Stevo33
29.06.10,19:15
Prajem pekný deň,
Potreboval by som pomôcť s jedným zadaním s ktorým sa neviem pohnúť ďalej. Bol by niekto taký dobrý a pomohol by mi s tým??? Vopred ďakujem.
Zadanie: Vytvorte na liste s označením Vstupné dáta zdrojovú tabuľku, ktorá bude obsahovať údaje minimálne v 30 riadkoch o predaji piatich druhov potravín.
Názvy stĺpcov budú obsahovať druh výrobku, deň predaja, mesiac, nákup v Sk, predaj v Sk, zisk v Sk, DPH v Sk.
Percento DPH zadávajte do jednej bunky listu.
Do listu Výstup č. 1 a Výstup č. 2 vytvorte dve kontingenčné tabuľky, ktoré budú prezentovať dáta podľa vhodných (vami vybratých) ukazovateľov
KEJKA
26.08.10,05:58
pridám k tejto téme druhú úlohu - takéto zadanie
existuje funkcia, ktorá robí sumár hodnôt z vybranej oblasti, napr. z určitého stĺpca, ale iba tie, ktoré sú viditeľné. Napr. mám tabuľku, kde sú rôzne faktúry s rôznymi údajmi v riadku (firma, číslo FA, suma FA, ...) zadám sumarizáciu na stĺpci s hodnotami faktúr. Ak mám viditeľnú celú tabuľku, spočíta mi všetky faktúry za všetky firmy, ak vyberiem podľa filtra iba firmu XY, spočíta mi iba sumár faktúr tejto firmy.
aká je to funkcia?
Stefan2005
26.08.10,06:23
pridám k tejto téme druhú úlohu - takéto zadanie
existuje funkcia, ktorá robí sumár hodnôt z vybranej oblasti, napr. z určitého stĺpca, ale iba tie, ktoré sú viditeľné. Napr. mám tabuľku, kde sú rôzne faktúry s rôznymi údajmi v riadku (firma, číslo FA, suma FA, ...) zadám sumarizáciu na stĺpci s hodnotami faktúr. Ak mám viditeľnú celú tabuľku, spočíta mi všetky faktúry za všetky firmy, ak vyberiem podľa filtra iba firmu XY, spočíta mi iba sumár faktúr tejto firmy.
aká je to funkcia?

Ak je aktívny filter, môžno použiť štandardné sčítanie pomocou ikony na paneli nástrojov; v tomto prípade sa automaticky použije funkcia SUBTOTAL, ktorá sčíta len viditeľné bunky podľa nastaveného filtra.

P.S. nepíšeš verziu tvojho Excelu, ale malo by to byť univerzálne použiteľné
ivka70
26.08.10,06:27
Tak tu je naznak prveho zadania ....
Pripadne si vzorce v prvej tabulke poupravuj (neviem, ci DPH pocitas z predajnej ceny alebo je to predaj bez DPH ....) a ak zmenis nazvy alebo hodnoty, stači dat kontingencnu tabulku refreshnut/obnovit (ked na nu tuknes pravym tlacidlom mysi, objavi sa takato moznost.
Vyber si ktora tabulka sa ti paci, zvysok mozes zmazat.
KEJKA
26.08.10,16:25
Ak je aktívny filter, môžno použiť štandardné sčítanie pomocou ikony na paneli nástrojov; v tomto prípade sa automaticky použije funkcia SUBTOTAL, ktorá sčíta len viditeľné bunky podľa nastaveného filtra.

P.S. nepíšeš verziu tvojho Excelu, ale malo by to byť univerzálne použiteľné
dakujem, mne v excel 2003 to takto funguje, bratovi vo VISTA nie.
ivka70
27.08.10,10:09
dakujem, mne v excel 2003 to takto funguje, bratovi vo VISTA nie.

Vista je Windows = operacny system, to nesuvisi s verziou Excelu.
Tu moze mat brat aj 2003 aj 2007. Otazka je, ci nema nainstalovanu cesku verziu, ktora ma prelozene nazvy funkcii, ale subtotal je aj po cesky subtotal.

Takze este raz prever verziu Excelu na bratovom pocitaci :)
marjankaj
27.08.10,12:28
dakujem, mne v excel 2003 to takto funguje, bratovi vo VISTA nie.

No malo by to fungovať. Napríklad.
Pre súčet použi funkciu =SUBTOTAL(109;A1 : A50) vtedy spočíta iba viditeľné bunky A1 : A50

Ak zadáš =SUBTOTAL(9;A1 : A50) tak spočíta všetky bunky A1 : A50 (aj neviditeľné).