ikola1
28.06.10,20:32
Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď
pivko
28.06.10,18:48
Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď
Protein a palenka na 100% žiadny problém , bryndza určite tiež.
Beella
28.06.10,18:58
Všetko zabaľte do kufra a tento odovzdajte pri check-ine do lietadla.
Nič z uvedeného nemajte so sebou v príručnej batožine /ktorú si beriete do lietadla a s ktorou musíte prejsť cez bezpečnostné kontroly/ a určite nebude problém.
miramax1
28.06.10,20:57
Pre cestujúcich z letísk platia nasledovné bezpečnostné opatrenia:
– Nápoje si môžete pribaliť do batožiny, ktorú si neberiete so sebou na palubu.
– Do príručnej batožiny si na palubu lietadla môžete vziať samostatne balené tekutiny, každú s maximálnym objemom 100 ml. Tie si musíte zabaliť do priesvitného igelitového vrecúška s objemom 1 liter na cestujúceho. Pravidlá neobmedzujú množstvo tekutín, ktoré si kúpite v obchodoch za miestom, kde ukážete svoje palubné vstupenky, alebo na palube lietadla. V duty free obchodoch môžete naďalej kupovať parfumy a alkohol, musíte však mať potvrdenie o nákupe.

Bryndza sa nesmie brať do príručnej batožiny do lietadla.
pivko
29.06.10,03:19
Pre cestujúcich z letísk platia nasledovné bezpečnostné opatrenia:
– Nápoje si môžete pribaliť do batožiny, ktorú si neberiete so sebou na palubu.
– Do príručnej batožiny si na palubu lietadla môžete vziať samostatne balené tekutiny, každú s maximálnym objemom 100 ml. Tie si musíte zabaliť do priesvitného igelitového vrecúška s objemom 1 liter na cestujúceho. Pravidlá neobmedzujú množstvo tekutín, ktoré si kúpite v obchodoch za miestom, kde ukážete svoje palubné vstupenky, alebo na palube lietadla. V duty free obchodoch môžete naďalej kupovať parfumy a alkohol, musíte však mať potvrdenie o nákupe.

Bryndza sa nesmie brať do príručnej batožiny do lietadla.
Ono to všade až tak prísne nieje ,napr, teraz som letel z KE na Rodos s 2 ročnym synom a bez problémov/nielen mne ,ale každému s dieťaťom/ dovolili 0,5 l tekutín zobrať na palubu.
tomasenkoslav
29.06.10,04:52
Ono to všade až tak prísne nieje ,napr, teraz som letel z KE na Rodos s 2 ročnym synom a bez problémov/nielen mne ,ale každému s dieťaťom/ dovolili 0,5 l tekutín zobrať na palubu.

súhlasim. ono zaleži odkial letiš kam a akou leteckou spolocnostou. je maly predpoklad, ze by lietadlo plne vyhradne sl. turistami malo medzi sebou nejakeho teroristu.
Je ine, ked leti nejaka pravidelna medzinarodna alebo interkontinentalna linka a medzipristatim a spolky plna arabércov.
simbata
29.06.10,16:12
Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď

čo sa týka toho proteínu, to by som asi neriskovala, ak sa jedná o tie velké balenia, ak je to čosi menšie, tak lieky musia byť tiež ako tekutiny zabalené v priesvitnom sáčiku a tekutiny môžu byť na 1 balenie 100ml. a dokopy 1l. V najhoršom vám to vyložia celé z batožiny. Stáva sa, že človek prejde v poho kontrolou a môže sa stať ako nám v Bruseli, že vám vyložia komplet príručnú batožinu a pekne nahádžu všetko nepovolené do koša. Prípadne stačí si pozrieť na stránke letiska číslo infolinky a zavolajte si tam, je to najlepšie a je to informácia od "povolaných" :)
Peknú dovolenku!

http://www.airportbratislava.sk/65.html
pivko
29.06.10,17:06
čo sa týka toho proteínu, to by som asi neriskovala, ak sa jedná o tie velké balenia, ak je to čosi menšie, tak lieky musia byť tiež ako tekutiny zabalené v priesvitnom sáčiku a tekutiny môžu byť na 1 balenie 100ml. a dokopy 1l. V najhoršom vám to vyložia celé z batožiny. Stáva sa, že človek prejde v poho kontrolou a môže sa stať ako nám v Bruseli, že vám vyložia komplet príručnú batožinu a pekne nahádžu všetko nepovolené do koša. Prípadne stačí si pozrieť na stránke letiska číslo infolinky a zavolajte si tam, je to najlepšie a je to informácia od "povolaných" :)
Peknú dovolenku!

http://www.airportbratislava.sk/65.html
Len že ona si dá ten proteín + fľašu + bryndzu do kufra a podá pri checkine. Nebude mať žiadny problém a ani bryndza sa nepokazí lebo kufre budú v 10km výške ako v chledničke;)
simbata
30.06.10,16:43
Len že ona si dá ten proteín + fľašu + bryndzu do kufra a podá pri checkine. Nebude mať žiadny problém a ani bryndza sa nepokazí lebo kufre budú v 10km výške ako v chledničke;)
Pivko, jasne! :) ja som si to zle prečítala a som myslela, že sa pýta na príručnú batožinu. :rolleyes:
buchač
30.06.10,17:22
Ja len toľko , v krátkosti ...

v nariadení alebo si ich zakúpili v letiskových obchodoch až za pracoviskom bezpečnostnej kontroly. Pod pojmom tekutiny a gély rozumieme rôzne nápoje, polievky, parfémy, sirupy, aerosoly ale i zubné pasty, gély na vlasy, atď. Obmedzenia sa týkajú množstva tekutín a gélov pre osobnú potrebu, ktoré si so sebou môžu cestujúci zobrať na palubu. Maximálna veľkosť jedného balenia je 100 mililitrov (1 dcl) a cestujúci ho musia mať zabalené v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku s objemom maximálne jeden liter. Vrecká sú k dispozícii na letisku u zamestnancov na odbavovacích pultoch (check-in pultoch). Cestujúci si tak do nich ešte pred odbavením majú povinnosť premiestniť všetky tekutiny a gély pre osobnú potrebu, napríklad lieky, masti alebo kvapky. Doporučujeme cestujúcim, aby si takto pripravené vrecká priniesli na bezpečnostnú kontrolu v ruke a predložili ich samostatne na kontrolu. Napomôžu tak rýchlemu a optimálnemu vykonaniu bezpečnostnej kontroly.
Mal som len v príručnej batožine ...
Cestou na ostrovy nič , v Pešti v pohode .
Hm , ale keď som z Dublinu odlietal , priesvitné vrecúško cez rentgen prešlo , chlapík zbadal dve podlhovasté predmety / inzulínové perá /...
He , he ...:---:D a v tom momente som bol na " vedľajšej koľaji "...už ma lustrovali .
Pritom som mal aj do engliš preložené a potvrdené od lekára , že som dia ...
ludmilla
30.06.10,17:52
Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď

Určite s tým nie je žiaden problém, moja neter letela do Austrálie a jedna batožina obsahovala detské mlieko v prášku a proteíny na cvičenie pre manžela, informovala sa na letisku vo Šwechate, aby mohla brať so sebou detskú výživu musela mať dieťa so sebou, s ostatným problém nebol. Alkohol? Bežne vozíme nejakú tu flašku do zahraničia.
ikola1
30.06.10,17:58
Dik, za odpovede moc, moc. Pre istotu zavolám na letisko a uvidím čo mi na to povedia. HEH
pivko
30.06.10,18:13
;)Ľudia keď poletíte do Ameriky zoberte pre rodinu hoc aj 5kg bryndze ,ale ani zrnko maku , lebo Vás vrátia naspať.:mad:Oni tam nemajú radi makoše:mee:a makové buchty.