habib
29.06.10,12:38
Dobry den,za rok a pol sa mi nazbieralo centov(a to pritom ani moc nenakupujem), skoro 400kusov,centov myslím 1-2-5centoviek.Tak som sa rozhodol hodit to do banky (SLSP) a rovnako tak sa mi doma vála pár stovák korún českých,tak ich asi ,,pribalím,, tiež.
Otázka teda je na aké poplatky sa mam pripravit,v cenníku banky je uvedené myslím 20centov za 100kusov ale je tam niečo aj o prvých 100kusoch zadara,plus ako je to so zámenou tých korun českých,čo sa platí tam?Samozrejme to nechám uložit na účet vedený v tejto banke.Tak ak by niekto mal odpoved,dakujem.

ps:ešte jedna malá,k tým českým....možem zamenit aj mince,alebo len papierové?
Zoltán Kovács
29.06.10,10:40
Banky zväčša menia len bankovky. Kovové nie.
Ak tie centy si necháš uložiť na účet, knižku a pod. tak podľa mňa poplatok by si nemala platiť, nakoľko nejde o zámenu, ale o vklad na účet, knižku a pod.
Kvietocek
29.06.10,10:41
Poplatky by si nemal platit ak to mas do 100 Ks. Chod do banky a opytaj sa.
diablicaXYZ
26.07.10,18:49
ak sa jedná o vklad na VK alebo účet, tak prvých 100 ks je bez poplatku a potom za každých začatých 100 ks sa platí 20 cent. Skús sa radšej opýtať niekde v obchode, tam to vezmú určite bez poplatku.
Tá zámena českých korún v SLSP je bez poplatku a mince cudzích mien sa nezamieňajú, takže iba papierovky
Oliwa
26.07.10,20:11
Každá banka má rozdiely v cenníku. Spravidla si účtujú poplatok za prácu s mincami preto, lebo je to prácne a namáhavejšie ako s bankovkami. Mince treba vhodiť do triedičky mincí, na konci smeny balíčkovať, balíčky označiť, dať do vriec, sú ťažké /robia s nimi väčšinou ženy/, odniesť ich do trezoru - to všetko sa odráža v cenníku.V cenníku je uvedené napr. práca do 5 minút, viac ako 5, 10 minút - ak ide o odvod tržieb z predajní. Ako jednotlivcovi by sa Ti určite oplatilo postupne ich minúť v obchode, alebo cez leto na zmrzlinu :D:D:D Ak nemáš rád mince, plať viac kartou. :);)
Llívia
26.07.10,20:19
Banka má síce viac práce s mincami, ale platiť nejaký iný poplatok (cháp poplatok za prácu s mincami) za to, že si ich vkladám na vlastný účet mi príde ako nehoráznosť. Našťastie sa "šutrov" priebežne zbavujem :D Ale keby som si ich mala vložiť na účet so "špeciálnym" poplatkom, platila by som ho v hotovosti a v jednocentovkách. A aj iné hotovostné poplatky, napr. príkaz na úhradu osobne podaný v SLSP stojí tuším 1,50 EUR - to by som sa zbavila mincí :D
Oliwa
26.07.10,20:28
To ja by som sa skôr ako mincí zbavila účtu v takom molochu ako je SLSP...
Llívia
26.07.10,20:30
Ja tam mám účet a zatiaľ som spokojná - lenže ja mám aj kartu :D, ktorou väčšinou platím. Ale čo tam má účet SVB - tie poplatky sú fakt otrasné :-(
220870
27.07.10,03:36
Pozor na poplatky banky väčšinou účtujú poplatok za hotovostnú operáciu v banke cca 1,5€,aby tých 100 ks mincí malo aspoň takú hodnotu(pri 1 centovkách nie).Lepšie je tie mince meniť v obchodoch Tesco,asi všetky mäsiarstvá by sa takému balíku mincí potešili,často nechám všetky mince aj v stavebninách.
Chobot
27.07.10,07:12
Dobry den,za rok a pol sa mi nazbieralo centov(a to pritom ani moc nenakupujem), skoro 400kusov,centov myslím 1-2-5centoviek.Tak som sa rozhodol hodit to do banky (SLSP) a rovnako tak sa mi doma vála pár stovák korún českých,tak ich asi ,,pribalím,, tiež.
Otázka teda je na aké poplatky sa mam pripravit,v cenníku banky je uvedené myslím 20centov za 100kusov ale je tam niečo aj o prvých 100kusoch zadara,plus ako je to so zámenou tých korun českých,čo sa platí tam?Samozrejme to nechám uložit na účet vedený v tejto banke.Tak ak by niekto mal odpoved,dakujem.

ps:ešte jedna malá,k tým českým....možem zamenit aj mince,alebo len papierové?

A načo ich zbieraš? Čo si numizmatik? Veď keby si tie mince priebežne používal a nie vždy vyberal z peňaženky do prasiatka, tak ich priebežne aj minieš.

Nechápem, ako môže mať fyzická osoba problém s množstvom drobných mincí? Ešte tak podnikateľ, ktorý musí od zákazníkov prijať aj drobáky, tak sa mu môže v tržbe nazbierať veľa mincí.

AK si si už tento problém "vyrobil", tak musíš rátať pri hromadnom zamieňaní s poplatkom. Alebo ich postupne minúť pri hotovostných platbách.
Oliwa
27.07.10,20:30
Alebo ich jednoducho nechávaj tam, kde Ti ich vydávajú. :)Ak ich máš zameniť za poplatok v banke, ktorý bude možno väčší ako ich hodnota...
Alebo žeby si išiel do banky 4x? :D /ak prvých 100 ks mincí bude zadara.../.;)
220870
28.07.10,03:42
Dajte ich deťom na zmrzlinu.
evaj63
20.08.10,14:53
Ja ich stíham minút' v obchode, povečšine chcú vždy drobné, a to ma nimi zásobujú okrem manžela aj deti.