marlboroFK
29.06.10,06:49
Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?
pepsikova
29.06.10,05:12
...no teda..keď živnosť sype, tak sype..a keď je treba platiť odvody, tak ju ideme zrušiť....tá posledná otázka je dobrá,fakt...
zk24
29.06.10,05:15
Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?

mimotemy
Prajem krasny dochodok :---
zk24
29.06.10,05:18
hena22
29.06.10,05:18
Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?


30.6.2010 zrušiť živnosť.
A znovu založiť hocikedy po 1.7.2010, ja by som počkala aspoň do 1.8. nech je to celý mesiac ale myslím, že to nie je nutné.
Pokiaľ neplatíš SP napr. aj zo zamestnania musíš si uvedomiť, že nebudeš mať odpracované roky na dôchodok.
Zdravotnému poisteniu sa týmto spôsobom vyhneš iba na obdobie, keď nebudeš mať živnosť.
Miichaela
29.06.10,05:26
Tak to je fakt silná káva - otázka :) Ale všetko sa dá, no má to svoje následky - dôchodok :)
marlboroFK
29.06.10,05:52
...no teda..keď živnosť sype, tak sype..a keď je treba platiť odvody, tak ju ideme zrušiť....tá posledná otázka je dobrá,fakt...

Tá živnosť sype tak, že s deťmi máme čo jesť, sem-tam im niečo pekné kúpim, vyplatím nájomné, elektriku a mobil. Takže tých 150,-Eur mesačne je pre mňa dosť.
veronikasad
29.06.10,07:05
Tá živnosť sype tak, že s deťmi máme čo jesť, sem-tam im niečo pekné kúpim, vyplatím nájomné, elektriku a mobil. Takže tých 150,-Eur mesačne je pre mňa dosť.
odpoveď máš v prísp. č. 5 od hena 22.

Doporučujem aspoň dobrovolné nem. poistenie, aby si v prípade dlhodobejšej PN-ky mala aspoň z čoho zaplatiť nájomné
Dantess
29.06.10,07:29
Neviem či v SRO-čke musia byť najmenej 2 ľudia, ale viem, že tam konatelia nemusia platiť SP a ZP len vo výške ako samoplatitelia. Takže tadiaľto by mohla viesť cesta.

A pre tých čo hovoria, že nebude na dôchodok. Podľa mňa je lepšie neplatiť SP a spraviť si nejaký vlastný fond v banke, kde budem prispevať rovnaké peniaze a myslím si, že na dôchodok tam budem mať krajšie peniaze, než by som mal mesačne tých pársto eur. Ale je to len môj názor, tak ma v ňom opravte ak to je sprostosť :-)
zk24
29.06.10,10:10
Neviem či v SRO-čke musia byť najmenej 2 ľudia, ale viem, že tam konatelia nemusia platiť SP a ZP len vo výške ako samoplatitelia. Takže tadiaľto by mohla viesť cesta.

A pre tých čo hovoria, že nebude na dôchodok. Podľa mňa je lepšie neplatiť SP a spraviť si nejaký vlastný fond v banke, kde budem prispevať rovnaké peniaze a myslím si, že na dôchodok tam budem mať krajšie peniaze, než by som mal mesačne tých pársto eur. Ale je to len môj názor, tak ma v ňom opravte ak to je sprostosť :-)

S.r.o. moze byt aj jednoosobova, kedy spolocnik nemusi byt zamestnancom vlastnej s.r.o. Vtedy sa odvody do SP neplatia.
Ale myslim ze to je uz uplne ina tema, a ani nevieme ci je to pre pani vobec relevantne.
Johanka
29.06.10,11:08
Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?


Tá živnosť sype tak, že s deťmi máme čo jesť, sem-tam im niečo pekné kúpim, vyplatím nájomné, elektriku a mobil. Takže tých 150,-Eur mesačne je pre mňa dosť.
mimotemy Áno, 150 € je dosť, každý by ich radšej minul podľa sovjich predstáv - táto suma je však stále na úrovni minima.
Ale asi máš aj niečo iné, pretože ak nemáš iný príjem a ukončíš podnikanie, z čoho budeš platiť výdavky, ktoré si vymenovala ?
Presne viem, o čom je Tvoja otázka, len som si predstavila, že budú takto rozmýšľať všetci živnostníci a na protest proti výške odvodov zrušia živnosti :rolleyes:. To by bola iná sranda ;).
Laco-monter
01.07.10,21:31
Som obchodná zástupkyňa firmy poskytujúcej krátkodobé pôžičky. Pracujem na živnosť. Keďže od 01.07.2010 na základe vlaňajšieho príjmu musím platiť odvody, rozhodla som sa ukončiť podnikanie. Kedy môžem začať znova podnikať, aby som nemusela platiť odvody? Dá sa to nejako obísť?


Otázky toho typu sú na porade mimoriadne NEOBĽUBENÉ .:o

Ja síce nemám nič proti kreativite ,lenže ak podáš DP vtedy je už neskoro.

Treba rozmýšľať predtým, čo a ako.

Tým nenavádzam na obchádzanie zákonov, no ak je u teba taký problém ako píšeš , tak potom treba regulovať množstvo Tvojej podnikateľskej aktivity, počas CELÉHO podnikateľského roku.
Laco-monter
01.07.10,21:37
A ešte niečo , nemyslím si,že by bola chyba u podnikateľa, že rozmýšľa takým sposobom ako zadavateľka témy.
Ono ak niekto má taký obrat aký má a sú slabe mesiace, že nevyrobí ani 500 € , tak potom platiť plné odvody /150€/ ako píše zadavateľka témy, potom je to naozaj problém.

Riešenie by bolo v zmene systému vypočítavania odvodov.

Napríklad aj takým sposobom, že ak by obrat za daný mesiac nedosiahol určitú hranicu , tak by spomínaný živnostník nemusel v tomto mesiaci odviesť žiaden odvod.

Lenže pri súčasnom stave ekonomiky a urovni zodpovednosti a etiky všeobecne, by boli takéto návrhy len čistá utópia.
veronikasad
01.07.10,21:37
Otázky toho typu sú na porade mimoriadne NEOBĽUBENÉ .:o

Ja síce nemám nič proti kreativite ,lenže ak podáš DP vtedy je už neskoro.

Treba rozmýšľať predtým, čo a ako.

Tým nenavádzam na obchádzanie zákonov, no ak je u teba taký problém ako píšeš , tak potom treba regulovať množstvo Tvojej podnikateľskej aktivity, počas CELÉHO podnikateľského roku.
Zatial to žiadny zákon nezakázal regulovať koncom júna. Dôsledky svojho konania ale musí znášať každý živnostník sám ...