tiina_tiina
29.06.10,12:09
Ahojte pracujem v IT firme, v rámci jedného športového projektu zabezpečujeme pre organizátora všetko od letákov po tlačové správy a výrobu domény. Tieto služby objednávame od externých dodávateľov, čiže nám vznikajú náklady. Na týchto všetkých materiáloch uvádzame aj naše logo firmy. Zrejme ide o sponzorstvo.

Prosím ako to mám ošetriť, aby uvedené náklady by som mohla považovať za daňové?

Ďakujem

t.
tiina_tiina
29.06.10,11:25
:( prosím o pomoc
KEJKA
29.06.10,14:33
organizátorovi nebudete nič fakturovať?
zrejme - toto slovo treba ujasniť, je to sponzorstvo, či nie je?
Je to reklama, či nie je?
odporúčam pozrieť zákon o reklame.
tiina_tiina
07.07.10,10:05
Ďakujem za radu... :)
Zita5
07.07.10,10:20
Ako bola uzatvorená Zmluva , ak nejakú máte ? Treba sa pozrieť aj do zmluvy .
Zita5
07.07.10,10:41
Vyplatí sa investovať do športovej reklamy, sponzoringu? A je to výhodné pre všetky firmy? A aké platia v tomto prípade daňové pravidlá?
Na tieto otázky odpovedá hovorca Daňového riaditeľstva Miroslav Dobák.

1. V súvislosti s postupom slovenskej futbalovej reprezentácie na MS sa očakáva aj zvýšený záujem sponzorov. Patria výdavky na reklamu a sponzoring k odpočítateľným daňovým položkám?
Príspevok organizáciám tzv. neziskového sektora, napr. športovému klubu alebo zväzu (ide o právnické osoby - občianske združenia) možno uplatniť ako daňový výdavok, ktorý znižuje základ dane v tom prípade, ak tento príspevok možno považovať za výdavok na reklamu podľa podmienok uvedených v § 19 ods. 2 písm. k) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (zákon o dani z príjmov). Podľa uvedeného ustanovenia možno do základu dane zahrnúť výdavky na reklamu vynaložené za účelom prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľnosti, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka.

2. Ako je to so sponzorstvom? Môžu si ho podnikatelia odrátať zo základu dane?
Ak chápeme sponzorstvo, resp. poskytnutie príspevku ako sponzorský dar, zákon o dani z príjmov neumožňuje uplatniť hodnotu poskytnutého príspevku napr. na šport ako daňový výdavok (bez ohľadu na smerovanie alebo výšku tohto príspevku). To znamená, že takýto príspevok môže poskytovateľ príspevku (sponzor) poskytnúť len zo zisku po zdanení.

Toľko z vyjadrenia M.Dobáka
IvetaH
07.08.11,17:32
Čítam tri dni všetko, čo sa týka darov a sponzorstva a musím povedať, že je to celá veda. Situácia je takáto - PO dala bezplatne auto športovcovi. Myslím si, že PO ma nezaujíma, ja mám DIČ športovca a ten športovec musí to auto priznať ako nepeňažný príjem aj keď ho nebude mať v majetku. Prosím vás, je to tak?
Zoltán Kovács
07.08.11,17:35
Čítam tri dni všetko, čo sa týka darov a sponzorstva a musím povedať, že je to celá veda. Situácia je takáto - PO dala bezplatne auto športovcovi. Myslím si, že PO ma nezaujíma, ja mám DIČ športovca a ten športovec musí to auto priznať ako nepeňažný príjem aj keď ho nebude mať v majetku. Prosím vás, je to tak?

Záleží na zmluve (dar je oslobodený od dane z príjmov), či športovec auto používa na dosahovanie zdaniteľných príjmov atď.....
janapill
03.10.11,13:47
Prosím Vás o radu, ako je to s tzv.sponzorstvom ak s.r.o. plánuje dať nejaké peniaze jednému športovému klubu a to na základe mandátnej zmluvy, kde sa píše, že predmetom zmluvy je poskytnutie finanč.sponzorstva pre účely Občianske združenia .....a na zabezpečenie propagácie mandanta (s.r.o) mandatárom podľa dohod.podmienok.
ďalej v zml.podmienkach je uvedené, že mandatár sa zaväzuje:
- nakladať so sponzorstvom v zmysle stanov....
- umiestniť ks propagačných panelov okolo hracej plochy v športovej hale
atď.

- Bude takéto poskyt.finanč.prostriedkov na základe mandátnej zmluvy daňový výdavok?
Ďakujem za pomoc.
Tweety
03.10.11,13:50
Prosím Vás o radu, ako je to s tzv.sponzorstvom ak s.r.o. plánuje dať nejaké peniaze jednému športovému klubu a to na základe mandátnej zmluvy, kde sa píše, že predmetom zmluvy je poskytnutie finanč.sponzorstva pre účely Občianske združenia .....a na zabezpečenie propagácie mandanta (s.r.o) mandatárom podľa dohod.podmienok.
ďalej v zml.podmienkach je uvedené, že mandatár sa zaväzuje:
- nakladať so sponzorstvom v zmysle stanov....
- umiestniť ks propagačných panelov okolo hracej plochy v športovej hale




atď.

- Bude takéto poskyt.finanč.prostriedkov na základe mandátnej zmluvy daňový výdavok?
Ďakujem za pomoc.
ÁNo, bude.