berry
29.06.10,14:36
Dobrý deň
Žiadali sme Poľský daňový úrad o vrátenie DPH ešte za obdobie z min. roka. Všetky dokumenty som im poslala ešte v minulom roku.
Minulý týždeň mi prišiel od nich list. Tak som si ho dala preložiť ( lebo s poľštinou sa dorozumiem tak na trhu a nie na úrade inak stálo to 35 eur:eek:)
A tam mi na moje prekvapenie odpísali, že to potvrdenie čo mi dal DU na slovensku v Poľskom jazyku , že sme platitelia DPH nebolo v poľskom jazyku.
Sama som ho preberala z DU. Neviem skoro nič z poľštiny ale podľa mňa to bolo v poľštine (samozrejme aj za to sa dávajú kolky)
A na záver mi odpísali, že už som prešvihla lehotu, že som im nedodala všetky dokumenty na čas, tak že nič nedostaneme.
Inač ten poľský list išiel cez čechy k nám asi mesiac a mala som sa do siedmych dní vyjadriť od prebrania (čo trvá len preklad)

Prosím ako mám postupovať ďalej? Bolo to dosť eur čo nám mali vratiť, škoda toho prepadnuť.
Mám podať nejakú sťažnosť ? alebo čo mám ešte skúsiť urobiť?
Tie preklady stoja neskutočne veľa peňazí. A myslím si , že aj lehotu na vyjadrenie mi dali veľmi krátku.
domenico.office
29.06.10,12:46
Vrátenie DPH zaplatenej v inom členskom štáte sa dá požiadať prostredníctvom portálu daňovej správy. Miestepríslušný DÚ túto funkciu pridá do konta daňovníka na základe vyžiadania. Je ale potrebné mať Zaručený elektronický podpis.