zubrita
29.06.10,19:01
Ahojte, prosim vie mi niekto pomoct a poradit ze ak mi exekutor poslal papier ktory som ja este neprevzala a teda najblizsich 18 dni bude na poste vramci odbernej lehoty a do tej doby vyplatim svoj dlh priamo na ucet veritela budem musiet potom este zaplatit aj trovy konania exekutora? dakujem
bucino
30.06.10,06:16
Bohu žiaľ áno. Tie poplatky a trovy exekútora sú už vyčíslené k času podania, lebo vykonával úkony súvisiace s vašou dlžobou. Čo sa myslím dá ale to by mohol ešte niekto odobriť ak vyplatíte celú istinu naraz dá sa požiadať exekútora o prehodnotenie poplatkov a trov konania a ak bude ľudský tak by sa to dalo o niečo znížiť, ale naozaj záleží od jeho osoby. Jedine čo vám nebude narastať denný úrok z omeškania, lebo ten beží ak dlh uhrádzate formou splátkového kalendára. Takže kľudne ten dopis môžete prevziať spojte sa s exekútorom telefonicky a dohodnite sa ako postupovať aby ste mali dlh čo najmenej navýšení o poplatky, s niektorými sa dá komunikovať a sú zlatý a ľudský ale bohužiaľ sú aj taký čo ich žiadne dôvody nezaujímajú a nedá sa s nimi komunikovať. Držím vám palce!!!!!!
Zita5
30.06.10,06:22
Ahojte, prosim vie mi niekto pomoct a poradit ze ak mi exekutor poslal papier ktory som ja este neprevzala a teda najblizsich 18 dni bude na poste vramci odbernej lehoty a do tej doby vyplatim svoj dlh priamo na ucet veritela budem musiet potom este zaplatit aj trovy konania exekutora? dakujem

Najhoršie sú tieto vedomé zdržiavania prevzatia a tým vôbec , riešenia celej exekúcie .Hrať sa proste na neinformovaného . Ako zaplatíte dlh ? Ako Vy viete , že aké príslušenstvo k dlhu je vyčíslené ? Radím čím skôr ísť na poštu pre zásielku .Nakoniec, ak sa jedná o prvú zásielku - upovedomenie , tam máte termín zaplatenia, ak to nezaplatíte , tak Vám pôjde po majetku .Takže ak máte peniaze, tak stanovený termín môžete stihnúť.
iriska
30.06.10,07:41
V prípade úhrady do 14 dní od prevzatia upovedomenia (to znamená aj v prípade neprevzatia a uhradenia) je odmena exekútora 10% z vymoženej sumy + hotové výdavky + dph (nejdem to podrobne rozpisovať, lebo už som to rozpisovala niekoľko krát)
V prípade úhrady po tejto lehote je to 20% + ....

p.s. blokovať majetok môže aj pred uplynutím lehoty