julopython1
29.06.10,07:19
dobry den kazdemu citatelovi
ani neviem kde zacat . zdedil som pozemok . s pozemkom aj starosti. predal som svoju staru nehnutelnost a prenajal si byt v ktorom prezijeme rok dva kym nepostavime "nas vytuzeny novy dom" . problemy sa zacali pri vytyceni pozemku geodetom ked sme zistili ze buduci susedia si svojvolne ohradili pred ich domom obecnu komunikaciu a cast nasho pozemku asi 1,5m po sirke ich pozemku a tuto cast vyuzivaju ako predzahradku - - a moj pozemok ako pristupovu cestu ku svojej nehnutelnosti ((( zisteny stav nas prekvapil lebo naoko vsetko vyzeralo OK kym nas z nasho omylu nevyviedol geodet a az vtedy sme zistili co a ako byva na dedine zvykom : poposuniem si koniec pozemku kazdy rok o meter a nikto si to hadam nevsimne postavim dom skolaudujem ohradim si co chcem a co mi mozu ked aj pani so stavebneho uradu je v tom az po usi a aj starosta alibista je pravdepodobne buducim susedom rodina . ved je predsa lahsie natahovat sa so mnou ako dat zburat oplotenie buducim susedom na co podotykam nemaju patricne povolenie ako by aj mohli mat ked oplotili obecnu cestu a ani ziadost na oplotenie na obecny urad nevedia preukazat ....... ))) . vyzvali sme buducich susedov aj OBEC- STAROSTU aby konali . najprv nas obvinili z toho ze zavadzame ale po case obec dala zamerat dane pozemky a zistilo sa ze mame pravdu tak sme ju vyzvali aby riesila dany problem . OBEC- STAROSTA je povinny dat vypratat a posunut obecnu komunikaciu na prave miesto (co mu nariaduje zakon a na co sme ho samozrejme aj upozornili ) ale obec by to stalo peniaze a starosta by prisiel o potencialnych volicov . OBEC - STAROSTA este nestihol za uplynuly rok vyzvat buducich susedov aby vypratali obecnu komunikaciu . medzicasom som dal zakreslit rodinny dom so vsetkymi sietami na "moj pozemok" a cakal na stavebne konanie . tam mi oznamila pani so stavebneho uradu ze mi pozastavuje stavebne konanie pretoze ak zacnem s vystavbou rodinneho domu tak " JA" obmedzim pristup susedom na ich nehnutelnost (pani so stavebneho uradu mimochodom kolaudovala ich dom takze samozrejme nepojde proti sebe ) a to ze zastavali obecnu komunikaciu ju nezaujima vraj to ma riesit starosta obce a az po vyrieseni daneho stavu nam povoli stavat . stazovali sme sa uz aj na krajskom urade v kosiciach ale bezvysledne . uradici su sudrzni . podal som ziadost na oplotenie svojho pozemku v sulade so zakonom ktoru tiez OBEC - STAROSTA zamietol pod hrozbou ze ak oplotim svoj pozemok vyvodi sankcie voci mojej osobe " ZAKAZAL MI OPLOTIT MOJ POZEMOK POMOOOC " a zase konal v prospech buducich susedov lebo co bude s chudakmi a ako sa dostanu domov miesto toho aby ich vyzval na spristupnenie obecnej komunikacie popripade vyvodil voci nim patricne sankcie co sa dodnes nestalo takze nam neostava asi nic ine ako cakat na volby a noveho starostu nasa situacia je ako boj s veternymi mlynmi -- zaujaty starosta , pani so stavebneho uradu tiez robi vsetko preto aby nevysli najavo jej preslapy pri kolaudacii susedovho domu pretoze aj jeho dom je samozrejme dost posunuty "nahodou" co si ona samozrejme nevsimla je toho aj viac ale uz nemam sil usporiadat si myslienky riesenie je v nedohladne spanok mam cim dalej tym horsi
profesional
29.06.10,05:33
1. Na starostu a pracovnicku stavebneho uradu by som podal trestne oznamenie pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela.
2. Voci susedom by som podal zalobu v ktorej by som sa domahal aby im sud prikazal odstranit plot ktorym zasahuju do tvojho pozemku a prikazal im odstranit plot ktorym ti brania riadnemu pristupu k pozemku. Rovnako by som sa domahal aby sud nariadil zapis vecneho bremena prechodu.
3. Podal by som staznost na prokuraturu aby prokuratura napadla staznost a postup obce tym ze neurobila nic proti tomu aby si susedia zahradili obecnu cestu. Aj nekonanie je porusenim zakona.
4. Podal by som staznost na ustavny sud SR voci obci pre porusenie ustavnych prav necinnostou v konani tym, ze im rok trva co i len vyzvat tych co porusili zakon v spravnom konani aby uviedli vec do podovneho stavu.
5. Upozornil by som starostu, ze nekonanim v tomto pripade mu hrozi trestne stihanie pre porusovanie povinnosti pri sprave cudzieho majetku. Nakolko on nespravuje majetok svoj, ale obecny. A tym ze nekona ked niekto zahradi protizakonne obecny pozemok - komunikaciu - tak sa dopusta uvedeneho trestneho cinu. A vyzval by som ho aby konal. Ak by do 30 dni nedal veci do poriadku, podal by som na neho trestne oznamenie pre podozrenie zo spachania zlocinu porusovania povinnosti pri sprave cudzieho majetku.
6. Podal by som na sud okrem uvedenej zaloby aj navrh na vydanie predbezneho opatrenia, ktorym sa prikaze susedom zdrzat sa akehokolvek nakladania s tvojim pozemokom a prikaze sa im umoznit ti prechod, vratane odstranenia oplotenia.

Vsetko sa da riesit. Ale v tejto krajine je potrebne postupovat tvrdo. A nie si ppodavat klucky na stavebnom a obecnom urade.

Ak si s tym sam nevies rady, obrat sa na pravnika.
julopython1
29.06.10,05:35
dakujem za psychicku podporu
johanka12
29.06.10,05:35
Pomôže jedine dať ich na súd,my sme s niečim podobným uspeli na súde.Je to síce trocha drahé platiť právnika,ale pokojný spánok za to stojí.
julopython1
29.06.10,05:49
ahoj
sudit sa je ok len podla mna zdlhave a ja by som sa radsej staval ako sudil a sudit sa a stavat sucastne mi asi nik nepovoli
220870
29.06.10,05:56
1. Na starostu a pracovnicku stavebneho uradu by som podal trestne oznamenie pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela.
2. Voci susedom by som podal zalobu v ktorej by som sa domahal aby im sud prikazal odstranit plot ktorym zasahuju do tvojho pozemku a prikazal im odstranit plot ktorym ti brania riadnemu pristupu k pozemku. Rovnako by som sa domahal aby sud nariadil zapis vecneho bremena prechodu.
3. Podal by som staznost na prokuraturu aby prokuratura napadla staznost a postup obce tym ze neurobila nic proti tomu aby si susedia zahradili obecnu cestu. Aj nekonanie je porusenim zakona.
4. Podal by som staznost na ustavny sud SR voci obci pre porusenie ustavnych prav necinnostou v konani tym, ze im rok trva co i len vyzvat tych co porusili zakon v spravnom konani aby uviedli vec do podovneho stavu.
5. Upozornil by som starostu, ze nekonanim v tomto pripade mu hrozi trestne stihanie pre porusovanie povinnosti pri sprave cudzieho majetku. Nakolko on nespravuje majetok svoj, ale obecny. A tym ze nekona ked niekto zahradi protizakonne obecny pozemok - komunikaciu - tak sa dopusta uvedeneho trestneho cinu. A vyzval by som ho aby konal. Ak by do 30 dni nedal veci do poriadku, podal by som na neho trestne oznamenie pre podozrenie zo spachania zlocinu porusovania povinnosti pri sprave cudzieho majetku.
6. Podal by som na sud okrem uvedenej zaloby aj navrh na vydanie predbezneho opatrenia, ktorym sa prikaze susedom zdrzat sa akehokolvek nakladania s tvojim pozemokom a prikaze sa im umoznit ti prechod, vratane odstranenia oplotenia.

Vsetko sa da riesit. Ale v tejto krajine je potrebne postupovat tvrdo. A nie si ppodavat klucky na stavebnom a obecnom urade.

Ak si s tym sam nevies rady, obrat sa na pravnika.
Trochu doplním.Keďže vám obec a susedia evidentne spôsobili škodu žiadať na súde o vydanie predbežného rozhodnutia na zablokovanie bankových účtov obce a suseda(ak je to možné v takomto prípade ).Ešte jedna možnosť sú neviem ako to pomenovať "výpalnícke firmy ", ktoré sa zaoberajú nedobytnými pohľadávkami sú to legálne firmy a určite to vyriešia skôr, ako súdy.Len potom budete mať doživotné problémy zo susedmi a starostom.:mee: tie budete mať aj v prípade súdneho pojednávania.
Treba všetky dotyčné strany upozorniť písomne doporučene na problém písomne požiadať aby odstránil svoj majetok z môjho pozemku + môj majetok upraviť do pôvodného stavu, inak to dám odstrániť na jeho náklady najdrahšej firme v okolí.To samé sa týka obce.
lenkam68
29.06.10,06:07
ahoj
sudit sa je ok len podla mna zdlhave a ja by som sa radsej staval ako sudil a sudit sa a stavat sucastne mi asi nik nepovoli
Možno sa ľady pohnú už len tým, keď starostovi a na stavebnom úrade oznámiš, že to mieniš riešiť súdnou cestou. Ja by som len tak mimochodom spomenula aj média - Lampáreň a podobné relácie.