSC Service Utility - nefunguje
Epson r220 r230 series adjustment utility - funguje
simoj
28.09.10,19:13
vo vseobecnosti na atramentove tlaciarne plati ocot. staci napriklad vatovym tamponom namocenym v octe pretriet trisky, pomaha to. pozor!!!! nech vas nenapadne namocti trisky di misky z octom! trisky sa napiju octu a ocot moze prejst az k atramentu a uplne ho znehodnotit.