samuelovic
29.06.10,18:52
Som zamestnaný ako sbs.
Bol som obvinený z prečinu marenia výkonu úradneho rozhodnutia podľa § 349 Trestneho zakona.
1. Môžem vykonávať ďalej prácu ako SBS?
2. Musím to oznámiť zamestnávatelovi?
Vďaka
buchač
29.06.10,17:46
Som zamestnaný ako sbs.
Bol som obvinený z prečinu marenia výkonu úradneho rozhodnutia podľa § 349 Trestneho zakona.
1. Môžem vykonávať ďalej prácu ako SBS?
2. Musím to oznámiť zamestnávatelovi?
Vďaka


§ 349

Kto po tom, čo sa proti nemu bezvýsledne použili opatrenia v občianskom súdnom konaní smerujúce k výkonu rozhodnutia súdu alebo súdom schválenej dohody o výchove maloletých detí, marí výkon takého rozhodnutia alebo dohody alebo kto marí výkon predbežného opatrenia uloženého v občianskom súdnom konaní na ochranu osôb ohrozených násilím alebo vo veciach starostlivosti súdu o maloletých, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

Podla novely nestaci len predkladanie z vypis z registra trestov, ale odpis z registra tresto, kde su zaznacene uz aj zahladene tresty.

V SBS nemôzu pracovat
- pravoplatne odsudeni
- tí ktorým bolo trestne stihalie zastavene na zaklade schvaleneho zmieru a od pravoplatnosti rozsudku neuplinuly 3 roky.
- trestné stíhanie bolo podmienečne zastavené a to do 3 rokov od uplynutia skúšobnej doby.Týka sa napríklad úmyselných trestných činov, trestného činu ohrozenia štátneho tajomstva, marenia úlohy verejného činiteľa, všeobecného ohrozenia, ublíženia na zdraví formou ťažkej ujmy na zdraví s následkom smrti a prípadov trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, opilstva, ohrozovania mravnej výchovy mládeže, porušovania povinností strážnej služby, porušovania povinností dozornej služby a porušovania povinností pri obrane vzdušného priestoru spáchaných čo aj z nedbanlivosti.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-111654.html

Hm , či musíš ...?...
Musíš iba zomrieť ...
Ale keď neohlásiš a zamestnávateľovi to oznámia , alebo " iná dobrá " duša oznámi ?...
Čo potom ????

Odpovedz si sám ...;)
viktorviktor
29.06.10,17:54
obvinený ešte nie je odsúdený, všetko sa môže vyvrbiť, keď robili iný, dalej pekne zarezávaj a nerob si zbytočnú reklamu u zamestnávateľa
misoft
29.06.10,20:26
Obvinený nie je odsúdený. A pokiaľ viem, ešte stále platí prezumpcia neviny. Pokiaľ nebude odsúdený, je stále bezúhonný!!!