vegoska
29.06.10,14:32
Opat vas prosim o pomoc:-)
Ak nakupujem tovar a ten mi predavaju ludia po celom Slovensku vo svojom okoli formou katalogoveho predaja ako Avon ci Dedra, vystavujem fakturu kazdemu jednemu cloveku, co si nieco kupil od predajcu, ci staci tomu predajcovi urobit fakturu iba na vsetky veci, ktore kupi odo mna na zaklade objednavky od ludi a on im dava sam nejake potvrdenie o prijme penazi? Ako sa presne tie papierovacky riesia, kto co vystavuje, aky doklad?
Napiste mi to prosim podrobne a konkretne :-)
Dakujem a prajem krasny slnecny den:-)
Zita5
29.06.10,12:57
Opat vas prosim o pomoc:-)
Ak nakupujem tovar a ten mi predavaju ludia po celom Slovensku vo svojom okoli formou katalogoveho predaja ako Avon ci Dedra, vystavujem fakturu kazdemu jednemu cloveku, co si nieco kupil od predajcu, ci staci tomu predajcovi urobit fakturu iba na vsetky veci, ktore kupi odo mna na zaklade objednavky od ludi a on im dava sam nejake potvrdenie o prijme penazi? Ako sa presne tie papierovacky riesia, kto co vystavuje, aky doklad?
Napiste mi to prosim podrobne a konkretne :-)
Dakujem a prajem krasny slnecny den:-)



Ako živnostník nakupuješ tovar a ten predávaš v nezmenenom stave ďalej .Máš svojich odberateľov .To znamená vystavíš faktúru tomu , kto od Teba tovar kúpil a riadne zaplatí. To znamená , že to je ako si ho Ty nazvala "predajca",podľa mňa odberateľ. Predajca od Teba obdrží faktúru za predaj tovaru a je povinný Ti riadne zaplatiť . Ak Ti zaplatí Tvoju pohľadávku/faktúru/ bankovým prevodom , účtuješ na základe bankového výpisu .
Ak by Ti uhradil pohľadávku v hotovosti /tak účtuješ/ cez vystavený príjmový pokladničný doklad , ktorý vypíšeš,vydáš na základe uhradenej hotovosti a potom riadne zaúčtuješ.

Toto je bežný postup dodávateľ - odberateľ.

Z Tvojej otázky však nie je jasné , aký vzťah máš s predajcom Avonu a nie sú mi jasné priebehajúce platby medzi Vami .To znamená , že odpoveď na Tvoju otázku môže byť úplne iná .Doplň zadanie otázky , najmä prepojenie medzi Tebou a predajcom .
Zita5
29.06.10,13:20
Za pozornosť stojí a preštudovanie si tejto témy
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-16310.html
Po prečítaní zistíš , prečo som Ti dala doplniť informácie .
vegoska
29.06.10,15:13
Cize ja len vystavim jednu fakturu predajcovi a nemusim sa kaslat s fakturami pre kazdeho zakaznika, ktory kupuje nieco od predajcu. By ma porazilo, keby som mala robit tolko faktur:-))
KEJKA
29.06.10,16:01
teba nemusí zaujímať, kam dáva predajca tovar, ktorý od teba preberie a tebe zaplatí. Predajca musí riešiť vzťah s koncovým zákazníkom. Samozrejme, môže to byť úplne inak - prečítala si si navrhovanú tému?
Zita5
29.06.10,18:50
Cize ja len vystavim jednu fakturu predajcovi a nemusim sa kaslat s fakturami pre kazdeho zakaznika, ktory kupuje nieco od predajcu. By ma porazilo, keby som mala robit tolko faktur:-))

Malo by to tak byť , ako som písala vyššie vo svojom príspevku .