kajak
29.06.10,10:47
Ahoj. Dva dni dozadu sa mi z hibernacie neprebudil notebook ..presnejsie len display. Skusal som viac nasobny restart ale nic nepomohlo.
Nemozem skontrolovat bios pretoze ani pri samotnom starte sa display neaktivuje. Do osudneho dna bolo vsetko v najlepsom poriadku. Notebook som uz rozobral a skusal vycistit ak by problem sposobovalo prehrievanie grafiky. Som v Norsku, takze nemam po ruke svoje naradicko. Ako prvy by som testoval vystup z grafiky ..klasicky vga kabel alebo HDMI ..oba mam moznost pripojit k TV. Bohuzial nenasiel som v tomto mestecku elektro kde by som to kupil.. Takze som skusal resetovat bios ale nezabralo. Podla zvukov je jasne ze system je funkcny, pocut win logon.
MAm predstavu kde by mohla byt chyba ale nemam predstavu ako ju riesit. Podla mna zlyhal mechanizmus ktory kontroluje otvorenie/zatvorenie krytu a tym aktivaciu a deaktivaciu displeja. Bohuzial netusim aky mechanizmus toto kontroluje ... prosim o radu kazdeho kto VIE poradit.
(nezaidam o radu daj to do servisu alebo skontroluj nastavenie obrazovky vo windows :D chapeme sa ?)

jj a notebook ASUS X55Sv
TomasHC
29.06.10,09:32
HP/Compaq ma malicky spinac pri pante a zaklopenie displeja ho zatlaci. Ini vyrobcovia to maju mozno integrovane v pante.
kajak
29.06.10,10:17
Mam to komplet rozobrate ale na pantoch ani pod nimi som nic nenasiel ..je mozne ze je to zabudovane priamo v nich ako si pisal. A vdaka za radu, som o krok blizsie :)
Chobot
29.06.10,10:31
Ahoj. Dva dni dozadu sa mi z hibernacie neprebudil notebook ..presnejsie len display. Skusal som viac nasobny restart ale nic nepomohlo.
Nemozem skontrolovat bios pretoze ani pri samotnom starte sa display neaktivuje. Do osudneho dna bolo vsetko v najlepsom poriadku. Notebook som uz rozobral a skusal vycistit ak by problem sposobovalo prehrievanie grafiky. Som v Norsku, takze nemam po ruke svoje naradicko. Ako prvy by som testoval vystup z grafiky ..klasicky vga kabel alebo HDMI ..oba mam moznost pripojit k TV. Bohuzial nenasiel som v tomto mestecku elektro kde by som to kupil.. Takze som skusal resetovat bios ale nezabralo. Podla zvukov je jasne ze system je funkcny, pocut win logon.
MAm predstavu kde by mohla byt chyba ale nemam predstavu ako ju riesit. Podla mna zlyhal mechanizmus ktory kontroluje otvorenie/zatvorenie krytu a tym aktivaciu a deaktivaciu displeja. Bohuzial netusim aky mechanizmus toto kontroluje ... prosim o radu kazdeho kto VIE poradit.
(nezaidam o radu daj to do servisu alebo skontroluj nastavenie obrazovky vo windows :D chapeme sa ?)

jj a notebook ASUS X55Sv

A nemáš náhodou len prepnutý graf. výstup na externý monitor?
kajak
29.06.10,10:50
AK by to tak bolo tak myslim ze pri bootovani by som obraz videl ..ale pre istotu som viac krat skusal funkcnu klavesu na prepinanie vystupu na externy monitor.. podla mojich skusenosti tato funkcia pracovala inteligentne a pokial nezistila dostupny iny zobrazovaci prostriedok tak sa ihned vratila do povodneho stavu teda zobrazovania integrovanym displayom laptopu. Ale pre istotu som prave z tohto dovodu resetoval bios ..nepomohlo.

Btw.. ak by existovala moznost prepnut do modu externeho monitoru, tak aka je moznost vratit do povodneho stavu okrem funkcneho tlacitka ked externy monitor pripojeny nie je a nemam ani moznost cokolvek vidiet na obrazovke? ..existuje nejaky trik? pretoze ja o nom neviem :confused:
TomasHC
29.06.10,10:51
A nemáš náhodou len prepnutý graf. výstup na externý monitor?

Minimalne pri POSTe by mu to preplo na displej...
tibor.
30.06.10,03:10
mozno odisiel "len" invertor...
skus si to pozriet pod roznymi uhlami na slnku, alebo silnejsom svetle ci tam nebude vieco vidiet.