mery25
29.06.10,16:13
Ahojte,

prosím pomôžte mi s mojím problémom:
Vystavila som faktúru na českú spoločnosť (platca DPH CZ) za službu - preprava tovaru z SK do CZ bez DPH s odvolávkou na príslušný zákon a uviedla v súhrnnom výkaze. Faktúra vystavená ešte v marci 2010. Dnes mi však túto faktúru zákazník vrátil z dôvodu, že táto faktúra mu vôbec nemala byť vystavená, nakoľko sme pre neho nič neviezli. Zistili sme, že mal pravdu a teraz to potrebujem riešiť preto by som potrebovala pomoc. Vystavím dobropis na tohto zákazníka, aký mám dať dátum zdaniteľného plnenia? A vystavím faktúru na nového zákazníka (tiež platca DPH CZ), aký mám dať tam dátum zdaniteľného plnenia?
Pravdepodobne to budem musieť s dátum v mesiaci marec preto sa hneď pýtam či sa podáva aj opravný, resp. dodatočný súhrnný výkaz dph?

Ďakujem veľmi pekne za rady
mery25
02.07.10,10:05
prosím...neviete mi niekto poradiť :(
betka
04.07.10,20:02
Samozrejme, že vieme poradiť.

Ak k dodanie služby nebolo uskutočnené, služba nebola dodaná, nemalo sa FA dodanie služby.

DDP DPH, dodatočný súhrnný výkaz.
mery25
05.07.10,22:31
dakujem veľmi pekne za odpoveď

ale ešte by som chcela vedieť...DDP DPH nemusím podávať, ten mi neovplyvní, však? a ako by som mala vystaviť dobropis a faktúru na novú firmu...teda aké zdaniteľné plnenie?

ďakujem vopred
Ajuška
06.07.10,05:40
dakujem veľmi pekne za odpoveď

ale ešte by som chcela vedieť...DDP DPH nemusím podávať, ten mi neovplyvní, však? a ako by som mala vystaviť dobropis a faktúru na novú firmu...teda aké zdaniteľné plnenie?

ďakujem vopred
...píšeš, že zákazník Ti faktúru vrátil. Predpokladám že fyzicky, do rúk... mne z toho vychádza, že o nej vôbec neúčtoval a tým pádom vystavenie dobropisu Ti je rovnako na dve veci...;)... čo tak opraviť v pôvodnej faktúre odberateľa a zaslať ju tomu správnemu???
mery25
07.07.10,12:16
no to by som hrozne rada, ale to nejde...zákazník ju mal zaúčtovanú dokonca nám ju aj zaplatil...a ja som ju v minulom kvartáli vykázala v súhrnnom výkaze...preto potrebujem vystaviť dobropis a spraviť novú faktúru...len by som potrebovala vedieť či sa to dá vystaviť napr. s dnešným zdaniteľným plnením, ale to asi nejde ?!
JAJA11
07.07.10,12:23
no to by som hrozne rada, ale to nejde...zákazník ju mal zaúčtovanú dokonca nám ju aj zaplatil...a ja som ju v minulom kvartáli vykázala v súhrnnom výkaze...preto potrebujem vystaviť dobropis a spraviť novú faktúru...len by som potrebovala vedieť či sa to dá vystaviť napr. s dnešným zdaniteľným plnením, ale to asi nejde ?!


No dobropis by som vystavila so súčasným dátumom.
Len neviem, čo s tou správnou faktúrou. Snáď už niekto riešil takýto problém.
Ja mám vo zvyku sa obrátiť priamo na DR a tú odpoveď si vždy doložím potom k oprave. :o