KAJOLO
29.06.10,18:58
Dobry den, chcem vediet ak sa ex nechce dohodnut o vyrovnani bezpodieloveho majetku, pretoze tvrdi ze vsetko je jej, na nic nemam pravo atd. Vyhraza sa mi policou ak si nahodou zoberiem elektricky sporak. Moze na mna podat trestne oznamenie, ak si nahodou zoberiem co mi patri?Kto ma pravo na uzivanie bezpodieloveho majetku?Existuje spravodlivost?Chcem sa dohodnut mimosudne.Dakujem.
willma
29.06.10,19:43
z toho mála čo si napísal to na mimosúdnu dohodu nevidím. Jedine v tom prípade, že si nahádžeš osobné veci do igelitky a porúčaš sa. Mimosúdne sa dohodla tvoja ex že ona hojno a ty .... ten zbytok.
Flinstone
29.06.10,19:55
to čo bolo kúpené za manželstva je spoločné. Ak by aj podala oznámenie na políciu, nebudú to riešiť ako krádež, lebo nebude vedieť preukázať že je to jej výlučný majetok. Max. občianske spolunažívanie budú riešiť.
Ak ste rozvedení, čo najskôr podaj návrh na súd na vysporiadanie BSM, ak nieste rozvedení, tak len rozviesť sa a potom riešiť majetok.
Do BSM nepatria osobné veci, veci osobnej povahy, dary, prípadné dedičstvo... tie si môžeš zobrať, hoc aj za asistencie polície...
Mária27
30.06.10,06:32
Pokiaľ je majetok v BSM, máte rovnaké právo na jeho užívanie. Máte právo užívať celú vec a máte k celej veci práva a povinnosti, lebo na rozdiel od podielového, tu nemáte určený ani podiel práv a povinností.